www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft omylem vypustil interní sestavení Windows s novým Start menu

Microsoft omylem vypustil interní sestavení Windows s novým Start menu
, , aktualita
Microsoftu uniklo na veřejnost jeho interní sestavení systému Windows 10, díky čemuž se můžeme podívat na nové, nebo lépe řečeno prostě jiné Start menu. To bylo v této verzi zcela přepracováno. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft pravidelně poskytuje tzv. Insiderům pracovní sestavení systému Windows 10, což slouží především pro otestování nových funkcí. Samotní Insideři se tak mohou podívat na to, co všechno může, ale nemusí příští verze systému nabídnout. Nyní se ale přihodilo, že se na světlo světa dostala verze Windows 10, která pro veřejnost určena nebyla. 
 
 
 
Ta ukázala takovéto Start menu, které rozhodně nevypadá dokončeně. Ukazuje se na něm jednak nám už dobře známá lišta s tlačítky Napájení, Nastavení, Dokumenty, atd. Zcela odlišná je ale hlavní část, která už neobsahuje žádné obvyklé dlaždice a ani abecední seznam nainstalovaných aplikací, ale místo pro uživatelova avatara, vyhledávací políčko a pak už pole s ikonkami aplikací či funkcí. Vypadá to, že nahoře budou ty nejčastěji používané. 
 
Je velká otázka, zda se tato podoba stane základem pro nově pojaté Start menu, s nímž se opravdu setkáme v některé z příštích verzí systému Windows 10, anebo jde prostě o něco, co si Microsoft jen tak interně testuje. Může také jít jen o jednu z několika podob, o nichž se v Redmondu uvažuje, a to také třeba jen pro počítače vybavené dotykovým displejem. 
 
 
Toto menu se nachází v pouze 32bitové verzi systému sestavení 18947. Mohlo by to vypadat, že snad půjde o Start menu určené pro systémy instalované na slabé počítače, čili třeba levné tablety. Mluvíme konkrétně o Windows Lite, v němž už Microsoft s jednodušším Start menu experimentoval. Jenomže dle dostupných informací jinak jde o systém Windows 10 Pro, který rozhodně není určen pro low-endová domácí PC. Sestavení 18947 je dle Insiderů také tzv. kanárkovská verze, což znamená, že jako taková zatím neprošla ani interním testováním v Microsoftu. 
 
Od Microsoftu jsme se už také dozvěděli, že má jít skutečně o chybu a že toto sestavení se nemělo dostat na veřejnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Analýza neúspěšného letu lodi Starliner je ukončena, odhalila řadu problémů Analýza neúspěšného letu lodi Starliner je ukončena, odhalila řadu problémů
Společnost Boeing má být jednou z firem, které pomůžou NASA v budoucnu vynášet astronauty do vesmíru na palubu Mezinárodní vesmírné stanice z území USA. Ukončená analýza neúspěšného letu lodi Starliner ale odhalila řadu problémů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Sony kupuje menšinový podíl v Epic Games, co tím sleduje? Sony kupuje menšinový podíl v Epic Games, co tím sleduje?
Společnost Sony se rozhodla investovat do firmy Epic Games, která je známá jednak díky úspěšnému titulu Fortnite, z nějž má příjmy, které jí pomohly rozjet i prodejní platformu Epic Games Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Colorful nabízí dvě levné desky s B550 Colorful nabízí dvě levné desky s B550
K celkové nabídce levnějších základních desek vybavených čipovou sadou AMD B550 se brzy přidají i dva nové modely firmy Colorful, které přijdou s cenovkou pod 130 dolarů. Jedná se o modely formátu Micro-ATX.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čínský Zhaoxin se pustí do výroby samostatných GPU s využitím technologií S3 Čínský Zhaoxin se pustí do výroby samostatných GPU s využitím technologií S3
Před řadou let jsme v našich PC zcela běžně provozovali grafické karty s čipy S3 Trio či ViRGE, ale v éře 3D akcelerátorů se nakonec prosadily jiné firmy a samotná S3 ustoupila do pozadí. Nyní ale přichází Zhaoxin.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Rover Perseverance už sedí na raketě, startovat bude nejdříve za 3 týdny Rover Perseverance už sedí na raketě, startovat bude nejdříve za 3 týdny
Vypadá to, že vypuštění roveru Perseverance by už snad nemělo nic bránit. Startovní okénko se už za posledních deset dní neposunulo a samotný rover už čeká na raketě Atlas V pod aerodynamickým krytem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek