www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?
, , aktualita
Nový Windows 10 Insider Preview Build 17093 se zaměřuje především na hráče a nadšence, když přináší nové funkce pro Game Bar. Podívejme se tak na to, co můžeme čekat od tohoto sestavení a nejspíše i finální verze chystané na jaro.
reklama
Nové funkce tak mohou najít zatím jen insideři v Windows 10 Insider Preview Build 17093 a jde především o vylepšení pro nabídku Game Bar, do čehož patří vylepšení uživatelského rozhraní, různé další úpravy a funkce. 
 
 
V nově provedené nabídce Game Bar tak máme snadněji najít to, co potřebujeme, čili funkce pro grabování videa, nastavení telefonu a kamery či úpravu názvu našeho Mixer streamu, což vše dostalo nová tlačítka. Vybrat si také můžeme mezi tmavým a invertovaným světlým prostředím, jak ukazuje první obrázek. Vedle toho mají být k dispozici i jiná, barevnější schemata. 
 
 
Pokud někdo používá více GPU, ukáže se mu nová stránka pro nastavení grafiky, kde bude moci spravovat výkon ve spojitosti s jednotlivými aplikacemi, což je podobné jako nastavení grafiky v ovladačích AMD a NVIDIA. Jde o záložku Advanced graphics, kterou najdeme v Settings > System > Display (Nastavení > Systém > Obrazovka). 
 
Nejde přitom o nastavení režimů CrossFire a SLI, jako spíše o to, zda se má pro danou aplikaci využít "power saving GPU", čili integrované, nebo "high performance GPU" na grafické kartě.  
 
 
Dále si Microsoft přichystal podporu HDR pro více sestav s Windows a vysvětluje, že mnoho počítačů je schopno podporovat HDR, ale potřebuje "kalibraci HDR streamů", aby to šlo uvést do praxe. Přibyde tak další nastavení v Settings > Apps > Video playback, kde bude možné na vhodně vybavených zařízeních zapnout funkci Stream HDR Video. 
 

Sestavení 17093 nabízí také jiné novinky, jako další nástroje pro ochranu osobních dat, novou možnost, jak Windows 10 S používat bez hesla a další vylepšení týkající se zabezpečení, sledování pohybu očí, vícejazyčné podpory a rozhraní Bluetooth. 
 
Zdroj: Windows
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla už nenabízí plně autonomní řízení pro AutoPilot 2.0 Tesla už nenabízí plně autonomní řízení pro AutoPilot 2.0
Před několika měsíci Elon Musk slíbil, že vozy Tesla s AutoPilotem verze 2.0 nabídnou prvky úplného autonomního řízení, o čemž jsme mohli pochybovat. A jak se ukazuje, tyto pochyby byly namístě, protože daná nabídka zmizela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Massive Attack vydávají album Mezzanine ve spreji s DNA Massive Attack vydávají album Mezzanine ve spreji s DNA
DNA je patrně úložiště budoucnosti. Při extrémně malém objemu dokáže pobrat neuvěřitelně mnoho dat. Právě na DNA vydala hudební skupina Massive Attack své legendární album. Navíc je tato DNA v plechovce s barevným sprejem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SLI plus G-Sync způsobuje výkonnostní propad ve hrách SLI plus G-Sync způsobuje výkonnostní propad ve hrách
Už nějakou dobu si lidé stěžují na to, že zapnutím technologií SLI a G-Sync se připraví o část výkonu ve hrách. Na toto téma se nyní zaměřil server Extremetech, který provedl své vlastní testy. Jak dopadly? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz Intel Core i9-9900K přetaktován nad 7,6 GHz
Procesory Core i9 pro LGA 1151 docela topí, to je pravda, ale s opravdu výkonným chlazením, které je dokáže dostat na teploty velice hluboko pod bod mrazu, je taková vlastnost bezpředmětná. Co s takovým chlazením dokážou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD už prý má v laboratořích 7nm čipy Navi AMD už prý má v laboratořích 7nm čipy Navi
Server Fudzilla, na jehož informace zase nelze zcela stoprocentně spoléhat, tvrdí, že AMD Labs už mají v prádle nové 7nm čipy Navi. Dá se ale říci, že to opravdu je možné, neboť daný proces už je k dispozici, a to nejen v TSMC, ale i v Samsungu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek