Microsoft získal studio Double Fine a vytvořil nové pro sérii Age of Empires

Microsoft získal studio Double Fine a vytvořil nové pro sérii Age of Empires
, , aktualita
Microsoft pokračuje se skupováním herních studií, která mu mají pomoci zatraktivnit platformu Xbox. Nyní je to Double Fine a vedle toho se dozvídáme, že bylo vytvořeno i zbrusu nové studio, které dostalo na starost Age of Empires.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak získal studio Double Fine a druhé si vytvořil sám. Double Fine Productions přitom možná nepatří mezi ta nejvíce známé herní studia, ale zato funguje už téměř dvě dekády a za ně dokázalo zaujmout řadu hráčů. V posledních letech zkusilo financovat vývoj svých her pomocí crowdfundingu, ale taková praxe už skončí, když za zády bude stát samotný Microsoft.
 
 
Double Fine založil Tim Schafer po svém odchodu z LucasArts, přičemž prvotiny Psychonauts a Brütal Legend byly přijaty vcelku dobře, ovšem představy autorů o výdělku se nenaplnily. Na Kickstarteru pak byl velice úspěšný projekt Broken Age, na který se vybralo přes 3 miliony dolarů a pak můžeme zmínit i to, že Double Fine získali možnost přepracovat některé klasické tituly právě od LucasArts, jako je Grim Fandango, Day of the Tentacle a Full Throttle. Vznikl tak i titul Grim Fandango Remastered.
 
Nyní už je toto studio součástí Xbox Game Studios a Microsoft se může pochlubit už 15 úlovky. Double Fine bude fungovat i nadále pod vedením Tima Schafera a aktuálně to nevypadá, že by Microsoft chtěl provádět nějaké velké změny. Nedivili bychom se však, kdyby budoucí tituly od Double Finy byly exkluzivně pouze pro PC a Xbox. 
 
Ostatně plány Microsoftu jsou vcelku očividné a je s podivem, že na ně nedošlo dříve. Xbox byl vždy ve dle světa PlayStation herní nabídkou slabší a exkluzivity byly a jsou pro Sony velkou výhodou. Microsoft má zase v ruce trumf v podobě platformy Windows PC, kterou se rozhodl spojit s Xboxem, což mu dalo do ruky obrovskou základnu pro své vlastní exkluzivity. Chyběla už jen kvalitní studia, ale na tom už v Redmondu také dlouho pracují a nyní mají už slušné porfolio. 
 
Samotní Double Fine nyní ještě dokončí titul Psychonauts 2, který přijde na všechny tři hlavní platformy, jak bylo původně plánováno. Dále už to může být čistě dle taktovky Microsoftu. Psychonauts 2 přijdou na trh v příštím roce. 
 
Microsoft vedle toho všeho také nenápadně ohlásil, že sám vytvořil nové studio, které se bude starat o rozvoj série Age of Empires. Nyní na Age of Empires 4 stále ještě pracují Relic, kteří svůj titul asi dokončí, ale počínaje verzemi Definitive Edition předchozích dílů už to bude práce nového studia, které je součástí samotného Microsoftu. 
 
Zdroj: KitGuru
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů