www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10

Microsoft ukázal nová nastavení soukromí ve Windows 10
, , aktualita
Bezpečnost a s ní spojená pravidla týkající se soukromí čekají v operačním systému Windows 10 změny a měly by to být z našeho pohledu změny k lepšímu. Microsoft už ukázal, jaká nová nastavení soukromí se chystají. 
reklama
Uživatelé byli už od dob vypuštění první verze systému Windows 10 velice hlasití ohledně toho, kolik a jaké informace Microsoft v rámci telemetrie sbíral. Firma totiž přešla na nový systém, v němž se zbavila armády testerů, jež nahradili samotní programátoři a především informace sebrané od uživatelů, kteří dlouho neměli přístup ani k seznamu typu informací, jaké Microsoft sbírá a hlavně žádali více možností, jak telemetrii ovlivnit. To zase ovlivnilo jejich chuť přejít na nové Windows 10. 
 
 
Co se týče možnost vypnout telemetrii a dostat ji pouze na úroveň sběru bezpečnostních dat, té už se dočkali uživatelé Windows 10 verzí Enterprise, Education a Server, ovšem pokud máte Home nebo Pro, jako že většinou asi ano, telemetrii a sběr diagnostických dat vám Microsoft vypnout neumožnil. To ale neznamená, že to nyní umožní. 
 
Chystá se ale GDPR, čili evropský zákon General Data Protection Regulation, který v dohledné době vstoupí v platnost a ten přinutí Microsoft provést určité změny. V novém sestavení systému pro insidery se pak můžeme podívat na to, jaké změny to budou a Microsoft sám mluví o tom, že umožní svým zákazníkům dělat cílená rozhodnutí o jejich soukromí. Vedle toho jako bonus přináší nová nastafvení pro funkce Inking & Typing a Find my device. 
 
 
Okolní screenshoty jsou brané z finálního nastavení nového systému, takže nezobrazují to, jak budeme dané volby měnit v již dříve nainstalovaných Windows. Máme tu možnost vypnout rozpoznávání řeči, funkci pro nalezení ztraceného zařízení, funkci Inking and Typing a dále můžeme deaktivovat využití geolokačních dat, změnit sběr plných diagnostických dat na omezená a ovlivnit nabízení příslušných služeb. 
 
 
 
Zatím tak jde pouze o předběžnou ukázku toho, co by měl Microsoft nabídnout, ale realita se ukáže až poté, co dorazí nová jarní verze Windows 10. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports
Nedělní zápas švýcarské fotbalové ligy musel být přerušen kvůli tenisovým míčkům a gamepadům, které na hřiště házeli nespokojení fanoušci. Důvodem jsou plány, že by každý prvoligový klub musel mít i vlastní eSports tým.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře