www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?
, , aktualita
Nový Windows 10 Insider Preview Build 17093 se zaměřuje především na hráče a nadšence, když přináší nové funkce pro Game Bar. Podívejme se tak na to, co můžeme čekat od tohoto sestavení a nejspíše i finální verze chystané na jaro.reklama
Nové funkce tak mohou najít zatím jen insideři v Windows 10 Insider Preview Build 17093 a jde především o vylepšení pro nabídku Game Bar, do čehož patří vylepšení uživatelského rozhraní, různé další úpravy a funkce. 
 
 
V nově provedené nabídce Game Bar tak máme snadněji najít to, co potřebujeme, čili funkce pro grabování videa, nastavení telefonu a kamery či úpravu názvu našeho Mixer streamu, což vše dostalo nová tlačítka. Vybrat si také můžeme mezi tmavým a invertovaným světlým prostředím, jak ukazuje první obrázek. Vedle toho mají být k dispozici i jiná, barevnější schemata. 
 
 
Pokud někdo používá více GPU, ukáže se mu nová stránka pro nastavení grafiky, kde bude moci spravovat výkon ve spojitosti s jednotlivými aplikacemi, což je podobné jako nastavení grafiky v ovladačích AMD a NVIDIA. Jde o záložku Advanced graphics, kterou najdeme v Settings > System > Display (Nastavení > Systém > Obrazovka). 
 
Nejde přitom o nastavení režimů CrossFire a SLI, jako spíše o to, zda se má pro danou aplikaci využít "power saving GPU", čili integrované, nebo "high performance GPU" na grafické kartě.  
 
 
Dále si Microsoft přichystal podporu HDR pro více sestav s Windows a vysvětluje, že mnoho počítačů je schopno podporovat HDR, ale potřebuje "kalibraci HDR streamů", aby to šlo uvést do praxe. Přibyde tak další nastavení v Settings > Apps > Video playback, kde bude možné na vhodně vybavených zařízeních zapnout funkci Stream HDR Video. 
 

Sestavení 17093 nabízí také jiné novinky, jako další nástroje pro ochranu osobních dat, novou možnost, jak Windows 10 S používat bez hesla a další vylepšení týkající se zabezpečení, sledování pohybu očí, vícejazyčné podpory a rozhraní Bluetooth. 
 
Zdroj: Windows
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Assassin's Creed Origins Discovery Tour: nehrajeme, učíme se Assassin's Creed Origins Discovery Tour: nehrajeme, učíme se
Assassin's Creed Origins je titul už z minulého roku, který nás zaujal především svou dvojitou DRM ochranou kombinující VMProtect a Denuvo. Ta odolávala celkem dlouho, ovšem my se nyní podíváme na vzdělávací mód. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel už vyvíjí 14nm samostatné GPU Intel už vyvíjí 14nm samostatné GPU
Společnost Intel dokázala na trh přinést zatím jen jeden grafický čip, které bylo možné využít jako samostatné na grafické kartě. Jde o letitý čip 740 z roku 1998, po němž už Intel nic podobného na trh nedostal. To se ale asi změní.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 2600 otestován, o kolik je rychlejší než model 1600? AMD Ryzen 5 2600 otestován, o kolik je rychlejší než model 1600?
Společnost AMD má už v dubnu uvést na trh druhou generaci procesorů Ryzen, od nichž očekáváme spíše mírnější výkonnostní skok a také různé optimalizace a vylepšení. Nyní se můžeme opět podívat na to, jaký výkon slibuje Ryzen 5 2600.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Přichází nové procesory doplnit řady Intel Coffee Lake Přichází nové procesory doplnit řady Intel Coffee Lake
Intel Coffee Lake dnes zahrnují zatím jen šest procesorů rozvržených po dvou do řad Core i7, i5 a i3. Brzy k nim ale přibydou další, což se bude poprvé týkat i řad Pentium a Celeron. Co tedy můžeme očekávat? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Flight Simulator využil pro boj s piráty malware zachytávající hesla Flight Simulator využil pro boj s piráty malware zachytávající hesla
FSLabs tvoří přídavné funkce pro Microsoft Flight Simulator a v jejich instalátoru se ukrýval v podstatě malware, který měl pomoci bojovat proti lidem využívajícím nelegální verze. Sloužil ale konkrétně k extrahování hesel z prohlížeče Chrome. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář