www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP
, , aktualita
Pro uživatele systémů Windows 95 a později i XP si Microsoft připravil řadu nástrojů, které byly určeny především těm zkušeným a zkrátka těm, kteří by měli vědět, co dělají. Nyní se éra PowerToys vrací pro systém Windows 10. 
K oblíbeným
reklama
PowerToys tak známe jako malé a užitečné aplikace či spíše nástroje, které dokázaly usnadnit práci ve starších systémech Windows. Pamatovat si můžeme především TweakUI, které dokázalo provádět pokročilejší nastavení v uživatelském rozhraní systému. 
 
 
Z některých takových nástrojů se postupně stala nedílná součást systému Windows, ale obecně PowerToys zmizely, aby si na ně Microsoft nyní vzpomněl a nabídl je zatím jako dvě malé aplikace. Můžeme se ale těšit na to, že jich bude víc. 
 
Dvě nové PowerToys mají "poskytnout uživatelům cesty, jak si zefektivnit shell Windows 10". Zatím tedy ještě nejsou k dispozici, to budou až někdy od léta, ale nyní se už můžeme podívat na to, co konkrétního nabídnou. 
 
 
Jednak to bude nový widget Maximize to new desktop, jehož označení celkem jasně říká, co dělá. Pokud si jej nainstalujeme a podržíme pak chvíli ukazatel myši nad tlačítkem pro maximalizaci okna, ukáže se nám hned pod ním další tlačítko. To zařídí, aby se vytvořil nový desktop a dané okno se maximalizovalo v něm. To může být využito i na počítačích s více monitory. 
 
 
Dále tu je Windows key shortcut guide, který ukáže po alespoň sekundovém stisku klávesy Windows průvodce, jaké máme možnosti jejího využití v kombinaci s dalšími klávesami. 
 
Lze tak říci, že tyto dvě nové PowerToys nejsou ani tak o nastavení pro pokročilé, ale spíše o usnadnění či o nápovědě. Microsoft ale pracuje i na dalších podobných aplikacích, o nichž se zmiňuje na GitHubu a žádá, abychom mu pomohli určit pořadí, v němž budou vyvíjeny a dokončovány. Jde o následující: 
 
  • Full window manager including specific layouts for docking and undocking laptops
  • Keyboard shortcut manager
  • Win+R replacement
  • Better alt+tab including browser tab integration and search for running apps
  • Battery tracker
  • Batch file re-namer
  • Quick resolution swaps in taskbar
  • Mouse events without focus
  • Cmd (or PS or Bash) from here
  • Contents menu file browsing
Máme tu tak třeba správce nastavení klávesových zkratek, dávkové přejmenování souborů, rychlé přepínání rozlišení, aplikaci dohlížející nad baterií, apod. Stejně tak můžeme přijít s vlastním nápadem na novou PowerToy. 
 
Zdroj: Microsoft via GitHub


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář