www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac

Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
, , aktualita
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft zvyšuje své úsilí na poli aplikací pro ochranu počítačů a v únoru představila podnikové řešení Microsoft Threat Experts. Nyní zapracovala na tom, aby její řešení nebyla k dispozici jen pro platformu Windows, ale aby zákazníci byli chráněni vždy, ať už používají nejrůznější platformy. Antivirové řešení Windows Defender ATP tak sice bylo doposud už dle svého názvu určeno pro systémy s operačním systémem Windows, to se ale nyní mění. Nyní se jméno zkrátilo na Microsoft Defender ATP a vždy bude mít přídomek podle toho, pro který systém bude určeno. Vedle Defenderu ATP for Windows tak bude novinkou i Defender ATP for Mac.
 
Microsoft Defender ATP for Mac
 
Ani počítače Mac totiž nejsou vůči virům a různým malwarům imunní, byť hrozby zatím nejsou tak časté jako u systému Windows. Varianta pro Mac bude obsahovat novou funkci Threat & Vulnerability Management, samozřejmostí bude také ochrana a skenování v reálném čase, nebude chybět ani automatické odesílání vzorků do cloudu. Nabídne možnost výjimek pro zvolené složky, správu upozornění při nalezení hrozeb a možnost hledání aktualizací. Systém je dostupný prozatím v limitované podnikové preview verzi a kompatibilní má být s operačními systémy macOS Mojave, macOS High Sierra a macOS Sierra. Zatím nevíme, kdy a zda vůbec Microsoft představí i Defender for Mac pro běžné uživatele počítačů Apple Mac.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková