www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP

Microsoft znovu oživí nástroje PowerToys z éry Windows 95 a XP
, , aktualita
Pro uživatele systémů Windows 95 a později i XP si Microsoft připravil řadu nástrojů, které byly určeny především těm zkušeným a zkrátka těm, kteří by měli vědět, co dělají. Nyní se éra PowerToys vrací pro systém Windows 10. 
K oblíbeným
reklama
PowerToys tak známe jako malé a užitečné aplikace či spíše nástroje, které dokázaly usnadnit práci ve starších systémech Windows. Pamatovat si můžeme především TweakUI, které dokázalo provádět pokročilejší nastavení v uživatelském rozhraní systému. 
 
 
Z některých takových nástrojů se postupně stala nedílná součást systému Windows, ale obecně PowerToys zmizely, aby si na ně Microsoft nyní vzpomněl a nabídl je zatím jako dvě malé aplikace. Můžeme se ale těšit na to, že jich bude víc. 
 
Dvě nové PowerToys mají "poskytnout uživatelům cesty, jak si zefektivnit shell Windows 10". Zatím tedy ještě nejsou k dispozici, to budou až někdy od léta, ale nyní se už můžeme podívat na to, co konkrétního nabídnou. 
 
 
Jednak to bude nový widget Maximize to new desktop, jehož označení celkem jasně říká, co dělá. Pokud si jej nainstalujeme a podržíme pak chvíli ukazatel myši nad tlačítkem pro maximalizaci okna, ukáže se nám hned pod ním další tlačítko. To zařídí, aby se vytvořil nový desktop a dané okno se maximalizovalo v něm. To může být využito i na počítačích s více monitory. 
 
 
Dále tu je Windows key shortcut guide, který ukáže po alespoň sekundovém stisku klávesy Windows průvodce, jaké máme možnosti jejího využití v kombinaci s dalšími klávesami. 
 
Lze tak říci, že tyto dvě nové PowerToys nejsou ani tak o nastavení pro pokročilé, ale spíše o usnadnění či o nápovědě. Microsoft ale pracuje i na dalších podobných aplikacích, o nichž se zmiňuje na GitHubu a žádá, abychom mu pomohli určit pořadí, v němž budou vyvíjeny a dokončovány. Jde o následující: 
 
  • Full window manager including specific layouts for docking and undocking laptops
  • Keyboard shortcut manager
  • Win+R replacement
  • Better alt+tab including browser tab integration and search for running apps
  • Battery tracker
  • Batch file re-namer
  • Quick resolution swaps in taskbar
  • Mouse events without focus
  • Cmd (or PS or Bash) from here
  • Contents menu file browsing
Máme tu tak třeba správce nastavení klávesových zkratek, dávkové přejmenování souborů, rychlé přepínání rozlišení, aplikaci dohlížející nad baterií, apod. Stejně tak můžeme přijít s vlastním nápadem na novou PowerToy. 
 
Zdroj: Microsoft via GitHub


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů