www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft zruší Groove Music, láká na Spotify

Microsoft zruší Groove Music, láká na Spotify
, , aktualita
Microsoft se chystá zrušit svou službu Groove Music, pro niž brzy už ani nebudeme moci využít příslušnou aplikaci pro kupovaní dalšího obsahu. Přejít tak můžeme na Spotify, a to včetně veškerých sbírek hudby a playlistů. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak v podstatě zruší celou službu Groove Music a doufá, že její uživatelé dobrovolně přejdou na Spotify. Od samotného konce tohoto roku tak už pomocí aplikace Groove Music nebudeme moci streamovat, kupovat a stahovat hudbu. Stále ale bude možné danou aplikaci využít pro přehrávání lokálně uložené hudby, a to napříč různými zařízeními. 
 
 
Groove Music tak od nového roku nahradí Spotify, čímž skončí i Groove Music Pass. Uživatelé mají možnost pomocí nabídky "Move my music" svá zakoupená alba a celé vytvořené playlisty přesunout právě na Spotify, takže by neměli o nic přijít. Microsoft přitom nezapomíná připomenout, že právě na Spotify najdeme široký katalog milionů písní, přičemž těch by přesněji mělo být přes 30 milionů.  
 
Tuto možnost snadného přechodu Microsoft nabízí od tohoto týdne svým testerům v rámci programu Windows Insider a všem bez rozdílu ji zpřístupní od příštího týdne, což platí pro Windows 10 i Xbox One. 
 
Zapotřebí bude nejdříve spustit aplikaci Groove staženou z Windows Store či z obchodu pro Xbox One a po přihlášení si naši pozornost vyžádá "důležité sdělení". Na jeho základě si stáhneme/spustíme aplikaci Spotify a přihlásíme se či založíme nový účet. Pak už by si měly dané služby automaticky vyměnit potřebná data a uživateli bude na 60 dní zdama nabídnuta Spotify Premium. 
 

Microsoft si také připravil odpovědi na časté dotazy, které se budou přirozeně týkat i toho, co se stane s předplacenou Groove Music sahající za 31. prosinec 2017. Uživatelé, jichž se to týká, od Microsoftu dostanou peníze zpět, a to v úměrné výši. Ovšem ti, kteří si předplatné zřídili maximálně 30 dní před přechodem na Spotify, získají zpět plnou částku. 
 
Zdroj: Microsoft
reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek