www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?

Microsoft vylepší ve Windows 10 Game Bar, jak?
, , aktualita
Nový Windows 10 Insider Preview Build 17093 se zaměřuje především na hráče a nadšence, když přináší nové funkce pro Game Bar. Podívejme se tak na to, co můžeme čekat od tohoto sestavení a nejspíše i finální verze chystané na jaro.
reklama
Nové funkce tak mohou najít zatím jen insideři v Windows 10 Insider Preview Build 17093 a jde především o vylepšení pro nabídku Game Bar, do čehož patří vylepšení uživatelského rozhraní, různé další úpravy a funkce. 
 
 
V nově provedené nabídce Game Bar tak máme snadněji najít to, co potřebujeme, čili funkce pro grabování videa, nastavení telefonu a kamery či úpravu názvu našeho Mixer streamu, což vše dostalo nová tlačítka. Vybrat si také můžeme mezi tmavým a invertovaným světlým prostředím, jak ukazuje první obrázek. Vedle toho mají být k dispozici i jiná, barevnější schemata. 
 
 
Pokud někdo používá více GPU, ukáže se mu nová stránka pro nastavení grafiky, kde bude moci spravovat výkon ve spojitosti s jednotlivými aplikacemi, což je podobné jako nastavení grafiky v ovladačích AMD a NVIDIA. Jde o záložku Advanced graphics, kterou najdeme v Settings > System > Display (Nastavení > Systém > Obrazovka). 
 
Nejde přitom o nastavení režimů CrossFire a SLI, jako spíše o to, zda se má pro danou aplikaci využít "power saving GPU", čili integrované, nebo "high performance GPU" na grafické kartě.  
 
 
Dále si Microsoft přichystal podporu HDR pro více sestav s Windows a vysvětluje, že mnoho počítačů je schopno podporovat HDR, ale potřebuje "kalibraci HDR streamů", aby to šlo uvést do praxe. Přibyde tak další nastavení v Settings > Apps > Video playback, kde bude možné na vhodně vybavených zařízeních zapnout funkci Stream HDR Video. 
 

Sestavení 17093 nabízí také jiné novinky, jako další nástroje pro ochranu osobních dat, novou možnost, jak Windows 10 S používat bez hesla a další vylepšení týkající se zabezpečení, sledování pohybu očí, vícejazyčné podpory a rozhraní Bluetooth. 
 
Zdroj: Windows
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron
Společnost Yuneec představila nový kompaktní dron Mantis Q. Ten umí nahrávat až 4K video a fotit do RAW formátu. Ve vzduchu vydrží přes půl hodiny a je možné jej ovládat i s pomocí hlasových příkazů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED
Společnost Enermax aktualizovala své vodní chlazení Liqtech TR4 II. To je schopno uchladit i přetaktované procesory AMD Threadripper, neboť si má poradit až s 500W spotřebou. Novinkou je však RGB podsvícení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu
Vypadá to, že z dvojice firem SpaceX a Boeing má nyní ta první na dosah prvenství jako firma, která dokáže vyslat člověka do vesmíru, a to přímo na oběžnou dráhu. SpaceX to chce poprvé vyzkoušet v dubnu příštího roku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive
Už jsme se jednou věnovali funkci Precision Boost Overdrive, kterou nabízejí procesory AMD Threadripper druhé generace, ovšem pouze okrajově. Nyní se ale na ni podíváme blíže, a to i díky nově zveřejněným materiálům. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely
EVGA se pochlubila novou deskou, která je určena pro zákazníky mající zájem o menší sestavu založenou na procesorech Intel pro patici LGA 2066. Jde tak o HEDT procesory včetně zatím nejvýkonnějšího 18jádrového modelu.
Včera, aktualita, Jan Vítek