www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac

Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
, , aktualita
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft zvyšuje své úsilí na poli aplikací pro ochranu počítačů a v únoru představila podnikové řešení Microsoft Threat Experts. Nyní zapracovala na tom, aby její řešení nebyla k dispozici jen pro platformu Windows, ale aby zákazníci byli chráněni vždy, ať už používají nejrůznější platformy. Antivirové řešení Windows Defender ATP tak sice bylo doposud už dle svého názvu určeno pro systémy s operačním systémem Windows, to se ale nyní mění. Nyní se jméno zkrátilo na Microsoft Defender ATP a vždy bude mít přídomek podle toho, pro který systém bude určeno. Vedle Defenderu ATP for Windows tak bude novinkou i Defender ATP for Mac.
 
Microsoft Defender ATP for Mac
 
Ani počítače Mac totiž nejsou vůči virům a různým malwarům imunní, byť hrozby zatím nejsou tak časté jako u systému Windows. Varianta pro Mac bude obsahovat novou funkci Threat & Vulnerability Management, samozřejmostí bude také ochrana a skenování v reálném čase, nebude chybět ani automatické odesílání vzorků do cloudu. Nabídne možnost výjimek pro zvolené složky, správu upozornění při nalezení hrozeb a možnost hledání aktualizací. Systém je dostupný prozatím v limitované podnikové preview verzi a kompatibilní má být s operačními systémy macOS Mojave, macOS High Sierra a macOS Sierra. Zatím nevíme, kdy a zda vůbec Microsoft představí i Defender for Mac pro běžné uživatele počítačů Apple Mac.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek