www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft prý plánuje zdražování Windows 10 pro OEM

Microsoft prý plánuje zdražování Windows 10 pro OEM
, , aktualita
Dle serveru ZDNet se máme raději připravit na to, že Windows 10 podraží. To se má především týkat firemních zákazníků, kteří využívají jednotlivě kupované počítače od různých OEM výrobců. reklama
Cenová politika Microsoftu ohledně Windows 10 byla a stále je velice flexibilní. Nejdříve nás firma v prvním roce po vypuštění systému na trh všemožnými způsoby nutila, abychom na ně bezplatně přešli z Windows 7 a 8.x. To ostatně je stále možné, když Microsoftu odsouhlasíme, že používáme technologie usnadnění, což poté pochopitelně už nikdo zkoumat nebude. 
 
 
Oficiálně jsou už Windows 10 vždy placené a Microsoft sám se netají tím, že v jeho zájmu stále je co nejrychlejší rozšiřování tohoto systému a že tu skutečně je pro to velký prostor. Windows 7 totiž stále jsou velice oblíbené a pak tu je ještě nezanedbatelný podíl Windows 8.1. Všichni uživatelé těchto systémů si právě s využitím zmíněného podvůdku, s nímž Microsoft pochopitelně počítá, mohou stále upgradovat na W10 zdarma. 
 
Nyní se ale budeme bavit o něčem jiném, a sice o zdražování různých verzí Windows 10 kupovaných pro nové počítače. Na trh přichází Windows 10 Pro for Workstations, jež trošku zamíchají s různými verzemi a pro výrobce počítačů a v důsledku pro zákazníky to má znamenat zvýšení cen. 
 
Windows 10 Pro for Workstations budou obsahovat různé nástroje vhodné pro podniky a podporu serverového hardwaru. Jejich místo bude nad verzí Pro v celkové hierarchii, takže budou mít všechny funkce této verze plus něco navíc, jako je podpora souborového systému ReFS, persistent memory, přímého sdílení souborů pomocí SMB a samozřejmě i mnohojádrových procesorů v až 4 kusech a vysokých objemů operační paměti (6 TB). 
 
Microsoft má přitom plánovat změnu ve svém licenčním systému Windows 10. OEM vyrábějící pracovní a podniková PC se prý už nebudou moci rozhodnout, jakou verzi systému pro své počítače využijí. Bude to záviset na procesoru v daném počítači, a sice v počtu jeho jader. Pokud půjde o čtyři a méně jader, může se cena zvednout o 70 dolarů. A pokud půjde třeba o Xeon s více než čtyřmi jádry, cena se má zvýšit dokonce o 230 dolarů. 
 
Čili ten, kdo si vybere hotový počítač s procesorem Intel Xeon nebo AMD Opteron, nejspíše dostane chtě nechtě systém Windows 10 Pro for Workstations. Další update pak má přinést podporu i pro nové Core i9 a Ryzen Threadripper, a to někdy na jaře a vzhledem k tomu, že tyto procesory mají mnohem více než 4 jádra, i zde lze očekávat zvýšená cena. To vše se týká především malých a středních podniků, jimž se nevyplatí pořizovat hromadné licence, a ty tak podléhají licenčním ujednáním platícím pro OEM produkty. 
 
Zákazníci dle ZDNet také uvádějí, že Microsoft se také chystá zdražit systémy Windows 10 s právem na downgrade na Windows 7 a 8.1, což by mohlo činit až 270 USD za licenci. 
 
Zdroj: ZDNet
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
Včera, aktualita, Jan Vítek