Microsoft ohlásil Xbox Game Pass pro PC: 100 her za předplatné

Microsoft ohlásil Xbox Game Pass pro PC: 100 her za předplatné
, , aktualita
Microsoft si připravil Xbox Game Pass už v roce 2017 jako službu, která byla představena jako "Netflix pro videohry". Jde tak o předplatné, v jehož rámci si nekupujeme samotné hry, ale přístup k nim. A nyní bude i pro PC.
K oblíbeným
reklama
Podobné služby mají i další firmy, jako Electronic Arts, ale nyní se budeme bavit o Microsoftu a jeho Xbox Game Pass. Tato aktivita nám ukazuje, že Microsoft to myslí opravdu vážně s rozvojem herních služeb a že dlouho opomíjený Xbox v této firmě nabyl na významu. To celé zahrnuje i propojování světů Xbox a herních PC, díky čemuž nyní zájemci získají v rámci předplatného přístup k více než stovce her. Ty si tak nebudou kupovat, pouze budou pravidelně platit a pak už záleží na každém jednotlivci, zda to pro něj bude či nebude výhodné. Je nutné také poznamenat, že Xbox Game Pass funguje také u nás, takže lze očekávat, že to bude platit i pro verzi pro PC. 
 
 
Seznam her je k dispozici zde a aktuálně rozhodně nedosahuje zmíněné stovky her. Patří do něj ale zajímavé tituly a další od studií jako Bethesda, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive či SEGA mají přibývat každý měsíc. Čili Microsoft oněch sto a více her zatím jen slibuje.
 
Nicméně měsíční poplatek 10 dolarů není nijak velký a řadě lidí se skutečně může vyplatit, a to zvláště v případě, že je zaujal nějaký titul, ale nejsou opravdu rozhodnuti si jej pořídit. Pokud takové najdou v nabídce Xbox Game Pass, pak 10 dolarů není zas tak vysoká cena na to, aby si jich pár vyzkoušeli a pokud si za několik hodin uvědomí, že je to vlastně ani tak moc nebaví, tak žádná škoda. Může vyzkoušet něco jiného a určitě je to daleko lepší, než žádat o vrácení peněz na Steamu, na které máme navíc pouze dvě hodiny, což často může sotva stačit na nastavení hry a tutorial. Nicméně nabídka Xbox Game Pass dnes opravdu není moc široká.
 
Co se týče PC verze her, ty si budeme moci klasicky stáhnout, takže budou renderovány na našem počítači a ne streamovány ze vzdálených serverů. Pro předplatitele jsou také připraveny slevy na hry nabízené na Microsoft Store (až 20%) nebo na jejich DLC (až 10%). Důležitá informace je také ta, že přístup ke knihovně her bude ničím neomezený a pokud se Microsoft s vydavatelem dohodne o zařazení ještě nevydané hry do seznamu, ta bude k dispozici od stejné chvíle, kdy se objeví na trhu. 
 
Zatím ale také nejsou známy jiné důležité detaily. Oněch 10 dolarů měsíčně platí pro Xbox, ale cena pro PC verzi Game Pass může být vyšší, stejně jako se zvýší nabídka titulů. Stejně tak nevíme, kdy to všechno bude k dispozici, ale už 11. června by měl být Microsoft na E3 sdílnější. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS
Včera jsme se dozvěděli o novém monitoru Alienware od firmy Dell, který nabízí 55" panel typu OLED a jde spíše než o monitor pro PC o náhradu televizoru pro herní konzole. Nyní ale už přichází nefalšované LCD pro PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek3 komentáře
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář