www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Xbox Scarlett bude mít AMD Zen 2 a HW ray-tracing

Microsoft Xbox Scarlett bude mít AMD Zen 2 a HW ray-tracing
, , aktualita
Microsoft připravuje novou herní konzoli Xbox, která zatím nese kódové označení Project Scarlett. Novinka by měla být osazena novým procesorem AMD Ryzen architektury Zen 2 i GPU Radeon Navi.
K oblíbeným
reklama
Nejen Sony nebo Nintendo nadále vyvíjí herní konzole, novinky se chystají také u Microsoftu. Ten dle slov Phila Spencera připravuje novou konzoli Xbox, kterou zatím známe pod kódovým označením Project Scarlett. O té se mluví už nějakou dobu a nyní byly na prezentaci na E3 oznámeny některé detaily tohoto nového hardwaru. Microsoft postaví konzoli na procesoru AMD Ryzen nejnovější architektury Zen 2 a využije i nová GPU AMD Radeon Navi s GDDR6 pamětí. Ta mají být schopná i HW ray-tracingu. Microsoft slíbil také podporu rozlišení až 8K, snímkovací frekvenci až 120 fps i podporu variabilní snímkovací frekvence, pochopitelně ne všech těchto vymožeností najednou.
 
Microsoft Xnox One X
 
stávající Microsoft Xbox One X
 
Konečně se také přešlo na SSD disk, takže nahrávání her bude dílem okamžiku a už se nebude muset schovávat za různé animace při přechodu mezi jednotlivými částmi hry, kdy je v mezičase potřeba přesunout spoustu dat. Slíben je totiž až 40krát vyšší diskový výkon. Celá konzole by pak měla nabídnout 4krát vyšší výkon než předchozí Xbox One X. Hovořilo se o tom, že by nová konzole měla přinést podporu tisíců her, které vyšly i pro předchozí čtyři generace Xboxů. Jedním z prvních potvrzených herních titulů je pak Halo Infinite. Zatím to vypadá, že se novinka objeví v průběhu prázdnin roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce Onda B250 D32-D3: 32 SATA portů na jedné desce
Společnost Onda nepatří mezi nejznámější výrobce základních desek a takové firmy se obvykle snaží nabídnout i něco speciálního. To zde platí bezezbytku, protože jde o desku přímo posetou SATA porty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář