www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představí prohlížeč telemetrických dat pro Windows

Microsoft představí prohlížeč telemetrických dat pro Windows
, , aktualita
Microsoft byl dříve notně kritizován za to, jakým způsobem informuje o telemetrii v systémech Windows 10, na což již reagoval podrobným popisem druhu sbíraných dat. Nyní plánuje další krok, díky němuž bychom měli být lépe informováni. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak už vloni zveřejnil podrobný seznam druhů dat, která sbírá v rámci telemetrie systému Windows 10, o což byl dlouho žádán. Nyní je na řadě funkce Windows Diagnostic Data Viewer for Windows, jejíž název udává, že jde o prohlížeč dat používaných telemetrií systémů Windows, a tak bychom měli mít možnost si prohlédnout konkrétní data, která jsou z našeho vlastního počítače odesílána do Microsoftu. To je jistě dobrá zpráva vedoucí k větší transparentnosti, i když vždy lze namítnout, že to není žádná záruka. Však nemáme a nemůžeme mít záruku, že systém neodesílá nějaká data skrytě, ale to patří do roviny spekulací a konspiračních teorií. 
 
 
Lze očekávat, že tato novinka se dostane do další velké aktualizace Redstone 4, kterou můžeme očekávat v březnu. Utilita Windows Diagnostic Data Viewer již je jako obvykle nejdříve přístupná skupině Insiderů, kteří testují nejnovější sestavení systému Windows 10. Vedle ní můžeme očekávat nějaké změny v rámci Microsoft Privacy Dashboard, které umožní vidět a spravovat data spojená s účtem na Microsoftu. 
 
 
Diagnostic Data Viewer však nemá sloužit pouze k tomu, abychom se mohli podívat na data odesílaná Microsoftu. Ten sám tvrdí, že poslouží k "prohlížení, vyhledávání s možností zasáhnout do diagnostických dat". Už se ale nedozvíme, zda budeme moci některá data zablokovat, aby nebyla odesílána Microsoftu ke zkoumání. Alespoň už se ale podíváme na to, které konkrétní procesy a služby jsou k tomu použity a zkušenější uživatel na tom může založit své další kroky. 
 
 
Diagnostická data, která budou v utilitě k vidění, se budou týkat třeba verze OS, ID zařízení, třídy zařízení, konektivity a konfigurace systému, informací o síti, kondici zařízení, výkonu, spolehlivosti, aplikacích či přehrávání multimédií. Zvláště tento poslední údaj může leckomu přizvednout obočí, ale je třeba říci, že dle Microsoftu nejde o informace, z nichž by se dalo vysledovat, co a kdy daný uživatel poslouchá či na co se dívá.  
 
Jak už bylo řečeno, Microsoft Privacy Dashboard bude aktualizován, a to o novou stránku Activity History. Ta ukáže data uložená na serverech Microsoftu a spojena s konkrétním účtem a my je budeme moci spravovat a určovat, jaká data se budou sbírat. Později dostaneme možnost data z Privacy Dashboard exportovat a dokonce i mazat specifické části. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek