www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft Your Phone umožní telefonovat pomocí PC

Microsoft Your Phone umožní telefonovat pomocí PC
, , aktualita
Microsoft si chystá aplikaci Your Phone v nové podobě, která nám umožní provádět pomocí PC s Windows 10 také telefonní hovory. Jde tak o novou funkci Calls, kterou bychom měli najít v některé z příštích verzí aplikace. 
K oblíbeným
reklama
Aplikaci Your Phone nalezneme v české mutaci systému Windows pod označením Váš telefon, takže v tomto případě není zbrusu nová, jen dostane novou funkci. Už nyní ji tak můžete v některé z oficiálně dostupných verzí Windows 10 využít pro propojení s mobilním telefonem (Android či iOS) a psaní textovek, sledování oznámení či přístup k fotografiím a videím. 
 
 
V příští verzi, kterou zatím najdeme ve Windows 10 Insider Preview Build 18999 (20H1) pro Fast Ring, bude možné pomocí této aplikace i volat, k čemuž tak budeme samozřejmě potřebovat příslušně vybavený počítač s reproduktory/sluchátky a mikrofonem. 
 
 
Budeme tak mít samozřejmě přístup i k telefonním kontaktům s přehledem o posledních hovorech a přímo na PC budeme moci vytáčet telefonní čísla. Samotný Microsoft mluví o tom, že budeme mít díky větší obrazovce svého PC "bohatější zážitek z telefonování", což raději nechám bez komentáře. 
 
Především ale může jít o pohodlnější způsob telefonování v případě, kdy zrovna sedíme u PC a telefon samotný máme někde poblíž a zrovna jej nechceme hledat. Bude to také i pohodlné "handsfree" s potenciálně vyšší kvalitou hovoru v porovnání s hlasitým odposlechem, který nabízí samotný telefon. Menší kanceláře také mohou tuto funkci využít coby jednoduché call centrum pro obvolávání klientů. 
 
Aplikace tak zvládne iniciovat i přijímat příchozí hovory, či případně je nepřijmout a odeslat volajícímu připravenou textovku nebo hovor odklonit do hlasové schránky. Microsoft také slibuje bezproblémové a rychlé předávání hovoru mezi PC a telefonem. 
 
Zapotřebí bude telefon vybavený operačním systémem Android 7.0 nebo novějším, ovšem na rozdíl od funkcí dnes dostupné verze aplikace bude Call vyžadovat PC (i telefon samozřejmě) vybavené rozhraním Bluetooth. Z toho je jasné, že tak půjde o přímé spojení a data nepůjdou oklikou přes Internet a nějaký cloud. Výhoda je zřejmá, nemusíme se moc obávat odposlouchávání, a to o moc více než při použití bezdrátové handsfree sady, ale na druhou stranu bude tato funkce omezena dosahem Bluetooth, takže půjde o několik metrů. 
 
Microsoft také sděluje, že na tuto funkci nebudeme muset čekat do nástupu některé z příštích velkých aktualizací Windows. Přijde v rámci aktualizace samotné aplikace, a to už během několika dní, ovšem podmínkou je využití sestavení Windows 10 z tohoto roku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy
Elektromobilita přinese obrovské množství vysloužilých akumulátorů, které jsou obrovskou hrozbou pro životní prostředí. Dle studie MIT jsou ale současně vhodným úložištěm pro obnovitelnou energii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala
Experimenty společnosti NVIDIA s různými typy umělých inteligencí jsou dobře známé a nyní tu máme další počin v podobě hry Pac-Man. Tu vytvořily dvě soupeřící GameGAN AI, které ani nepotřebovaly jako základ herní engine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina? Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina?
Atmosféra Pluta byla spatřena již v roce 1988 a od té doby mohli astronomové pozorovat, že je plynný obal této tehdy ještě planety stále hustší. Ovšem nedávno přišel obrat a Pluto od roku 2016 ztratilo celou pětinu své atmosféry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude? Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude?
Leaker @momomo_us zveřejnil nové údaje o procesorech Intel Tiger Lake, které se týkají především jejich grafiky Xe. Ta má představovat velký pokrok i v porovnání s 11. generací, s níž se přitom dosud málokdo setkal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir
Desktopová APU generace Renoir by už neměla na sebe nechávat dlouho čekat, jak můžeme usuzovat dle toho, jaké veškeré informace se o nich v poslední době objevují. Nyní k tomu přispěla i společnost Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek