www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft v Japonsku vyzkoušel 4denní pracovní týden. Osvědčil se

Microsoft v Japonsku vyzkoušel 4denní pracovní týden. Osvědčil se
, , aktualita
Japonsko je známo vyčerpanými pracovníky, kteří kvůli vysokému pracovnímu tempu usínají téměř kdekoli. Microsoft tak zde vyzkoušel jen 4denní pracovní týden, přičemž se produktivita značně zvýšila, náklady se naopak snížily.
K oblíbeným
reklama
Vysoké pracovní tempo v Japonsku se negativně projevuje na produktivitě, která je však i tak v zemi dost vysoká. Společnost Microsoft se proto v průběhu srpna rozhodla provést test, kdy zavedla pouze 4denní pracovní týden. Ukázalo se, že lidem takový postup vyhovuje a firma jako taková na ničem netratila, právě naopak. Příjmy v přepočtu na zaměstnance vzrostly v průměru o 40 %, jejich plat se pak proti normálu nijak nezměnil, ačkoli nemuseli v pátek do práce (celkově je zde zaměstnáno 2300 lidí).
 
Microsoft logo
 
Velmi užitečnou změnou bylo omezení délky meetingů na 30 minut a podporováno bylo i využití Microsoft Teams pro komunikaci mezi zaměstnanci. Klesla také spotřeba elektrické energie o 23 % a spotřeba papíru pro tisk dokonce o 59 %. Spokojenost s testem vyslovilo 92 % zaměstnanců a nyní je otázkou, zda k něčemu podobnému přistoupí společnost i v budoucnu (zvažuje se zatím jiná forma pobídky k chytřejšímu a flexibilnějšímu výběru volna), nebo zda to zkusí i v jiných zemích.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů