www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami

Microsoft zablokuje Windows 10 May 2019 Update na počítačích s USB disky či SD kartami
, , aktualita
Od Microsoftu se dozvídáme, že chystaný Windows 10 May 2019 Update nebude nabízen pro zařízení, která využívají pro ukládání dat i USB disky nebo SD karty. To bude platit až do té doby, než se vyřeší s tím spojený problém.
K oblíbeným
reklama
Dle Microsoftu nás čeká následující upozornění, pokud se budeme snažit instalovat nové Windows 10 May 2019 Update na počítače s úložným zařízením připojeným přes USB nebo s SD kartou. Není z toho zrovna jasné, zda jde o počítače, které využívají operační systém běžící právě z těchto úložišť, nebo zda bude stačit, aby byl zapojen flash disk či SD karta, což by samozřejmě před instalací šlo snadno vyřešit. Takže potřebujeme ještě vysvětlení od Microsoftu. 
 
 
A to říká, že problém je prostě ten, že třeba USB Flash disk připojený například jako disk G se může v systému po jeho aktualizaci objevit dejme tomu jako disk H. Z toho vyplývá, že nejde o systémové disky a řešení je opravdu prostě a jednoduše takové, že veškerá úložná zařízení napojená na USB nebo jako SD karty stačí před započetím instalace odpojit. 
 
Pak je ovšem velice podivné, aby nám výše uvedená chybová hláška říkala, že není třeba žádné akce z naší strany a že nám Windows Update nabídne aktualizaci poté, co bude problém vyřešen. 
 
Je jasné, že pokud systém zamíchá s písmeny připojených disků, nemusí to být zrovna příjemné a v jistých případech by to mohlo vést ke ztrátě dat, pokud by s tím uživatel nepočítal a nevšiml si toho. Nicméně na druhou stranu to zase nevypadá na problém, který by prostě nemohl být vyřešen výzvou k odpojení externích disků a karet namísto toho, aby byla instalace rovnou zablokována. 
 
Je také podivné, že se to má týkat pouze aktualizace verzí 1803 a 1809 na novou 1903, ne starších. 
 
Microsoft se tak možná jen jistí, aby se na něj nesnesla bouře z klávesnic nespokojených uživatelů, kteří by si výzvy k odpojení USB disků a SD karet nevšimli a automaticky ji odkliknuli bez přečtení, nebo ji ignorovali. Pak by to ale samozřejmě šlo zařídit i jinak, a to zablokováním instalace do té doby, než uživatel disky a karty odpojí, a to samozřejmě s příslušnou výzvou a následným ověřením. 
 
Pokud je ale Microsoft odhodlán rozšiřovat novou verzi Windows 10 i s takovouto poněkud komickou chybou, je otázka, co dalšího se v ní ještě skrývá. Historie nás učí, že bez problémů to opět nejspíše nebude. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek