www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zveřejnil kód své Kalkulačky ve Windows

Microsoft zveřejnil kód své Kalkulačky ve Windows
, , aktualita
Windows Calculator či v českých verzí prostě Kalkulačka se v případě moderní verze ze systému Windows 10 1809 dostala na veřejnost, a to v podobě open source MIT licence. K dispozici je tak i její zdrojový kód v C++. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak nezveřejnil zdrojový kód a jiná data o nějaké starší verzi Kalkulačky, ale o té v nejmodernější verzi systému Windows 10 z podzimu minulého roku. Veškerá data jsou nyní k dispozici na Githubu a využitelná jsou v rámci MIT License.  
 
 
Aktuální verze kalkulačky neslouží pouze pro běžné či ne tak běžné výpočty v rámci normální, vědecké či programátorské verze. Umí třeba také přepočítávat mezi různými měnami s využitím aktuálních informací o měnových kurzech (využívá se zde Bing) a také nám umí převádět mezi jednotkami, třeba z centimetrů na palce. Obsahuje také historii, které už snad není možné si nevšimnout.
 
Její uživatelské rozhraní se rovněž dokáže přizpůsobovat velikosti okna, což jsme mohli poznat právě po instalaci nové verze Windows 10 1809, kdy se nám kalkulačka najednou zvětšila a řada uživatelů se začala rozčilovat, jen aby pak zjistila, že stačí okno prostě jen zmenšit jako každé jiné. 
 
Microsoft nyní na svém blogu zveřejnil doprovodné informace i o tom, proč se vůbec rozhodl dát k dispozici zdrojový kód. Doufá totiž, že jej zájemci prozkoumají, podělí se s Microsoftem o svůj názor a nakonec "pomohou určit budoucnost Kalkulačky". Microsoft také počítá s tím, že se lidé díky tomu dozvědí více o moderní podobě aplikací pro Windows a jejich designu Fluent app a zváží možnost integrace Kalkulačky do vlastních aplikací. Ta mimochodem zahrnuje také technologie UWP, XAML či Azure Pipelines. K tomu se bude právě hodit i doprovodná dokumentace. 
 
Abychom si s Kalkulačkou pohráli, nepotřebujeme žádné placená nástroje. Microsoft zdůrazňuje, že pokud máme Windows 10 verze 1803 a novější a nainstalovanou moderní volně dostupnou verzi Visual Studia s potřebnými nástroji, budeme si moci kód vyzkoušet i upravit. A abychom viděli, kam Kalkulačka směřuje, zde je k dispozici její oficiální roadmap
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář