www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru

Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
, , aktualita
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
K oblíbeným
reklama
V poslední době se hodně množí útoky nikoli v rámci operačního systému, ale přímo na BIOS nebo UEFI počítače, což také znamená, že se oběť nemůže jen tak snadno zbavit infekce pomocí antiviru, přeinstalováním Windows nebo výměnou disku. Microsoft proto zavádí iniciativu Secure-core PC, které využívá schopností nových čipů od AMD, Intelu i Qualcommu, aby zajistil, že nebyl infikován firmware počítače. Na tohle např. známá funkce Secure Boot nestačí a je potřeba mít další úroveň ochrany.
 
Microsoft Secure-core PC
 
Základem celého systému je System Guard Secure Launch a Dynamic Root of Trust for Measurement (DRTM), které chrání firmware před útoky a ověřují jeho pravost. Jde tedy o jakýsi mezistupeň mezi spuštěními BIOSu/UEFI a samotným náběhem operačního systému Windows 10. Díky tomu se má ověřit, že operační systém nabíhá na neinfikovaném počítači.
 
Microsoft Secure-core PC
 
Zajímavé je, z čeho vůbec vychází myšlenka chránit firmware. Ta se totiž nejprve začala používat u herní konzole Xbox, kde chrání firmware před modifikacemi např. proto, aby hráči nemohli hrát pirátské hry na modifikovaných konzolích. Označení Secure-core PC budou splňovat jen některé počítače, prozatím jde o notebooky Lenovo ThinkPad X1 Yoga (Gen4), ThinkPad X1 Carbon (Gen7) a Panasonic Toughbook 55. Jednou z podmínek pro udělení této certifikace je např. podpora Trusted Platform Module 2.0 (TPM).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala