www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10
, , aktualita
Bezpečnost a s ní spojená pravidla týkající se soukromí čekají v operačním systému Windows 10 změny a měly by to být z našeho pohledu změny k lepšímu. Microsoft už ukázal, jaká nová nastavení soukromí se chystají. 
reklama
Uživatelé byli už od dob vypuštění první verze systému Windows 10 velice hlasití ohledně toho, kolik a jaké informace Microsoft v rámci telemetrie sbíral. Firma totiž přešla na nový systém, v němž se zbavila armády testerů, jež nahradili samotní programátoři a především informace sebrané od uživatelů, kteří dlouho neměli přístup ani k seznamu typu informací, jaké Microsoft sbírá a hlavně žádali více možností, jak telemetrii ovlivnit. To zase ovlivnilo jejich chuť přejít na nové Windows 10. 
 
 
Co se týče možnost vypnout telemetrii a dostat ji pouze na úroveň sběru bezpečnostních dat, té už se dočkali uživatelé Windows 10 verzí Enterprise, Education a Server, ovšem pokud máte Home nebo Pro, jako že většinou asi ano, telemetrii a sběr diagnostických dat vám Microsoft vypnout neumožnil. To ale neznamená, že to nyní umožní. 
 
Chystá se ale GDPR, čili evropský zákon General Data Protection Regulation, který v dohledné době vstoupí v platnost a ten přinutí Microsoft provést určité změny. V novém sestavení systému pro insidery se pak můžeme podívat na to, jaké změny to budou a Microsoft sám mluví o tom, že umožní svým zákazníkům dělat cílená rozhodnutí o jejich soukromí. Vedle toho jako bonus přináší nová nastafvení pro funkce Inking & Typing a Find my device. 
 
 
Okolní screenshoty jsou brané z finálního nastavení nového systému, takže nezobrazují to, jak budeme dané volby měnit v již dříve nainstalovaných Windows. Máme tu možnost vypnout rozpoznávání řeči, funkci pro nalezení ztraceného zařízení, funkci Inking and Typing a dále můžeme deaktivovat využití geolokačních dat, změnit sběr plných diagnostických dat na omezená a ovlivnit nabízení příslušných služeb. 
 
 
 
Zatím tak jde pouze o předběžnou ukázku toho, co by měl Microsoft nabídnout, ale realita se ukáže až poté, co dorazí nová jarní verze Windows 10. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář