Microsoft získal studio Double Fine a vytvořil nové pro sérii Age of Empires

Microsoft získal studio Double Fine a vytvořil nové pro sérii Age of Empires
, , aktualita
Microsoft pokračuje se skupováním herních studií, která mu mají pomoci zatraktivnit platformu Xbox. Nyní je to Double Fine a vedle toho se dozvídáme, že bylo vytvořeno i zbrusu nové studio, které dostalo na starost Age of Empires.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak získal studio Double Fine a druhé si vytvořil sám. Double Fine Productions přitom možná nepatří mezi ta nejvíce známé herní studia, ale zato funguje už téměř dvě dekády a za ně dokázalo zaujmout řadu hráčů. V posledních letech zkusilo financovat vývoj svých her pomocí crowdfundingu, ale taková praxe už skončí, když za zády bude stát samotný Microsoft.
 
 
Double Fine založil Tim Schafer po svém odchodu z LucasArts, přičemž prvotiny Psychonauts a Brütal Legend byly přijaty vcelku dobře, ovšem představy autorů o výdělku se nenaplnily. Na Kickstarteru pak byl velice úspěšný projekt Broken Age, na který se vybralo přes 3 miliony dolarů a pak můžeme zmínit i to, že Double Fine získali možnost přepracovat některé klasické tituly právě od LucasArts, jako je Grim Fandango, Day of the Tentacle a Full Throttle. Vznikl tak i titul Grim Fandango Remastered.
 
Nyní už je toto studio součástí Xbox Game Studios a Microsoft se může pochlubit už 15 úlovky. Double Fine bude fungovat i nadále pod vedením Tima Schafera a aktuálně to nevypadá, že by Microsoft chtěl provádět nějaké velké změny. Nedivili bychom se však, kdyby budoucí tituly od Double Finy byly exkluzivně pouze pro PC a Xbox. 
 
Ostatně plány Microsoftu jsou vcelku očividné a je s podivem, že na ně nedošlo dříve. Xbox byl vždy ve dle světa PlayStation herní nabídkou slabší a exkluzivity byly a jsou pro Sony velkou výhodou. Microsoft má zase v ruce trumf v podobě platformy Windows PC, kterou se rozhodl spojit s Xboxem, což mu dalo do ruky obrovskou základnu pro své vlastní exkluzivity. Chyběla už jen kvalitní studia, ale na tom už v Redmondu také dlouho pracují a nyní mají už slušné porfolio. 
 
Samotní Double Fine nyní ještě dokončí titul Psychonauts 2, který přijde na všechny tři hlavní platformy, jak bylo původně plánováno. Dále už to může být čistě dle taktovky Microsoftu. Psychonauts 2 přijdou na trh v příštím roce. 
 
Microsoft vedle toho všeho také nenápadně ohlásil, že sám vytvořil nové studio, které se bude starat o rozvoj série Age of Empires. Nyní na Age of Empires 4 stále ještě pracují Relic, kteří svůj titul asi dokončí, ale počínaje verzemi Definitive Edition předchozích dílů už to bude práce nového studia, které je součástí samotného Microsoftu. 
 
Zdroj: KitGuru
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře