www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10
, , aktualita
Bezpečnost a s ní spojená pravidla týkající se soukromí čekají v operačním systému Windows 10 změny a měly by to být z našeho pohledu změny k lepšímu. Microsoft už ukázal, jaká nová nastavení soukromí se chystají. 
reklama
Uživatelé byli už od dob vypuštění první verze systému Windows 10 velice hlasití ohledně toho, kolik a jaké informace Microsoft v rámci telemetrie sbíral. Firma totiž přešla na nový systém, v němž se zbavila armády testerů, jež nahradili samotní programátoři a především informace sebrané od uživatelů, kteří dlouho neměli přístup ani k seznamu typu informací, jaké Microsoft sbírá a hlavně žádali více možností, jak telemetrii ovlivnit. To zase ovlivnilo jejich chuť přejít na nové Windows 10. 
 
 
Co se týče možnost vypnout telemetrii a dostat ji pouze na úroveň sběru bezpečnostních dat, té už se dočkali uživatelé Windows 10 verzí Enterprise, Education a Server, ovšem pokud máte Home nebo Pro, jako že většinou asi ano, telemetrii a sběr diagnostických dat vám Microsoft vypnout neumožnil. To ale neznamená, že to nyní umožní. 
 
Chystá se ale GDPR, čili evropský zákon General Data Protection Regulation, který v dohledné době vstoupí v platnost a ten přinutí Microsoft provést určité změny. V novém sestavení systému pro insidery se pak můžeme podívat na to, jaké změny to budou a Microsoft sám mluví o tom, že umožní svým zákazníkům dělat cílená rozhodnutí o jejich soukromí. Vedle toho jako bonus přináší nová nastafvení pro funkce Inking & Typing a Find my device. 
 
 
Okolní screenshoty jsou brané z finálního nastavení nového systému, takže nezobrazují to, jak budeme dané volby měnit v již dříve nainstalovaných Windows. Máme tu možnost vypnout rozpoznávání řeči, funkci pro nalezení ztraceného zařízení, funkci Inking and Typing a dále můžeme deaktivovat využití geolokačních dat, změnit sběr plných diagnostických dat na omezená a ovlivnit nabízení příslušných služeb. 
 
 
 
Zatím tak jde pouze o předběžnou ukázku toho, co by měl Microsoft nabídnout, ale realita se ukáže až poté, co dorazí nová jarní verze Windows 10. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala