reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Microsoft v nové verzi W10 představí funkci proti podvádění ve hrách

, , aktualita
Microsoft v nové verzi W10 představí funkci proti podvádění ve hrách
Počítačové hry jsou jeden z ústředních bodů, kolem kterého se točí letošní velké aktualizace systému Windows 10. Platí to tak i pro chystaný Fall Creators Update, který představí novou funkci proti podvádění ve hrách. 
Microsoft v nové verzi W10 představí funkci proti podvádění ve hrách
Microsoft už představil funkce pro streamování obsahu her nebo celý nový herní režim a nyní si chystá také funkci, která má odhalit herní podvodníky a zajistit férové souboje přes síť a Internet vůbec. 
 
 
Jedná se konkrétně o funkci Game Monitor, kde je zatím (a možná to tak zůstane) pouze jedna funkce, a sice zapnout a vypnout. Vedle toho je tu také upozornění, že vypnutím Game Monitoru si můžete omezit nabídku her, které budete moci spustit, takže je zřejmé, že některé z nich ji budou vyžadovat. 
 
Microsoft si tak připravuje svou proticheatovací platformu, která se vedle Game Monitoru bude skládat také z jistého TruePlay. Právě TruePlay chce poskytnout "novou sadu nástrojů pro boj proti podvodníkům", takže má jít o celé API věnované hrám běžícím pod UWP (Universal Windows Platform). Právě Game Monitor má zajistit, že samotný operační systém bude s takto vybavenými hrami spolupracovat, aby ty mohly zjistit, jaké případné programy pro podvádění na něm běží, což může být třeba nějaký aimbot. Je tak jasné, proč se vypnutím této funkce můžeme připravit o možnost některé z nich vůbec spustit. 
 
Hry s TruePlay mají běžet v chráněném prostředí, a to v tzv. sandboxu, což už samo o sobě zabrání tomu, aby v nich fungovala řada podvodných prográmků, neboť ty už se nedostanou ani k jejich PID. Pak tu bude samostatný proces, který dohlédne na to, zda se něco nesnaží ochranu obejít a bohužel přibude i další telemetrie odesílající relevantní údaje Microsoftu a herním vývojářům.
 


reklama
reklama
reklama