reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft se zvedá o 7 %, nadále ale padá Windows OEM a HW, a to až o 30 %

, , aktualita
Microsoft se zvedá o 7 %, nadále ale padá Windows OEM a HW, a to až o 30 %
Společnosti Microsoft se poslední dobou až tak moc nedařilo a např. v předminulém čtvrtletí její prodeje klesly. V posledním čtvrtletí je to už ale o něco lepší, přestože Windows a hardware s Xboxem firmě rozhodně nedělají radost.
Microsoft se zvedá o 7 %, nadále ale padá Windows OEM a HW, a to až o 30 %
Před čtvrt rokem nebyly finanční výsledky Microsoftu úplně oslnivé, příjmy firmy za říjen až prosinec loňského roku spadly, nicméně ta si zachovala velmi vysokou marži. Naopak poslední čtvrtletí (leden-březen) už udělá větší úsměv na tváři, ačkoli ani zde není vše pozitivní. Stále jsou oblasti, ve kterých Microsoft strádá. Celkově ale její příjmy meziročně vzrostly o 7 % na 52,9 mld. USD a čistý zisk se zvýšil o 9 % na 18,3 mld. USD. To znamená, že má firma opravdu velmi vysokou 34,6% čistou marži. Ve světle těchto čísel je na tom Microsoft výborně.
 
Microsoft
ilustrační foto, autor: Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (přes Wikimedia Commons)
 
Divize, která Microsoftu asi nedělá moc radosti, je ta spotřebitelská, More Personal Computing. Ta totiž klesla o 9 % na 13,3 mld. USD. Vzhledem k makroekonomické situaci a velkému poklesu zájmu o PC není divu, že meziroční prodeje Windows OEM spadly o 28 % a hardware v čele s Xbox šel dolů dokonce o 30 %. Naopak obsah pro Xbox a služby šly nahoru o 3 %, zadařilo se i vyhledávání (+10 %) a Windows Commercial a přidruženým službám (+14 %).
 
Síly Microsoftu je už dlouho v cloudových službách. Intelligent Cloud šel nahoru o 16 % na 22,1 mld. USD, což táhl především Azure (+27 %). Divize Productivity and Business Processes také stoupla, a to o 11 % na 17,5 mld. USD. Office Commercial stoupl o 13 %, naopak spotřebitelský Office Consumer se v podstatě držel na předchozích číslech a šel nahoru jen o 1 %. LinkedIn si připsal 8 %, Dynamics pak 17 %. Není divu, že se Microsoft chce dále ve zvýšené míře soustředit na cloud, varuje také před tím, že kybernetické útoky na její služby mohou přinést zvýšené náklady.
 


reklama
reklama
reklama