www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami
, , aktualita
Od Microsoftu se dozvídáme, že chystaný Windows 10 May 2019 Update nebude nabízen pro zařízení, která využívají pro ukládání dat i USB disky nebo SD karty. To bude platit až do té doby, než se vyřeší s tím spojený problém.
K oblíbeným
reklama
Dle Microsoftu nás čeká následující upozornění, pokud se budeme snažit instalovat nové Windows 10 May 2019 Update na počítače s úložným zařízením připojeným přes USB nebo s SD kartou. Není z toho zrovna jasné, zda jde o počítače, které využívají operační systém běžící právě z těchto úložišť, nebo zda bude stačit, aby byl zapojen flash disk či SD karta, což by samozřejmě před instalací šlo snadno vyřešit. Takže potřebujeme ještě vysvětlení od Microsoftu. 
 
 
A to říká, že problém je prostě ten, že třeba USB Flash disk připojený například jako disk G se může v systému po jeho aktualizaci objevit dejme tomu jako disk H. Z toho vyplývá, že nejde o systémové disky a řešení je opravdu prostě a jednoduše takové, že veškerá úložná zařízení napojená na USB nebo jako SD karty stačí před započetím instalace odpojit. 
 
Pak je ovšem velice podivné, aby nám výše uvedená chybová hláška říkala, že není třeba žádné akce z naší strany a že nám Windows Update nabídne aktualizaci poté, co bude problém vyřešen. 
 
Je jasné, že pokud systém zamíchá s písmeny připojených disků, nemusí to být zrovna příjemné a v jistých případech by to mohlo vést ke ztrátě dat, pokud by s tím uživatel nepočítal a nevšiml si toho. Nicméně na druhou stranu to zase nevypadá na problém, který by prostě nemohl být vyřešen výzvou k odpojení externích disků a karet namísto toho, aby byla instalace rovnou zablokována. 
 
Je také podivné, že se to má týkat pouze aktualizace verzí 1803 a 1809 na novou 1903, ne starších. 
 
Microsoft se tak možná jen jistí, aby se na něj nesnesla bouře z klávesnic nespokojených uživatelů, kteří by si výzvy k odpojení USB disků a SD karet nevšimli a automaticky ji odkliknuli bez přečtení, nebo ji ignorovali. Pak by to ale samozřejmě šlo zařídit i jinak, a to zablokováním instalace do té doby, než uživatel disky a karty odpojí, a to samozřejmě s příslušnou výzvou a následným ověřením. 
 
Pokud je ale Microsoft odhodlán rozšiřovat novou verzi Windows 10 i s takovouto poněkud komickou chybou, je otázka, co dalšího se v ní ještě skrývá. Historie nás učí, že bez problémů to opět nejspíše nebude. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře