www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365
, , aktualita
Microsoft si připravil pro majitele osobních účtů na OneDrive s předplacenými Office 365 novinku v podobě Files Restore, která dříve byla k dispozici jen podnikovým uživatelům. Ta slouží i k ochraně dat při útoku ransomware. 
reklama
Jedna z efektivních ochran před ransomware zahrnuje bezpečné úložiště pro naše data, o která opravdu nechceme přijít a cloud může v tomto případě dobře posloužit jako důležitý článek. Microsoft má přitom pravdu, když říká, že ransomware je stále častější způsob, jakým se počítačoví zločinci snaží získat naše peníze, i když se samozřejmě nemůžeme dozvědět, jak moc jsou ve svých útocích úspěšní. Případná transakce totiž probíhá jen mezi obětí a nimi, takže někdo další se o ní jen těžko dozví. Stejně tak ani nemůžeme vědět, v kolika případech uživatel zašifrovaná data prostě oželí, nebo si v lepším případě může dovolit díky vytvořené záloze napadený systém zcela smazat. 
 
 
Microsoft právě v rámci cloudového OneDrive spojeného s předplacenými Office 365 nabízí možnost takové zálohy, alespoň pokud jde o dokumenty, jiná pracovní data či fotografie. Příslušná funkce Files Restore tak už nebude k dispozici pouze firemním zákazníkům, ale i uživatelům s osobními účty. Něco podobného už ostatně pár let funguje na mobilních zařízeních, která si můžeme spárovat s účtem na OneDrive, kam se budou automaticky uploadovat pořízené fotografie. Microsoft za zapnutí této funkce dokonce nabídl i několik gigabajtů prostoru navíc jako odměnu, že svěřujeme fotky do jeho péče. 
 
Funkce Files Restore jde ale za rámec pouhého běžného ukládání souborů v cloudu. Bude totiž zachovávat i jejich předchozí verze, takže uživatel bude jištěn i před případnými nechtěnými změnami. Je to ostatně funkce, která odpovídá File History v systémech Windows 10. 
 
 
Dle Microsoftu bude možné obnovit třeba celý obsah našeho OneDrive, a to zpětně do 30 dní. Právě to nás ochrání i před ransomware, kterému by se podařilo v případě propojení souborů na lokálním a cloudovém úložišti zašifrovat data na obou místech. Nemusí ale jít jen o ransomware, může jít o nechtěné vymazání obsahu nebo poškození souborů. 
 
Zvláště na útok ransomware nás ale Office 365 mají být schopny přímo upozornit a hned nabídnout možnost si data obnovit. Ihned po detekování útoku dostaneme zprávu na mobil, e-mail či do oznámení Windows a pak bude v časové ose zvýrazněno, kdy útok proběhl, abychom si mohli obnovit ještě nezašifrovaná data. Microsoft přitom slíbil, že bude nové hrozby monitorovat a aktivně nás před nimi chránit. 
 
 
Vedle toho bude podobnými nástroji chráněn také Outlook.com, kde bude také možné v zaslaných e-mailech znemožnit jejich přeposílání pomocí šifrování, když půjde třeba o vysoce citlivé informace. Je ale zřejmé, že to nikdy nemůže fungovat, pokud si ony citlivé informace adresát bude moci přečíst. Maximálně to bude trošku složitější než ctrl+c / ctrl+v. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří
Taylor Swift má hodně obdivovatelů i odpůrců a na obou stranách spektra jsou někteří z nich až fanatičtí. Proti nim se nyní bojuje systémem skrytých kamer, které jsou napojeny na systémy rozpoznávání tváří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro
Pokud chcete opravdu rychlé SSD disky, Adata má pro vás několik možností. Třídu levnějších rozšiřuje model SX6000 Lite s rychlostmi až 1800 MB/s, na špičku pak míří XPG Gammix S11 Pro s podporou až 3500 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala