reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft ohlásil Windows 10 October 2018 Update

3.9.2018, Jan Vítek, aktualita
Microsoft ohlásil Windows 10 October 2018 Update
Dle Microsoftu se můžeme těšit na Windows 10 October 2018 Update, který bude na naše počítače s daným systémem dříve či později rozeslán. Jde o Redstone 5, který tak evidentně přijde někdy v říjnu. 
Windows 10 October 2018 Update značí, že Microsoft už asi přestal vymýšlet názvy jako Creators Update a podobné a prostě začal nové hlavní verze systému označovat dle toho, kdy přijdou na trh. Díky tomu alespoň budeme vždy vědět, na jakou verzi se budeme odkazovat, ale samozřejmě na druhou stranu nikdy nemůžeme vědět to, jaký nový způsob označení si Microsoft někdy příště vymyslí. 
 
 
Je tak zřejmé, že Windows 10 October 2018 Update ponese označení verze 1810, čili 10. měsíc roku 2018 a dle Windows Central se v Microsoftu plánuje zakončit její vývoj už 25. září. Takže lze očekávat, že do světa bude vypuštěna v první polovině října a možná na samotném jeho začátku. 
 
Ale většině uživatelů to může být stejně jedno, protože distribuce bude probíhat postupně a i když bude jako obvykle možné aktualizační systém obejít a novou verzi si instalovat ručně, samotný Microsoft to nedoporučuje. 
 
Označení nové verze Windows 10 prozradila Roanne Sones (Microsoft Corporate Vice President) a přímo uvedla, že nové funkce a nová vylepšení budou tímto k dispozici pro "téměř 700 milionů zařízení". Čili Microsoft tento milník stále ještě nepřekročil, čemuž jsme se věnovali naposledy v červenci a jasně to značí, že adopce Windows 10 uživateli stagnuje. 
 
Více se o nové verzi dozvíme v příštích dnech a týdnech a také je jasné, že se více dozvíme také z verzí pro Insidery, kteří budou mít kandidátskou verzi jako obvykle k dispozici o pár týdnů dříve. Už nyní ale víme, že tu bude Cloud Clipboard, temný skin pro File Explorer, zaměření na mobilní zařízení, vylepšené Game Bar a Game Mode a samozřejmě i nový Microsoft Edge.
 
Zdroj: Hexus.net


reklama