www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10

Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10
, , aktualita
Správně bychom samozřejmě měli říci, že Microsoft svou aplikaci PC Health Check propašuje na všechna PC s Windows 10, které mají aktivované automatické aktualizace, neboť tu jde o update, a sice konkrétně KB5005463.
K oblíbeným
reklama
Aplikaci či utilitu PC Health Check máme pochopitelně spojenou aktuálně s přechodem na systém Windows 11. Právě ta totiž stanoví, zda naše PC je nebo není na nový systém připraveno, čili především zda má vhodný procesor a podporu TPM 2.0. Aktuálně přitom není standardní součástí Windows 10, ale to už brzy bude, i když dle Microsoftu ji budeme moci manuálně odinstalovat.
 
Otázka je, zda se nám zase obloukem nevrátí a také můžeme očekávat, že pravděpodobně bude nějakým způsobem využita pro budoucí přesvědčování uživatelů k aktualizaci na Windows 11 ve stylu GWX (Get Windows 10). I ta ostatně byla do starších verzí Windows propašována coby aktualizace KB3035583, prostřednictvím níž pak Microsoft tropil psí kusy, aby uživatele přesvědčil a později rovnou vmanipuloval do upgradu na desítky. 
 
 
Z PC Health Check se tak může stát jakýsi GWX 2.0, i když se dozvídáme, že tento software má sloužit i pro monitorování "zdraví" našeho systému a že bude pro tyto účely snadno dostupný na dashboardu. Jeho původní smysl ale tkví právě v tom, aby ověřil způsobilost systému k upgradu na Windows 11 a ten tu pochopitelně zůstane a Microsoft zřejmě doufá, že mnozí uživatelé vezmou PC Health Check na milost právě kvůli funkci monitorování zdraví systému a nebudou jej zatím odinstalovávat. 
 
Jaké funkce ale tato aplikace nabídne? 
 
Krom způsobilosti sestavy k běhu systému Windows 11 to bude ještě zálohování a synchronizace vybraných dat s využitím MS OneDrive, pak bude PC Health Check nějakým způsobem propojen s Windows Update, čili asi převezme hlášení o dostupných aktualizacích, v případě notebooků či obecně mobilních PC bude udávat stav baterie, spravovat bude aplikace spouštěné při startu i úložný prostor hlavního systémového disku a nakonec bude ukazovat relevantní tipy pro zlepšení kondice PC. 
 
Dá se tak říci, že PC Health Check v podstatě jen sdruží informace a funkce, které Windows už dávají k dispozici na jiných místech, a sice především v novém Nastavení. 
 
Zdroj: PCWorld


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní elektrická loď Yara Birkenland vyplula do norských vod Autonomní elektrická loď Yara Birkenland vyplula do norských vod
Už před více než třemi lety byl v Norsku ohlášen projekt autonomně naváděných lodí, které mají využívat elektrického pohonu. Nyní se plán zhmotňuje ve skutečnost a do norských vod vyplouvá loď Yara Birkenland.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
UMC se dohodla s Micronem na ukončení soudních sporů a zaplatí UMC se dohodla s Micronem na ukončení soudních sporů a zaplatí
Společnosti Micron Technology a United Microelectronics Corp. (UMC) se rozhodly ukončit veškeré své právní spory a dospěly k dohodě, která představuje i finanční vyrovnání, z nějž bude těžit právě Micron. 
26.11.2021, aktualita, Jan Vítek
Apple prý pracuje na výkonných CPU: dva nebo i čtyři M1 vedle sebe pro Mac Pro Apple prý pracuje na výkonných CPU: dva nebo i čtyři M1 vedle sebe pro Mac Pro
Pokud chce Apple zcela nahradit procesory Intel ve svých produktech, bude potřebovat i něco výkonnějšího než M1 Pro či Max, které se používají v noteboocích MacBook Pro. Zapotřebí je totiž i výbava pro stolí iMac Pro. 
26.11.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Čtvrtá generace Xe prý v roce 2025, nasadí Intel i v grafikách vysoké tempo? Čtvrtá generace Xe prý v roce 2025, nasadí Intel i v grafikách vysoké tempo?
Intel slibuje nástup nových procesorů Raptor Lake už cca po roce od příchodu Alder Lake a další generace v podobě Meteor Lake by na sebe neměla nechat čekat ani další rok. Podobně by měl Intel postupovat v případě grafických generací Xe.
26.11.2021, aktualita, Jan Vítek