www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Xbox Scarlett bude mít AMD Zen 2 a HW ray-tracing

Microsoft Xbox Scarlett bude mít AMD Zen 2 a HW ray-tracing
, , aktualita
Microsoft připravuje novou herní konzoli Xbox, která zatím nese kódové označení Project Scarlett. Novinka by měla být osazena novým procesorem AMD Ryzen architektury Zen 2 i GPU Radeon Navi.
K oblíbeným
reklama
Nejen Sony nebo Nintendo nadále vyvíjí herní konzole, novinky se chystají také u Microsoftu. Ten dle slov Phila Spencera připravuje novou konzoli Xbox, kterou zatím známe pod kódovým označením Project Scarlett. O té se mluví už nějakou dobu a nyní byly na prezentaci na E3 oznámeny některé detaily tohoto nového hardwaru. Microsoft postaví konzoli na procesoru AMD Ryzen nejnovější architektury Zen 2 a využije i nová GPU AMD Radeon Navi s GDDR6 pamětí. Ta mají být schopná i HW ray-tracingu. Microsoft slíbil také podporu rozlišení až 8K, snímkovací frekvenci až 120 fps i podporu variabilní snímkovací frekvence, pochopitelně ne všech těchto vymožeností najednou.
 
Microsoft Xnox One X
 
stávající Microsoft Xbox One X
 
Konečně se také přešlo na SSD disk, takže nahrávání her bude dílem okamžiku a už se nebude muset schovávat za různé animace při přechodu mezi jednotlivými částmi hry, kdy je v mezičase potřeba přesunout spoustu dat. Slíben je totiž až 40krát vyšší diskový výkon. Celá konzole by pak měla nabídnout 4krát vyšší výkon než předchozí Xbox One X. Hovořilo se o tom, že by nová konzole měla přinést podporu tisíců her, které vyšly i pro předchozí čtyři generace Xboxů. Jedním z prvních potvrzených herních titulů je pak Halo Infinite. Zatím to vypadá, že se novinka objeví v průběhu prázdnin roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů