www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft popsal opatření proti ransomware

Microsoft popsal opatření proti ransomware
, , aktualita
Ransomware, čili malware šifrující data počítačů za účelem vydírání, se v tomto roce ukázal jako velká hrozba. Není divu, že vyvolal reakci Microsoftu, na jehož systémy se zpravidla zaměřuje, a my si ji nyní přiblížíme. 
K oblíbeným
reklama
Pokud se řekne ramsomware, pak si vzpomeneme především na WannaCry, který letos napadl miliony počítačů, a to především těch se staršími a nedostatečně aktualizovanými systémy Windows. Nebyl to ale pouze WannaCry, ale také Popcorn Time, Cerber a další. Microsoft přitom už dříve uvedl, že proti této hrozbě nasadí i řízené složky (Controlled Folder Access) a nyní se na svém blogu o tomto tématu rozepsal více. Některá z nových opatření už spadají do výbavy nové aktualizace Windows 10 Fall Creators Update. 

 
Právě řízené složky už jsou k dispozici a mají zajistit prostě to, aby žádná aplikace nemohla ve vybraných složkách bez povolení cokoliv měnit, a tedy ani šifrovat. Tím si můžeme ochránit především taková data, jejichž ztráta by bolela nejvíc.
 
 
Microsoft ale má v zásobě daleko více dalších novinek pro lepší zabezpečení, však už jen jejich výčet není zrovna krátký: Windows AutoPilot, Windows Defender Application Guard, Windows Defender Advanced Threat Protection, Windows Defender Application Control, Windows Defender Exploit Guard, Windows Defender Antivirus, Windows Assigned Access, Windows Hello, Windows 10 Subscription Activation. 
 
 
Na blogu Microsoftu si můžete přečíst o každé z těchto novinek. Například Windows Defender Advanced Threat Protection má v jedné obrazovce poskytnout přehled o nastavení bezpečnostních funkcí včetně doporučení. Windows Defender Exploit Guard zase má ochránit počítač před útoky z temných zákoutí webu, které využívají zdánlivě neškodné věci jako dokumenty. Windows Defender Antivirus nyní už také využívá sílu cloudu a umělé inteligence pro ochranu před rychle se vyvíjejícím malwarem, takže o tom můžeme uvažovat jako o pokročilejší heuristické analýze. 
 
V popředí toho všeho jsou ale právě řízené složky, jež se mohou hodit nejen jako jedna z linií obrany proti ransomwaru, ale i proti jiným virům, však některé z nich jsou prostě jen destruktivní a mají za úkol data ničit, protože proč ne?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře