www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft omylem vypustil interní sestavení Windows s novým Start menu

Microsoft omylem vypustil interní sestavení Windows s novým Start menu
, , aktualita
Microsoftu uniklo na veřejnost jeho interní sestavení systému Windows 10, díky čemuž se můžeme podívat na nové, nebo lépe řečeno prostě jiné Start menu. To bylo v této verzi zcela přepracováno. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft pravidelně poskytuje tzv. Insiderům pracovní sestavení systému Windows 10, což slouží především pro otestování nových funkcí. Samotní Insideři se tak mohou podívat na to, co všechno může, ale nemusí příští verze systému nabídnout. Nyní se ale přihodilo, že se na světlo světa dostala verze Windows 10, která pro veřejnost určena nebyla. 
 
 
 
Ta ukázala takovéto Start menu, které rozhodně nevypadá dokončeně. Ukazuje se na něm jednak nám už dobře známá lišta s tlačítky Napájení, Nastavení, Dokumenty, atd. Zcela odlišná je ale hlavní část, která už neobsahuje žádné obvyklé dlaždice a ani abecední seznam nainstalovaných aplikací, ale místo pro uživatelova avatara, vyhledávací políčko a pak už pole s ikonkami aplikací či funkcí. Vypadá to, že nahoře budou ty nejčastěji používané. 
 
Je velká otázka, zda se tato podoba stane základem pro nově pojaté Start menu, s nímž se opravdu setkáme v některé z příštích verzí systému Windows 10, anebo jde prostě o něco, co si Microsoft jen tak interně testuje. Může také jít jen o jednu z několika podob, o nichž se v Redmondu uvažuje, a to také třeba jen pro počítače vybavené dotykovým displejem. 
 
 
Toto menu se nachází v pouze 32bitové verzi systému sestavení 18947. Mohlo by to vypadat, že snad půjde o Start menu určené pro systémy instalované na slabé počítače, čili třeba levné tablety. Mluvíme konkrétně o Windows Lite, v němž už Microsoft s jednodušším Start menu experimentoval. Jenomže dle dostupných informací jinak jde o systém Windows 10 Pro, který rozhodně není určen pro low-endová domácí PC. Sestavení 18947 je dle Insiderů také tzv. kanárkovská verze, což znamená, že jako taková zatím neprošla ani interním testováním v Microsoftu. 
 
Od Microsoftu jsme se už také dozvěděli, že má jít skutečně o chybu a že toto sestavení se nemělo dostat na veřejnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty? Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty?
AMD nás před týdnem svým představením nových Radeonů založených na slabší verzi Navi zrovna moc nepotěšilo. V podstatě představilo jen jednu desktopovou kartu a jednu mobilní a my se nedozvěděli ani podrobnosti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM
AMD v poslední době najelo na OEM vlnu. V srpnu byly představeny grafické karty Radeon RX 600, což jsou opět Polaris a nedávno jsme se dozvěděli o dvou nových OEM procesorech Ryzen, z nichž je jeden navíc pouze pro Čínu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc
Microsoft Flight Simulator byl naposledy vypuštěn na trh ve verzi X, která nastoupila už v roce 2006 a později nastoupila jeho Steam verze, která je sice podstatně mladší, ale technicky jen o málo vyspělejší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky
Už je to pěkná řádka let, co se řešila role Microsoftu při vývoji počítačových klávesnic. Tato firma přitom jejich funkčnost výrazně ovlivnila, i když tu byly i jiné faktory. Nyní Microsoft navazuje na svou starou roli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek