www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365
, , aktualita
Microsoft si připravil pro majitele osobních účtů na OneDrive s předplacenými Office 365 novinku v podobě Files Restore, která dříve byla k dispozici jen podnikovým uživatelům. Ta slouží i k ochraně dat při útoku ransomware. 
reklama
Jedna z efektivních ochran před ransomware zahrnuje bezpečné úložiště pro naše data, o která opravdu nechceme přijít a cloud může v tomto případě dobře posloužit jako důležitý článek. Microsoft má přitom pravdu, když říká, že ransomware je stále častější způsob, jakým se počítačoví zločinci snaží získat naše peníze, i když se samozřejmě nemůžeme dozvědět, jak moc jsou ve svých útocích úspěšní. Případná transakce totiž probíhá jen mezi obětí a nimi, takže někdo další se o ní jen těžko dozví. Stejně tak ani nemůžeme vědět, v kolika případech uživatel zašifrovaná data prostě oželí, nebo si v lepším případě může dovolit díky vytvořené záloze napadený systém zcela smazat. 
 
 
Microsoft právě v rámci cloudového OneDrive spojeného s předplacenými Office 365 nabízí možnost takové zálohy, alespoň pokud jde o dokumenty, jiná pracovní data či fotografie. Příslušná funkce Files Restore tak už nebude k dispozici pouze firemním zákazníkům, ale i uživatelům s osobními účty. Něco podobného už ostatně pár let funguje na mobilních zařízeních, která si můžeme spárovat s účtem na OneDrive, kam se budou automaticky uploadovat pořízené fotografie. Microsoft za zapnutí této funkce dokonce nabídl i několik gigabajtů prostoru navíc jako odměnu, že svěřujeme fotky do jeho péče. 
 
Funkce Files Restore jde ale za rámec pouhého běžného ukládání souborů v cloudu. Bude totiž zachovávat i jejich předchozí verze, takže uživatel bude jištěn i před případnými nechtěnými změnami. Je to ostatně funkce, která odpovídá File History v systémech Windows 10. 
 
 
Dle Microsoftu bude možné obnovit třeba celý obsah našeho OneDrive, a to zpětně do 30 dní. Právě to nás ochrání i před ransomware, kterému by se podařilo v případě propojení souborů na lokálním a cloudovém úložišti zašifrovat data na obou místech. Nemusí ale jít jen o ransomware, může jít o nechtěné vymazání obsahu nebo poškození souborů. 
 
Zvláště na útok ransomware nás ale Office 365 mají být schopny přímo upozornit a hned nabídnout možnost si data obnovit. Ihned po detekování útoku dostaneme zprávu na mobil, e-mail či do oznámení Windows a pak bude v časové ose zvýrazněno, kdy útok proběhl, abychom si mohli obnovit ještě nezašifrovaná data. Microsoft přitom slíbil, že bude nové hrozby monitorovat a aktivně nás před nimi chránit. 
 
 
Vedle toho bude podobnými nástroji chráněn také Outlook.com, kde bude také možné v zaslaných e-mailech znemožnit jejich přeposílání pomocí šifrování, když půjde třeba o vysoce citlivé informace. Je ale zřejmé, že to nikdy nemůže fungovat, pokud si ony citlivé informace adresát bude moci přečíst. Maximálně to bude trošku složitější než ctrl+c / ctrl+v. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka
Robotická kůže v podobě nejrůznějších návleků dokáže proměnit celou škálu různých předmětů v pohybující se roboty. Za projektem stojí tým z Yale University, který tímto způsobem rozchodil i plyšáka. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB
Superrychlé SSD disky Intel Optane 905P budou nově k dispozici v dalších variantách. 960GB verze může být nyní i ve formátu U.2 a přibyla také varianta s kapacitou zvýšenou na 1,5 TB. To vše při excelentním výkonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
21.9.2018, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
21.9.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
21.9.2018, aktualita, Milan Šurkala