www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft pozastavil distribuci nové verze Windows 10 na některých sestavách s CPU Intel

Microsoft pozastavil distribuci nové verze Windows 10 na některých sestavách s CPU Intel
, , aktualita
Některých Intelovských sestav se bude týkat opětovné pozastavení distribuce systému Windows 10 October 2018 Update. Microsoft se tak rozhodl v případě sestav, které využívají procesor Intel s iGPU a jistými ovladači.
K oblíbeným
reklama
Dle Microsoftu může mít řada lidí problémy s novou verzí systému, čili s Windows 10 October 2018 Update, které se týkají přehrávání audia na monitoru napojeném na konektory základní desky, čili na integrovaný grafický čip v procesoru Intel. Tato funkce některým uživatelům po aktualizaci na novou verzi prostě nefunguje. 
 
 
Dle Microsoftu je příčinou to že Intel nechtěně vypustil mezi OEM výrobce počítačů špatnou verzi ovladačů integrovaných grafických čipů, které měly zapnout systémem Windows nepodporované funkce. 
 
Pokud snad už novou "říjnovou" aktualizaci máte a potýkáte se s takovým problémem, zkuste se nejdříve podívat, zda máte nainstalované ovladače iGPU ve verzi 24.20.100.6344 nebo 24.20.100.6345. Pak by mělo stačit stáhnout novou verzi ovladačů a vše by mělo zase fungovat. 
 
Nutno dodat, že tato selektivní "blokáda" aktualizace systému je vcelku běžná věc, jak ostatně je vidět na stránkách Microsoftu, který k ní přistoupil v listopadu už čtyřikrát. V prvém případě šlo o problémy s taby v Microsoft Edge v případě instalované grafiky AMD Radeon HD 2000 nebo HD 4000 (alespoň 10 let staré karty), v jejichž případě se rozšiřování nové verze Windows také zastavilo a Microsoft dosud daný problém zkoumá. 
 
Vedle toho jsme už zmínili problém s iCloud a ve zbylých dvou případech se to týkalo firmy Trend Micro a jejího softwaru OfficeScan a Worry-Free Business Security a pak klientů F5 VPN. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář