www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft v Japonsku vyzkoušel 4denní pracovní týden. Osvědčil se

Microsoft v Japonsku vyzkoušel 4denní pracovní týden. Osvědčil se
, , aktualita
Japonsko je známo vyčerpanými pracovníky, kteří kvůli vysokému pracovnímu tempu usínají téměř kdekoli. Microsoft tak zde vyzkoušel jen 4denní pracovní týden, přičemž se produktivita značně zvýšila, náklady se naopak snížily.
K oblíbeným
reklama
Vysoké pracovní tempo v Japonsku se negativně projevuje na produktivitě, která je však i tak v zemi dost vysoká. Společnost Microsoft se proto v průběhu srpna rozhodla provést test, kdy zavedla pouze 4denní pracovní týden. Ukázalo se, že lidem takový postup vyhovuje a firma jako taková na ničem netratila, právě naopak. Příjmy v přepočtu na zaměstnance vzrostly v průměru o 40 %, jejich plat se pak proti normálu nijak nezměnil, ačkoli nemuseli v pátek do práce (celkově je zde zaměstnáno 2300 lidí).
 
Microsoft logo
 
Velmi užitečnou změnou bylo omezení délky meetingů na 30 minut a podporováno bylo i využití Microsoft Teams pro komunikaci mezi zaměstnanci. Klesla také spotřeba elektrické energie o 23 % a spotřeba papíru pro tisk dokonce o 59 %. Spokojenost s testem vyslovilo 92 % zaměstnanců a nyní je otázkou, zda k něčemu podobnému přistoupí společnost i v budoucnu (zvažuje se zatím jiná forma pobídky k chytřejšímu a flexibilnějšímu výběru volna), nebo zda to zkusí i v jiných zemích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek