Microsoft získal studio Double Fine a vytvořil nové pro sérii Age of Empires

Microsoft získal studio Double Fine a vytvořil nové pro sérii Age of Empires
, , aktualita
Microsoft pokračuje se skupováním herních studií, která mu mají pomoci zatraktivnit platformu Xbox. Nyní je to Double Fine a vedle toho se dozvídáme, že bylo vytvořeno i zbrusu nové studio, které dostalo na starost Age of Empires.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak získal studio Double Fine a druhé si vytvořil sám. Double Fine Productions přitom možná nepatří mezi ta nejvíce známé herní studia, ale zato funguje už téměř dvě dekády a za ně dokázalo zaujmout řadu hráčů. V posledních letech zkusilo financovat vývoj svých her pomocí crowdfundingu, ale taková praxe už skončí, když za zády bude stát samotný Microsoft.
 
 
Double Fine založil Tim Schafer po svém odchodu z LucasArts, přičemž prvotiny Psychonauts a Brütal Legend byly přijaty vcelku dobře, ovšem představy autorů o výdělku se nenaplnily. Na Kickstarteru pak byl velice úspěšný projekt Broken Age, na který se vybralo přes 3 miliony dolarů a pak můžeme zmínit i to, že Double Fine získali možnost přepracovat některé klasické tituly právě od LucasArts, jako je Grim Fandango, Day of the Tentacle a Full Throttle. Vznikl tak i titul Grim Fandango Remastered.
 
Nyní už je toto studio součástí Xbox Game Studios a Microsoft se může pochlubit už 15 úlovky. Double Fine bude fungovat i nadále pod vedením Tima Schafera a aktuálně to nevypadá, že by Microsoft chtěl provádět nějaké velké změny. Nedivili bychom se však, kdyby budoucí tituly od Double Finy byly exkluzivně pouze pro PC a Xbox. 
 
Ostatně plány Microsoftu jsou vcelku očividné a je s podivem, že na ně nedošlo dříve. Xbox byl vždy ve dle světa PlayStation herní nabídkou slabší a exkluzivity byly a jsou pro Sony velkou výhodou. Microsoft má zase v ruce trumf v podobě platformy Windows PC, kterou se rozhodl spojit s Xboxem, což mu dalo do ruky obrovskou základnu pro své vlastní exkluzivity. Chyběla už jen kvalitní studia, ale na tom už v Redmondu také dlouho pracují a nyní mají už slušné porfolio. 
 
Samotní Double Fine nyní ještě dokončí titul Psychonauts 2, který přijde na všechny tři hlavní platformy, jak bylo původně plánováno. Dále už to může být čistě dle taktovky Microsoftu. Psychonauts 2 přijdou na trh v příštím roce. 
 
Microsoft vedle toho všeho také nenápadně ohlásil, že sám vytvořil nové studio, které se bude starat o rozvoj série Age of Empires. Nyní na Age of Empires 4 stále ještě pracují Relic, kteří svůj titul asi dokončí, ale počínaje verzemi Definitive Edition předchozích dílů už to bude práce nového studia, které je součástí samotného Microsoftu. 
 
Zdroj: KitGuru
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář