www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft otočil, Malování tu zůstane

Microsoft otočil, Malování tu zůstane
, , aktualita
Včera se objevila zpráva o konci oblíbeného i nenáviděného Malování ve Windows, čili aplikaci MS Paint. Ta měla zmizet s nástupem velké podzimní aktualizace systému Windows 10, ale Microsoft se zřejmě poddal vlně odporu. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft měl zřejmě pocit, že po starém Malování už ani pes neštěkne, ale opak byl pravdou. O tomto rozhodnutí přirozeně informovala řada serverů, a tak není divu, že se objevil i tlak uživatelů, kteří se s Malováním nechtěli rozloučit. Přece jen jde pro řadu lidí o příhodnou aplikaci, která může velice dobře posloužit pro rychlé načrtnutí jednoduchého bitmapového obrázku, ale v MS Paint vznikala i mnohem hodnotnější díla, jako třeba následující Morgan Freeman. 
 
autor: sonofjay via imgur
 
Už 32leté Malování tak letos na podzim nekončí, jak nás Microsoft ubezpečil na svém blogu a vysvětlil to právě vysokým zájmem uživatelů. Přesto si ale dovolí najít pro něj nové umístění, a to Windows Store, takže to vypadá, že už nepůjde o nedílnou součást systému Windows, ale o volitelnou aplikaci. Ve Windows Store bude k dispozici pro stažení zdarma. 
 
Microsoft ale nezapomněl využít této příležitosti k tomu, aby nám připomněl, že tu je náhrada v podobě aplikace Paint 3D, kterou představila verze Windows 10 Creators Update z letošního jara. Ta obsahuje mnohé nástroje, které nám nabízí i původní Paint. 
 
Zdroj: Microsoft
reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře