www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami
, , aktualita
Od Microsoftu se dozvídáme, že chystaný Windows 10 May 2019 Update nebude nabízen pro zařízení, která využívají pro ukládání dat i USB disky nebo SD karty. To bude platit až do té doby, než se vyřeší s tím spojený problém.
K oblíbeným
reklama
Dle Microsoftu nás čeká následující upozornění, pokud se budeme snažit instalovat nové Windows 10 May 2019 Update na počítače s úložným zařízením připojeným přes USB nebo s SD kartou. Není z toho zrovna jasné, zda jde o počítače, které využívají operační systém běžící právě z těchto úložišť, nebo zda bude stačit, aby byl zapojen flash disk či SD karta, což by samozřejmě před instalací šlo snadno vyřešit. Takže potřebujeme ještě vysvětlení od Microsoftu. 
 
 
A to říká, že problém je prostě ten, že třeba USB Flash disk připojený například jako disk G se může v systému po jeho aktualizaci objevit dejme tomu jako disk H. Z toho vyplývá, že nejde o systémové disky a řešení je opravdu prostě a jednoduše takové, že veškerá úložná zařízení napojená na USB nebo jako SD karty stačí před započetím instalace odpojit. 
 
Pak je ovšem velice podivné, aby nám výše uvedená chybová hláška říkala, že není třeba žádné akce z naší strany a že nám Windows Update nabídne aktualizaci poté, co bude problém vyřešen. 
 
Je jasné, že pokud systém zamíchá s písmeny připojených disků, nemusí to být zrovna příjemné a v jistých případech by to mohlo vést ke ztrátě dat, pokud by s tím uživatel nepočítal a nevšiml si toho. Nicméně na druhou stranu to zase nevypadá na problém, který by prostě nemohl být vyřešen výzvou k odpojení externích disků a karet namísto toho, aby byla instalace rovnou zablokována. 
 
Je také podivné, že se to má týkat pouze aktualizace verzí 1803 a 1809 na novou 1903, ne starších. 
 
Microsoft se tak možná jen jistí, aby se na něj nesnesla bouře z klávesnic nespokojených uživatelů, kteří by si výzvy k odpojení USB disků a SD karet nevšimli a automaticky ji odkliknuli bez přečtení, nebo ji ignorovali. Pak by to ale samozřejmě šlo zařídit i jinak, a to zablokováním instalace do té doby, než uživatel disky a karty odpojí, a to samozřejmě s příslušnou výzvou a následným ověřením. 
 
Pokud je ale Microsoft odhodlán rozšiřovat novou verzi Windows 10 i s takovouto poněkud komickou chybou, je otázka, co dalšího se v ní ještě skrývá. Historie nás učí, že bez problémů to opět nejspíše nebude. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek