www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac

Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
, , aktualita
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft zvyšuje své úsilí na poli aplikací pro ochranu počítačů a v únoru představila podnikové řešení Microsoft Threat Experts. Nyní zapracovala na tom, aby její řešení nebyla k dispozici jen pro platformu Windows, ale aby zákazníci byli chráněni vždy, ať už používají nejrůznější platformy. Antivirové řešení Windows Defender ATP tak sice bylo doposud už dle svého názvu určeno pro systémy s operačním systémem Windows, to se ale nyní mění. Nyní se jméno zkrátilo na Microsoft Defender ATP a vždy bude mít přídomek podle toho, pro který systém bude určeno. Vedle Defenderu ATP for Windows tak bude novinkou i Defender ATP for Mac.
 
Microsoft Defender ATP for Mac
 
Ani počítače Mac totiž nejsou vůči virům a různým malwarům imunní, byť hrozby zatím nejsou tak časté jako u systému Windows. Varianta pro Mac bude obsahovat novou funkci Threat & Vulnerability Management, samozřejmostí bude také ochrana a skenování v reálném čase, nebude chybět ani automatické odesílání vzorků do cloudu. Nabídne možnost výjimek pro zvolené složky, správu upozornění při nalezení hrozeb a možnost hledání aktualizací. Systém je dostupný prozatím v limitované podnikové preview verzi a kompatibilní má být s operačními systémy macOS Mojave, macOS High Sierra a macOS Sierra. Zatím nevíme, kdy a zda vůbec Microsoft představí i Defender for Mac pro běžné uživatele počítačů Apple Mac.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů