www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP
, , aktualita
Pro uživatele systémů Windows 95 a později i XP si Microsoft připravil řadu nástrojů, které byly určeny především těm zkušeným a zkrátka těm, kteří by měli vědět, co dělají. Nyní se éra PowerToys vrací pro systém Windows 10. 
K oblíbeným
reklama
PowerToys tak známe jako malé a užitečné aplikace či spíše nástroje, které dokázaly usnadnit práci ve starších systémech Windows. Pamatovat si můžeme především TweakUI, které dokázalo provádět pokročilejší nastavení v uživatelském rozhraní systému. 
 
 
Z některých takových nástrojů se postupně stala nedílná součást systému Windows, ale obecně PowerToys zmizely, aby si na ně Microsoft nyní vzpomněl a nabídl je zatím jako dvě malé aplikace. Můžeme se ale těšit na to, že jich bude víc. 
 
Dvě nové PowerToys mají "poskytnout uživatelům cesty, jak si zefektivnit shell Windows 10". Zatím tedy ještě nejsou k dispozici, to budou až někdy od léta, ale nyní se už můžeme podívat na to, co konkrétního nabídnou. 
 
 
Jednak to bude nový widget Maximize to new desktop, jehož označení celkem jasně říká, co dělá. Pokud si jej nainstalujeme a podržíme pak chvíli ukazatel myši nad tlačítkem pro maximalizaci okna, ukáže se nám hned pod ním další tlačítko. To zařídí, aby se vytvořil nový desktop a dané okno se maximalizovalo v něm. To může být využito i na počítačích s více monitory. 
 
 
Dále tu je Windows key shortcut guide, který ukáže po alespoň sekundovém stisku klávesy Windows průvodce, jaké máme možnosti jejího využití v kombinaci s dalšími klávesami. 
 
Lze tak říci, že tyto dvě nové PowerToys nejsou ani tak o nastavení pro pokročilé, ale spíše o usnadnění či o nápovědě. Microsoft ale pracuje i na dalších podobných aplikacích, o nichž se zmiňuje na GitHubu a žádá, abychom mu pomohli určit pořadí, v němž budou vyvíjeny a dokončovány. Jde o následující: 
 
  • Full window manager including specific layouts for docking and undocking laptops
  • Keyboard shortcut manager
  • Win+R replacement
  • Better alt+tab including browser tab integration and search for running apps
  • Battery tracker
  • Batch file re-namer
  • Quick resolution swaps in taskbar
  • Mouse events without focus
  • Cmd (or PS or Bash) from here
  • Contents menu file browsing
Máme tu tak třeba správce nastavení klávesových zkratek, dávkové přejmenování souborů, rychlé přepínání rozlišení, aplikaci dohlížející nad baterií, apod. Stejně tak můžeme přijít s vlastním nápadem na novou PowerToy. 
 
Zdroj: Microsoft via GitHub


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře