Microsoft Store nabízí možnost darování her a DLC

Microsoft Store nabízí možnost darování her a DLC
, , aktualita
Microsoft začal ve svém obchodě Store nabízet možnost kupovat PC hry a příslušná DLC ne pro sebe, ale jako dárek někomu jinému. Jde o funkci, kterou už dobře známe třeba z obchodu Steam nebo také GOG. 
K oblíbeným
reklama
Od dnešního dne tak bude dle Microsoftu možné zakoupit veškeré hry a DLC nabízené v obchodě Store jako dárek pro někoho jiného. Firma se dle vlastních slov rozhodla ke zřízení této funkce kvůli tomu, že něco podobného na podzim umožnila na platformě Xbox, kde se to setkalo s velice pozitivním ohlasem. Uživatelé konzolí Xbox začali využívat možnost darování digitálního zboží především o Vánocích a Microsoft přirozeně zavětřil a zjistil, že by se tato funkce hodila i pro Store na PC. Ostatně platformy jako Steam a GOG už možnost darovat běžně nabízí. 
 

 
V nabídce herních titulů tak vedle možnosti Zkusit zdarma přibylo také tlačítko Koupit jako dárek, což bude platit jak pro samotné hry, tak pro jejich samostatně stáhnutelný obsah, čili DLC. K využití této možnosti se budeme muset nejdříve přihlásit, jak jinak, a poté bude třeba zadat e-mailovou adresu obdarovaného. V případě Xbox One se může namísto ní využít také Gamertag služby Xbox Live.  
 
Obdarovaný pak e-mailem dostane herní kód společně s instrukcemi o tom, jak jej uplatní. Microsoft také zřídil některá omezení, aby zamezil případnému zneužívání svého darovacího systému. Zakoupit takto můžeme pouze dvě zlevněné hry najednou a další limit je 10 zlevněných her během 14 dní, aby snad někoho nenapadlo s nimi obchodovat spoléhajíc se na to, že lidé o slevách nebudou vědět. Na nákup her za plnou cenu tak přirozeně žádný limit není. 
 
Dále není umožněno darovat hry pro Xbox 360 a původní Xbox, pak ani hry v předprodeji, hry zdarma a ani "spotřební" herní obsah, jako je třeba herní měna kupovaná za peníze. Nakonec je tu ještě jedno důležité omezení, a sice možnost uplatnění darovaného kódu pouze v zemi, kde jej darující zakoupil. 
 
Microsoft ještě upozorňuje na to, že nyní je už možné darovat veškeré tituly pro Xbox One, neboť dříve to z nějakého neznámého důvodu u některých nešlo. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek