Microsoft potvrzuje: Edge bude založen na Chromiu

Microsoft potvrzuje: Edge bude založen na Chromiu
, , aktualita
Samotný Microsoft nám už potvrzuje, co se říkalo před několika dny. Engine EdgeHTML bude skutečně opuštěn a další verze prohlížeče Edge budou založeny na otevřeném kódu Chromium. Nebude první.
reklama
Microsoft potvrdil, že jeho prohlížeč Edge bude opravdu založen na otevřeném kódu Chromium a nebude už pro něj vyvíjen engine EdgeHTML, na němž se ve firmě pracovalo roky. Během toho následující roku tak Microsoft bude naopak pracovat na nové verzi Edge, která díky Chromiu bude moci fungovat jak na starších verzích Windows, tak i na Apple macOS. 
 
 
Samotný Microsoft to nebere jako porážku a je nakonec otázka, co jej k tomuto kroku vedlo. Edge byl vyvíjen v době, kdy firma ještě mohla věřit v to, že se její Windows 10 brzy prosadí na miliardě zařízení, což je meta, které dosaženo nebylo a v blízké budoucnosti ani nebude. Čili za opuštěním EdgeHTML může stát právě i snaha dostat se na více platforem, když Windows 10 nevyrostly tak, jak bylo žádáno. 
 
Nutno dodat, že svůj engine už dříve opustila i Opera, která nyní používá Chromium, což se značně odrazilo na paletě dostupných nastavení, která jsou pro uživatele k dispozici. Vedle Opery je to také prohlížeč Brave. 
 
Microsoft si dle Joe Belfiorea od Chromia a jeho enginu Blink slibuje obecně zvýšenou kompatibilitu s webovými stránkami. Vedle toho budou přicházet i mnohem častější aktualizace, a to vždy po několika týdnech. Uživatelé přitom nemají přijít o optimalizace a prvky, které Edge již nabízí a Microsoft se chce dále zaměřit především na vyšší výkon a nižší spotřebu, a tedy i delší výdrž na baterie. 
 
Belfiore z Microsoftu také podotýká, že toto nebude v případě jeho firmy precedent. Desktopový Edge sice pracuje jen na Windows 10, ale mobilní verze jsou již k dispozici na Androidu a iOS a ty využívají také open source. A kdy vůbec přijde nová verze Edge na trh? Vývojáři se jí mají dočkat někdy na začátku příštího roku a koncoví zákazníci výrazně později. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů