www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zveřejnil kód své Kalkulačky ve Windows

Microsoft zveřejnil kód své Kalkulačky ve Windows
, , aktualita
Windows Calculator či v českých verzí prostě Kalkulačka se v případě moderní verze ze systému Windows 10 1809 dostala na veřejnost, a to v podobě open source MIT licence. K dispozici je tak i její zdrojový kód v C++. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak nezveřejnil zdrojový kód a jiná data o nějaké starší verzi Kalkulačky, ale o té v nejmodernější verzi systému Windows 10 z podzimu minulého roku. Veškerá data jsou nyní k dispozici na Githubu a využitelná jsou v rámci MIT License.  
 
 
Aktuální verze kalkulačky neslouží pouze pro běžné či ne tak běžné výpočty v rámci normální, vědecké či programátorské verze. Umí třeba také přepočítávat mezi různými měnami s využitím aktuálních informací o měnových kurzech (využívá se zde Bing) a také nám umí převádět mezi jednotkami, třeba z centimetrů na palce. Obsahuje také historii, které už snad není možné si nevšimnout.
 
Její uživatelské rozhraní se rovněž dokáže přizpůsobovat velikosti okna, což jsme mohli poznat právě po instalaci nové verze Windows 10 1809, kdy se nám kalkulačka najednou zvětšila a řada uživatelů se začala rozčilovat, jen aby pak zjistila, že stačí okno prostě jen zmenšit jako každé jiné. 
 
Microsoft nyní na svém blogu zveřejnil doprovodné informace i o tom, proč se vůbec rozhodl dát k dispozici zdrojový kód. Doufá totiž, že jej zájemci prozkoumají, podělí se s Microsoftem o svůj názor a nakonec "pomohou určit budoucnost Kalkulačky". Microsoft také počítá s tím, že se lidé díky tomu dozvědí více o moderní podobě aplikací pro Windows a jejich designu Fluent app a zváží možnost integrace Kalkulačky do vlastních aplikací. Ta mimochodem zahrnuje také technologie UWP, XAML či Azure Pipelines. K tomu se bude právě hodit i doprovodná dokumentace. 
 
Abychom si s Kalkulačkou pohráli, nepotřebujeme žádné placená nástroje. Microsoft zdůrazňuje, že pokud máme Windows 10 verze 1803 a novější a nainstalovanou moderní volně dostupnou verzi Visual Studia s potřebnými nástroji, budeme si moci kód vyzkoušet i upravit. A abychom viděli, kam Kalkulačka směřuje, zde je k dispozici její oficiální roadmap
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek