www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365
, , aktualita
Microsoft si připravil pro majitele osobních účtů na OneDrive s předplacenými Office 365 novinku v podobě Files Restore, která dříve byla k dispozici jen podnikovým uživatelům. Ta slouží i k ochraně dat při útoku ransomware. 
reklama
Jedna z efektivních ochran před ransomware zahrnuje bezpečné úložiště pro naše data, o která opravdu nechceme přijít a cloud může v tomto případě dobře posloužit jako důležitý článek. Microsoft má přitom pravdu, když říká, že ransomware je stále častější způsob, jakým se počítačoví zločinci snaží získat naše peníze, i když se samozřejmě nemůžeme dozvědět, jak moc jsou ve svých útocích úspěšní. Případná transakce totiž probíhá jen mezi obětí a nimi, takže někdo další se o ní jen těžko dozví. Stejně tak ani nemůžeme vědět, v kolika případech uživatel zašifrovaná data prostě oželí, nebo si v lepším případě může dovolit díky vytvořené záloze napadený systém zcela smazat. 
 
 
Microsoft právě v rámci cloudového OneDrive spojeného s předplacenými Office 365 nabízí možnost takové zálohy, alespoň pokud jde o dokumenty, jiná pracovní data či fotografie. Příslušná funkce Files Restore tak už nebude k dispozici pouze firemním zákazníkům, ale i uživatelům s osobními účty. Něco podobného už ostatně pár let funguje na mobilních zařízeních, která si můžeme spárovat s účtem na OneDrive, kam se budou automaticky uploadovat pořízené fotografie. Microsoft za zapnutí této funkce dokonce nabídl i několik gigabajtů prostoru navíc jako odměnu, že svěřujeme fotky do jeho péče. 
 
Funkce Files Restore jde ale za rámec pouhého běžného ukládání souborů v cloudu. Bude totiž zachovávat i jejich předchozí verze, takže uživatel bude jištěn i před případnými nechtěnými změnami. Je to ostatně funkce, která odpovídá File History v systémech Windows 10. 
 
 
Dle Microsoftu bude možné obnovit třeba celý obsah našeho OneDrive, a to zpětně do 30 dní. Právě to nás ochrání i před ransomware, kterému by se podařilo v případě propojení souborů na lokálním a cloudovém úložišti zašifrovat data na obou místech. Nemusí ale jít jen o ransomware, může jít o nechtěné vymazání obsahu nebo poškození souborů. 
 
Zvláště na útok ransomware nás ale Office 365 mají být schopny přímo upozornit a hned nabídnout možnost si data obnovit. Ihned po detekování útoku dostaneme zprávu na mobil, e-mail či do oznámení Windows a pak bude v časové ose zvýrazněno, kdy útok proběhl, abychom si mohli obnovit ještě nezašifrovaná data. Microsoft přitom slíbil, že bude nové hrozby monitorovat a aktivně nás před nimi chránit. 
 
 
Vedle toho bude podobnými nástroji chráněn také Outlook.com, kde bude také možné v zaslaných e-mailech znemožnit jejich přeposílání pomocí šifrování, když půjde třeba o vysoce citlivé informace. Je ale zřejmé, že to nikdy nemůže fungovat, pokud si ony citlivé informace adresát bude moci přečíst. Maximálně to bude trošku složitější než ctrl+c / ctrl+v. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech
Společnost Airbus zdaleka nevyrábí jen dopravní letadla. Přišla také s autonomním dronem Skyways, který má nabízet autonomní dopravu lehkých zásilek. První test proběhl v přístavu v Singapuru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
InSight je zaseknutý a NASA hledá řešení pomocí dvojníka InSight je zaseknutý a NASA hledá řešení pomocí dvojníka
NASA si ihned po přistání modulu InSight na Marsu začala na Zemi tvořit model jeho prostředí v měřítku 1:1 a také má k dispozici dvojníka samotného InSight, jakož i další kusy jím používaných nástrojů. To vše se jí nyní bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká AMD potvrzuje, že exploit Spoiler se jeho procesorů netýká
Spoiler je nový exploit, který má velice blízko známému Spectre, takže jde opět o spekulativní spouštění kódu coby technika pro navýšení výkonu. Ta ovšem může být zneužita, ovšem v případě Spoileru ne na procesorech AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech
Byla tu už řada debat o tom, zda ray tracing v reálném čase mohou zvládnout i jiné existující karty než GeForce RTX. Vypadá to, že odpověď na ni má společnost Crytek, jejíž demo Neon Noir mají zvládnout i dnešní mainstreamové karty AMD a NVIDIA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA? The Division 2: jak si stojí AMD a NVIDIA?
The Division 2 je jedna z her, ve které má prsty společnost AMD, což bylo jasně vidět i ze seznamu doporučeného hardwaru. Mohli bychom tak očekávat optimalizaci právě pro Radeony. Co nám ukáží testy? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů