www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365

Microsoft přihazuje ochranu proti ransomware k OneDrive s Office 365
, , aktualita
Microsoft si připravil pro majitele osobních účtů na OneDrive s předplacenými Office 365 novinku v podobě Files Restore, která dříve byla k dispozici jen podnikovým uživatelům. Ta slouží i k ochraně dat při útoku ransomware. 
reklama
Jedna z efektivních ochran před ransomware zahrnuje bezpečné úložiště pro naše data, o která opravdu nechceme přijít a cloud může v tomto případě dobře posloužit jako důležitý článek. Microsoft má přitom pravdu, když říká, že ransomware je stále častější způsob, jakým se počítačoví zločinci snaží získat naše peníze, i když se samozřejmě nemůžeme dozvědět, jak moc jsou ve svých útocích úspěšní. Případná transakce totiž probíhá jen mezi obětí a nimi, takže někdo další se o ní jen těžko dozví. Stejně tak ani nemůžeme vědět, v kolika případech uživatel zašifrovaná data prostě oželí, nebo si v lepším případě může dovolit díky vytvořené záloze napadený systém zcela smazat. 
 
 
Microsoft právě v rámci cloudového OneDrive spojeného s předplacenými Office 365 nabízí možnost takové zálohy, alespoň pokud jde o dokumenty, jiná pracovní data či fotografie. Příslušná funkce Files Restore tak už nebude k dispozici pouze firemním zákazníkům, ale i uživatelům s osobními účty. Něco podobného už ostatně pár let funguje na mobilních zařízeních, která si můžeme spárovat s účtem na OneDrive, kam se budou automaticky uploadovat pořízené fotografie. Microsoft za zapnutí této funkce dokonce nabídl i několik gigabajtů prostoru navíc jako odměnu, že svěřujeme fotky do jeho péče. 
 
Funkce Files Restore jde ale za rámec pouhého běžného ukládání souborů v cloudu. Bude totiž zachovávat i jejich předchozí verze, takže uživatel bude jištěn i před případnými nechtěnými změnami. Je to ostatně funkce, která odpovídá File History v systémech Windows 10. 
 
 
Dle Microsoftu bude možné obnovit třeba celý obsah našeho OneDrive, a to zpětně do 30 dní. Právě to nás ochrání i před ransomware, kterému by se podařilo v případě propojení souborů na lokálním a cloudovém úložišti zašifrovat data na obou místech. Nemusí ale jít jen o ransomware, může jít o nechtěné vymazání obsahu nebo poškození souborů. 
 
Zvláště na útok ransomware nás ale Office 365 mají být schopny přímo upozornit a hned nabídnout možnost si data obnovit. Ihned po detekování útoku dostaneme zprávu na mobil, e-mail či do oznámení Windows a pak bude v časové ose zvýrazněno, kdy útok proběhl, abychom si mohli obnovit ještě nezašifrovaná data. Microsoft přitom slíbil, že bude nové hrozby monitorovat a aktivně nás před nimi chránit. 
 
 
Vedle toho bude podobnými nástroji chráněn také Outlook.com, kde bude také možné v zaslaných e-mailech znemožnit jejich přeposílání pomocí šifrování, když půjde třeba o vysoce citlivé informace. Je ale zřejmé, že to nikdy nemůže fungovat, pokud si ony citlivé informace adresát bude moci přečíst. Maximálně to bude trošku složitější než ctrl+c / ctrl+v. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update
Další velká aktualizace operačního systému Windows 10, kterou bychom mohli dle pořadí označit za Redstone 4, neponese oficiální označení Windows 10 Spring Creators Update, ale prostě jen April Update. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem? Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem?
Overclocker s přezdívkou der8auer se nedávno podepsal na rekordním přetaktování procesoru Ryzen 7 2700X, který dokázal s kolegou dostat těsně nad hranici 6 GHz. Nyní se podíval i na to, co najdeme pod jeho IHS, čili heatspreaderem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Je na čase změnit jednotky používané v astronomii? Je na čase změnit jednotky používané v astronomii?
Fyzik Keith Atkin z Univerzity v Sheffieldu přišel s nápadem, že by už možná bylo vhodné nahradit jednotky jako AU, parsek, světelný rok a další jinými, které vychází ze soustavy SI. Používaly by se tak gramy, metry či jiné a z nich odvozené jednotky.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500 Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500
Spolupráce Intelu se společností AMD na procesorech Kaby Lake-G je dobře známá, a tak už se ani nemůžeme divit, že uvidíme v chystaných počítačích NUC po boku 10nm procesorů Cannonlake samostatné grafické čipy RX 500. Díky čemu to víme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD
Být slavným na poli kryptoměn a dávat informace o svém portfoliu a bohatství se nemusí vyplatit. Své by o tom mohl vyprávět Ian Balina, youtuber a investor. Jeho účty vzbuzovaly hodně pozornosti, a tak se je někdo rozhodl vybílit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář