www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP
, , aktualita
Pro uživatele systémů Windows 95 a později i XP si Microsoft připravil řadu nástrojů, které byly určeny především těm zkušeným a zkrátka těm, kteří by měli vědět, co dělají. Nyní se éra PowerToys vrací pro systém Windows 10. 
K oblíbeným
reklama
PowerToys tak známe jako malé a užitečné aplikace či spíše nástroje, které dokázaly usnadnit práci ve starších systémech Windows. Pamatovat si můžeme především TweakUI, které dokázalo provádět pokročilejší nastavení v uživatelském rozhraní systému. 
 
 
Z některých takových nástrojů se postupně stala nedílná součást systému Windows, ale obecně PowerToys zmizely, aby si na ně Microsoft nyní vzpomněl a nabídl je zatím jako dvě malé aplikace. Můžeme se ale těšit na to, že jich bude víc. 
 
Dvě nové PowerToys mají "poskytnout uživatelům cesty, jak si zefektivnit shell Windows 10". Zatím tedy ještě nejsou k dispozici, to budou až někdy od léta, ale nyní se už můžeme podívat na to, co konkrétního nabídnou. 
 
 
Jednak to bude nový widget Maximize to new desktop, jehož označení celkem jasně říká, co dělá. Pokud si jej nainstalujeme a podržíme pak chvíli ukazatel myši nad tlačítkem pro maximalizaci okna, ukáže se nám hned pod ním další tlačítko. To zařídí, aby se vytvořil nový desktop a dané okno se maximalizovalo v něm. To může být využito i na počítačích s více monitory. 
 
 
Dále tu je Windows key shortcut guide, který ukáže po alespoň sekundovém stisku klávesy Windows průvodce, jaké máme možnosti jejího využití v kombinaci s dalšími klávesami. 
 
Lze tak říci, že tyto dvě nové PowerToys nejsou ani tak o nastavení pro pokročilé, ale spíše o usnadnění či o nápovědě. Microsoft ale pracuje i na dalších podobných aplikacích, o nichž se zmiňuje na GitHubu a žádá, abychom mu pomohli určit pořadí, v němž budou vyvíjeny a dokončovány. Jde o následující: 
 
  • Full window manager including specific layouts for docking and undocking laptops
  • Keyboard shortcut manager
  • Win+R replacement
  • Better alt+tab including browser tab integration and search for running apps
  • Battery tracker
  • Batch file re-namer
  • Quick resolution swaps in taskbar
  • Mouse events without focus
  • Cmd (or PS or Bash) from here
  • Contents menu file browsing
Máme tu tak třeba správce nastavení klávesových zkratek, dávkové přejmenování souborů, rychlé přepínání rozlišení, aplikaci dohlížející nad baterií, apod. Stejně tak můžeme přijít s vlastním nápadem na novou PowerToy. 
 
Zdroj: Microsoft via GitHub


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů