www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zveřejnil kód své Kalkulačky ve Windows

Microsoft zveřejnil kód své Kalkulačky ve Windows
, , aktualita
Windows Calculator či v českých verzí prostě Kalkulačka se v případě moderní verze ze systému Windows 10 1809 dostala na veřejnost, a to v podobě open source MIT licence. K dispozici je tak i její zdrojový kód v C++. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak nezveřejnil zdrojový kód a jiná data o nějaké starší verzi Kalkulačky, ale o té v nejmodernější verzi systému Windows 10 z podzimu minulého roku. Veškerá data jsou nyní k dispozici na Githubu a využitelná jsou v rámci MIT License.  
 
 
Aktuální verze kalkulačky neslouží pouze pro běžné či ne tak běžné výpočty v rámci normální, vědecké či programátorské verze. Umí třeba také přepočítávat mezi různými měnami s využitím aktuálních informací o měnových kurzech (využívá se zde Bing) a také nám umí převádět mezi jednotkami, třeba z centimetrů na palce. Obsahuje také historii, které už snad není možné si nevšimnout.
 
Její uživatelské rozhraní se rovněž dokáže přizpůsobovat velikosti okna, což jsme mohli poznat právě po instalaci nové verze Windows 10 1809, kdy se nám kalkulačka najednou zvětšila a řada uživatelů se začala rozčilovat, jen aby pak zjistila, že stačí okno prostě jen zmenšit jako každé jiné. 
 
Microsoft nyní na svém blogu zveřejnil doprovodné informace i o tom, proč se vůbec rozhodl dát k dispozici zdrojový kód. Doufá totiž, že jej zájemci prozkoumají, podělí se s Microsoftem o svůj názor a nakonec "pomohou určit budoucnost Kalkulačky". Microsoft také počítá s tím, že se lidé díky tomu dozvědí více o moderní podobě aplikací pro Windows a jejich designu Fluent app a zváží možnost integrace Kalkulačky do vlastních aplikací. Ta mimochodem zahrnuje také technologie UWP, XAML či Azure Pipelines. K tomu se bude právě hodit i doprovodná dokumentace. 
 
Abychom si s Kalkulačkou pohráli, nepotřebujeme žádné placená nástroje. Microsoft zdůrazňuje, že pokud máme Windows 10 verze 1803 a novější a nainstalovanou moderní volně dostupnou verzi Visual Studia s potřebnými nástroji, budeme si moci kód vyzkoušet i upravit. A abychom viděli, kam Kalkulačka směřuje, zde je k dispozici její oficiální roadmap
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek