Microsoft pracoval na virtuální realitě pro Xbox, ale projekt zrušil

Microsoft pracoval na virtuální realitě pro Xbox, ale projekt zrušil
, , aktualita
Microsoft by se rozhodně nebál vývoje VR headsetu, však je průkopníkem v technologiích AR, čili rozšířené reality. Proč se tedy rozhodl, že zruší probíhající projekt vývoje VR headsetu pro své konzole Xbox?
K oblíbeným
reklama
Microsoft na rozdíl od Sony na trh nedostal VR headset pro své herní konzole a v době Xbox One bychom za tím mohli vidět jako pádný důvod slabší výkon. Xbox One totiž disponuje cca 1,3 TFLOPS, zatímco PlayStation 4 má asi 1,8 TFLOPS, ale s nástupem modernějších Xbox One X a PlayStation 4 Pro se situace obrátila, takže na nedostatek výkonu si moderní verze stěžovat nemůže se svými 6 TFLOPS.
 
 
Phil Spencer ještě v roce 2016 ohlašoval, že právě Xbox One X nabídne krom podpory rozlišení 4K také virtuální realitu, ale z toho nakonec sešlo a Microsoft už s největší pravděpodobností nic takového pro aktuální konzole nepřichystá. Však ta už i v podobě Xbox One X nemá před sebou dlouhou životnost, která oficiálně skončí jejím nahrazením novou generací. 
 
Dle serveru Cnet Microsoft pracoval na VE headsetu, který by nabídl o něco horší specifikace než první Oculus Rift či HTC Vive, takže by šlo pravděpodobně o alternativu srovnatelnou právě se Sony PSVR, který nabízí rozlišení 960 x 1080 pro jedno oko, zatímco Rift má 1080 x 1200. Microsoft však od začátku chtěl, aby jeho headset byl zcela bezdrátový a my dobře víme, že aktuální adaptéry pro bezdrátové připojení VR headsetu přijdou na cca 300 dolarů, což je cena, na kterou by měl přinejhorším přijít celý headset. 
 
Microsoft si také mohl dobře všimnout, že virtuální realita na PC neodstartovala tak, jak by si výrobci mohli představovat. Co se týče her, dle aktuálních údajů je na Steamu pouze 0,3 % uživatelů, kteří se mohou pochlubit nějakým VR headsetem. Ostatně není divu. Široká podpora ze strany her chybí, headsety jsou drahé, vyžadují prostor a v případě Riftu i složité nastavování a přípravy před použitím a v neposlední řadě také výkonnou sestavu. Dá se pak pochopit, že lidé raději investují do pořádného velkého monitoru. 
 
Ovšem Microsoft se virtuální realitě na PC úplně nevyhýbá, však přímo podporuje výrobce headsetů Windows Mixed Reality, jež však mají na Steamu pouze 0,04% zastoupení. Zájem o ně je tak ještě daleko slabší než v případě známé dvojice Rift a Vive. Je tak otázka, zda se Microsoft odhodlá připravit VR pro příští generaci Xboxu. Jednoduše to vše shrnul Brian Blau, analytik Gartneru, který pracoval na VR technologiích: "Nezaznamenal jsem, že by herní komunita byla zaujata virtuální realitou tak, jako jinými věcmi". 
 
 
Zdroj: Cnet


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář