www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?
, , aktualita
Nový Windows 10 Insider Preview Build 17093 se zaměřuje především na hráče a nadšence, když přináší nové funkce pro Game Bar. Podívejme se tak na to, co můžeme čekat od tohoto sestavení a nejspíše i finální verze chystané na jaro.
reklama
Nové funkce tak mohou najít zatím jen insideři v Windows 10 Insider Preview Build 17093 a jde především o vylepšení pro nabídku Game Bar, do čehož patří vylepšení uživatelského rozhraní, různé další úpravy a funkce. 
 
 
V nově provedené nabídce Game Bar tak máme snadněji najít to, co potřebujeme, čili funkce pro grabování videa, nastavení telefonu a kamery či úpravu názvu našeho Mixer streamu, což vše dostalo nová tlačítka. Vybrat si také můžeme mezi tmavým a invertovaným světlým prostředím, jak ukazuje první obrázek. Vedle toho mají být k dispozici i jiná, barevnější schemata. 
 
 
Pokud někdo používá více GPU, ukáže se mu nová stránka pro nastavení grafiky, kde bude moci spravovat výkon ve spojitosti s jednotlivými aplikacemi, což je podobné jako nastavení grafiky v ovladačích AMD a NVIDIA. Jde o záložku Advanced graphics, kterou najdeme v Settings > System > Display (Nastavení > Systém > Obrazovka). 
 
Nejde přitom o nastavení režimů CrossFire a SLI, jako spíše o to, zda se má pro danou aplikaci využít "power saving GPU", čili integrované, nebo "high performance GPU" na grafické kartě.  
 
 
Dále si Microsoft přichystal podporu HDR pro více sestav s Windows a vysvětluje, že mnoho počítačů je schopno podporovat HDR, ale potřebuje "kalibraci HDR streamů", aby to šlo uvést do praxe. Přibyde tak další nastavení v Settings > Apps > Video playback, kde bude možné na vhodně vybavených zařízeních zapnout funkci Stream HDR Video. 
 

Sestavení 17093 nabízí také jiné novinky, jako další nástroje pro ochranu osobních dat, novou možnost, jak Windows 10 S používat bez hesla a další vylepšení týkající se zabezpečení, sledování pohybu očí, vícejazyčné podpory a rozhraní Bluetooth. 
 
Zdroj: Windows
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk hodlá spustit web, který bude kontrolovat pravdomluvnost novinářů Elon Musk hodlá spustit web, který bude kontrolovat pravdomluvnost novinářů
Zdá se, že Elon Musk nelení a rozjíždí další projekt. Tentokrát má americký podnikatel strach o šíření takzvaných fake news. Z toho důvodu se rozhodl, že spustí web, který bude s pomocí veřejnosti vytvářet skóre pravdomluvnosti médií. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Intel zveřejnil plné specifikace čipsetu Z390 Intel zveřejnil plné specifikace čipsetu Z390
Už delší dobu víme, že čipová sada Intel Z390 bude výrazně odlišná od Z370, takže konečně nabídne očekávané novinky jako podporu rozhraní USB 3.1. Nyní už Intel přitom zveřejnil plné specifikace Z390, na něž se podíváme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft opravil chybu Windows 10 a intelovských SSD Microsoft opravil chybu Windows 10 a intelovských SSD
Microsoft nedávno uvedl, že majitelé Intel SSD 600p Series nebo SSD Pro 6000p Series by raději neměli instalovat systém Windows 10 v nejnovější verzi. Nyní už by to pro Windows 10 April 2018 Update platit nemělo.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hnědý trpaslík nám nebývale přiblížil "černou vdovu", jeho blízký pulsar Hnědý trpaslík nám nebývale přiblížil "černou vdovu", jeho blízký pulsar
Astronomové měli možnost blíže se podívat na "černou vdovu", jak přezdívají pulsaru kradoucímu materiál od svého blízkého souputníka. Ta se ukázala právě díky této své vlastnosti, takže co můžeme o jejím systému zjistit?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Vozidlo Uberu mělo šest sekund na zabránění fatální nehodě Vozidlo Uberu mělo šest sekund na zabránění fatální nehodě
Už před několika týdny bylo zřejmé, že autonomní systémy vozidla Uberu pracovaly z hlediska hardwaru správně, a zbyla tak softwarová výbava a algoritmy. Ty měly na reakci šest sekund, ale přesto nezareagovaly. Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů