www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10
, , aktualita
Bezpečnost a s ní spojená pravidla týkající se soukromí čekají v operačním systému Windows 10 změny a měly by to být z našeho pohledu změny k lepšímu. Microsoft už ukázal, jaká nová nastavení soukromí se chystají. 
reklama
Uživatelé byli už od dob vypuštění první verze systému Windows 10 velice hlasití ohledně toho, kolik a jaké informace Microsoft v rámci telemetrie sbíral. Firma totiž přešla na nový systém, v němž se zbavila armády testerů, jež nahradili samotní programátoři a především informace sebrané od uživatelů, kteří dlouho neměli přístup ani k seznamu typu informací, jaké Microsoft sbírá a hlavně žádali více možností, jak telemetrii ovlivnit. To zase ovlivnilo jejich chuť přejít na nové Windows 10. 
 
 
Co se týče možnost vypnout telemetrii a dostat ji pouze na úroveň sběru bezpečnostních dat, té už se dočkali uživatelé Windows 10 verzí Enterprise, Education a Server, ovšem pokud máte Home nebo Pro, jako že většinou asi ano, telemetrii a sběr diagnostických dat vám Microsoft vypnout neumožnil. To ale neznamená, že to nyní umožní. 
 
Chystá se ale GDPR, čili evropský zákon General Data Protection Regulation, který v dohledné době vstoupí v platnost a ten přinutí Microsoft provést určité změny. V novém sestavení systému pro insidery se pak můžeme podívat na to, jaké změny to budou a Microsoft sám mluví o tom, že umožní svým zákazníkům dělat cílená rozhodnutí o jejich soukromí. Vedle toho jako bonus přináší nová nastafvení pro funkce Inking & Typing a Find my device. 
 
 
Okolní screenshoty jsou brané z finálního nastavení nového systému, takže nezobrazují to, jak budeme dané volby měnit v již dříve nainstalovaných Windows. Máme tu možnost vypnout rozpoznávání řeči, funkci pro nalezení ztraceného zařízení, funkci Inking and Typing a dále můžeme deaktivovat využití geolokačních dat, změnit sběr plných diagnostických dat na omezená a ovlivnit nabízení příslušných služeb. 
 
 
 
Zatím tak jde pouze o předběžnou ukázku toho, co by měl Microsoft nabídnout, ale realita se ukáže až poté, co dorazí nová jarní verze Windows 10. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek