www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru

Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
, , aktualita
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
K oblíbeným
reklama
V poslední době se hodně množí útoky nikoli v rámci operačního systému, ale přímo na BIOS nebo UEFI počítače, což také znamená, že se oběť nemůže jen tak snadno zbavit infekce pomocí antiviru, přeinstalováním Windows nebo výměnou disku. Microsoft proto zavádí iniciativu Secure-core PC, které využívá schopností nových čipů od AMD, Intelu i Qualcommu, aby zajistil, že nebyl infikován firmware počítače. Na tohle např. známá funkce Secure Boot nestačí a je potřeba mít další úroveň ochrany.
 
Microsoft Secure-core PC
 
Základem celého systému je System Guard Secure Launch a Dynamic Root of Trust for Measurement (DRTM), které chrání firmware před útoky a ověřují jeho pravost. Jde tedy o jakýsi mezistupeň mezi spuštěními BIOSu/UEFI a samotným náběhem operačního systému Windows 10. Díky tomu se má ověřit, že operační systém nabíhá na neinfikovaném počítači.
 
Microsoft Secure-core PC
 
Zajímavé je, z čeho vůbec vychází myšlenka chránit firmware. Ta se totiž nejprve začala používat u herní konzole Xbox, kde chrání firmware před modifikacemi např. proto, aby hráči nemohli hrát pirátské hry na modifikovaných konzolích. Označení Secure-core PC budou splňovat jen některé počítače, prozatím jde o notebooky Lenovo ThinkPad X1 Yoga (Gen4), ThinkPad X1 Carbon (Gen7) a Panasonic Toughbook 55. Jednou z podmínek pro udělení této certifikace je např. podpora Trusted Platform Module 2.0 (TPM).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře