www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft po 32 letech pošle Malování k ledu

Microsoft po 32 letech pošle Malování k ledu
, , aktualita
Milované i nenáviděné Malování už to má spočítané. Po 32 letech, co bylo součástí operačního systému Windows, s podzimním Fall Creators Update skončí jeho podpora a v budoucnu bude možná odstraněno úplně.
K oblíbeným
reklama
Bitmapový editor Malování se stal součástí operačního systému Microsoft Windows už v roce 1985, nyní mu ale po 32 letech existence zvoní umíráček. Původně vzniklo z aplikace PC Paintbrush od ZSoft, od té doby se nicméně moc neměnilo. Postupně se totiž měnila především podpora různých formátů. Původní verze uměly jen BMP a PCX, které později u Windows 98 zmizelo. S grafickými filtry z jiných aplikací umělo Malování ve Windows 98 nebo Millenium Edition i JPEG, GIF a PNG, nicméně nativně to uměla až verze pro Windows XP, kde se objevil dokonce i TIFF.
 
Microsoft Malování
 
Ve Windows 7 se Malování dočkalo velké změny designu, v podstatě jediné opravdu výrazné změny funkčnosti a vzhledu za celou svou kariéru, nicméně ani tak to nikdy nebyl pořádný editor a svými schopnostmi si často vysloužilo akorát posměšky. Přesto na něj mnozí nedají dopustit a na rychlé úpravy jednoduchých obrázků je to velmi svižný a snadno ovladatelný nástroj. Někteří v něm ale stvořili i hotová umělecká díla.
 
Microsoft nyní zveřejnil, co vše zmizí z Windows při příští velké aktualizaci Fall Creators Update a na seznamu dotčených aplikací je i Malování. To je vedeno ve stavu "deprecated", což znamená, že se již dál nevyvíjí (ostatně, od dob Windows 7 se nijak zvlášť nevyvinulo), prozatím sice zůstává v systému, ale je možné, že v některém z dalších updatů opustí systém úplně. Pravděpodobnější je, že se prostě nechá tak a bude přežívat v přesně té podobě, v jaké jej známe dnes, ještě mnoho let. To však ukáže až budoucnost.
 
V seznamu aplikací, které se do Fall Creators Update nedostanou, je např. Outlook Express, 3D Builder (místo něj je nyní Malování 3D) a mnoho dalších buď zmizí úplně nebo přestanou být podporovány a patrně zmizí v budoucnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář