www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft pozastavuje volitelné aktualizace Windows, zaměří se na bezpečnost

Microsoft pozastavuje volitelné aktualizace Windows, zaměří se na bezpečnost
, , aktualita
Microsoft připravil další krok, kterým reaguje na problémy způsobené pandemií COVID-19. Dočasně omezí aktualizace Windows vydávané jako volitelné, naproti tomu bezpečnostní záplaty by měly vycházet i nadále.
K oblíbeným
reklama
V důsledku pandemie nového koronaviru upravují společnosti také své plány aktualizací. Nedávno Google oznámil, že nebude dočasně vydávat nové verze internetového prohlížeče Chrome. K podobnému kroku byl nyní donucen i Microsoft, který dočasně změní způsob vydávání aktualizací. Na svých stránkách americký gigant oznámil, že dočasně pozastavuje všechny volitelné aktualizace, které se netýkají bezpečností (tzv. updaty C a D). „Vyhodnocovali jsme situaci v oblasti veřejného zdraví a chápeme, že tato situace má dopad na naše zákazníky. V reakci na tyto problémy se zaměříme na aktualizace zabezpečení,“ uvedl Microsoft.
 
 
Změna se týká všech podporovaných verzí Windows, a to včetně serverových systémů (od Windows 10, verze 1909 až po Windows Server 2008 SP2). Microsoft se tedy bude plně soustředit na bezpečnostní aktualizace, i nadále tedy můžeme očekávat měsíční balíčky vylepšující zabezpečení systému (tzv. update B, další by měl vyjít druhé úterý v dubnu). Ke změně ovšem nedojde ze dne na den, ale až od května 2020. I v následujících týdnech tedy můžeme očekávat další volitelné aktualizace Windows – patrně proto, že je vývojáři již mají připravené. Datum konce opatření zatím nebylo oznámeno, patrně bude záviset na dalším vývoje pandemie nového typu koronaviru v USA a dalších státech.
 
Microsoft se patrně stejně jako další firmy potýká s menším počtem zaměstnanců. Ti, kteří zůstali v práci, navíc často pracují v home office, takže v řadě případů neprobíhá vývoj tak efektivně (např. kvůli komplikovanější komunikaci). Proto vývojáři zaměří své síly právě na bezpečnost, protože v tomto ohledu by vývoj aktualizací neměl polevit. I mnohem více uživatelů nyní pro svou práci i zábavu využívá více než dříve svůj počítač s Windows, proto by případné chyby v aktualizaci mohly mít ještě horší následky než obvykle. A také jejich odstranění by pro Microsoft bylo z výše uvedených důvodů komplikované.
 
Microsoft zároveň tento týden vydal dvě volitelné aktualizace (D) pro Windows 10, verze 1903 a 1909. Tyto updaty mimo jiné opravují chybu při tisku do sdíleného dokumentu, problém s výkonem v aplikacích přehrávajících obsah s ochranou DRM, nefunkční tlačítko pro ztlumení zvuku na některých zařízeních s aplikací Your Phone nebo závadu, která mohla v některých situacích bránit ukončení aplikací. Připomeňme, že americká společnost se v reakci na současné problémy minulý týden také rozhodla prodloužit podporu Windows 10 verze 1709, kterou stále používají některé firmy a školy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek