www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami
, , aktualita
Od Microsoftu se dozvídáme, že chystaný Windows 10 May 2019 Update nebude nabízen pro zařízení, která využívají pro ukládání dat i USB disky nebo SD karty. To bude platit až do té doby, než se vyřeší s tím spojený problém.
K oblíbeným
reklama
Dle Microsoftu nás čeká následující upozornění, pokud se budeme snažit instalovat nové Windows 10 May 2019 Update na počítače s úložným zařízením připojeným přes USB nebo s SD kartou. Není z toho zrovna jasné, zda jde o počítače, které využívají operační systém běžící právě z těchto úložišť, nebo zda bude stačit, aby byl zapojen flash disk či SD karta, což by samozřejmě před instalací šlo snadno vyřešit. Takže potřebujeme ještě vysvětlení od Microsoftu. 
 
 
A to říká, že problém je prostě ten, že třeba USB Flash disk připojený například jako disk G se může v systému po jeho aktualizaci objevit dejme tomu jako disk H. Z toho vyplývá, že nejde o systémové disky a řešení je opravdu prostě a jednoduše takové, že veškerá úložná zařízení napojená na USB nebo jako SD karty stačí před započetím instalace odpojit. 
 
Pak je ovšem velice podivné, aby nám výše uvedená chybová hláška říkala, že není třeba žádné akce z naší strany a že nám Windows Update nabídne aktualizaci poté, co bude problém vyřešen. 
 
Je jasné, že pokud systém zamíchá s písmeny připojených disků, nemusí to být zrovna příjemné a v jistých případech by to mohlo vést ke ztrátě dat, pokud by s tím uživatel nepočítal a nevšiml si toho. Nicméně na druhou stranu to zase nevypadá na problém, který by prostě nemohl být vyřešen výzvou k odpojení externích disků a karet namísto toho, aby byla instalace rovnou zablokována. 
 
Je také podivné, že se to má týkat pouze aktualizace verzí 1803 a 1809 na novou 1903, ne starších. 
 
Microsoft se tak možná jen jistí, aby se na něj nesnesla bouře z klávesnic nespokojených uživatelů, kteří by si výzvy k odpojení USB disků a SD karet nevšimli a automaticky ji odkliknuli bez přečtení, nebo ji ignorovali. Pak by to ale samozřejmě šlo zařídit i jinak, a to zablokováním instalace do té doby, než uživatel disky a karty odpojí, a to samozřejmě s příslušnou výzvou a následným ověřením. 
 
Pokud je ale Microsoft odhodlán rozšiřovat novou verzi Windows 10 i s takovouto poněkud komickou chybou, je otázka, co dalšího se v ní ještě skrývá. Historie nás učí, že bez problémů to opět nejspíše nebude. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek