www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Mindfactory: Ryzen 5 3600 se prodává víc než všechny Intely dohromady

Mindfactory: Ryzen 5 3600 se prodává víc než všechny Intely dohromady
, , aktualita
Velký německý prodejce výpočetní techniky, společnost Mindfactory, nás pravidelně zásobuje čísly prodejů procesorů AMD a Intel. Tentokrát došlo poprvé k tomu, že jediný procesor od AMD, Ryzen 5 3600, v prodejích překonal všechny procesory Intelu.
K oblíbeným
reklama
Se statistikami od velkého německého prodejce Mindfactory se na stránkách SHW setkáváme často. Zatímco v noteboocích a hotových PC sestavách včetně serverů Intel stále drtí AMD, které se pohybuje spíše v jednotkách procent než desítkách, v případě prodejů samostatných procesorů pro vlastní sestavy je to alespoň u tohoto největšího německého prodejce naopak. Za září si totiž AMD vzalo 81 % procesorového trhu a na Intel zbylo jen 19 %. Celkově tak šlo o více než 18.600 procesorů AMD a asi 4400 kusů Intelu. Září tak překonalo červenec s poměrem 79:21 a srpen se 78:22. Pro zajímavost, v loňském září byl poměr 65:35 pro AMD.
 
AMD Ryzen logo
 
To však rozhodně není jediná zajímavost. Tři procentní body navíc jsou pro AMD jistě fajn, nejdůležitější fakt je ale ten, že tu je jeden procesor, konkrétně AMD Ryzen 5 3600, jehož prodeje (cca 4500 kusů) překonaly prodeje všech procesorů od Intelu dohromady. Jen tento jeden procesor má tržní zastoupení také někde lehce nad hranicí 19 %. Druhým nejúspěšnějším procesorem je Ryzen 7 3700X s cca 3200 kusy (tržní podíl 14 %) a třetí místo pak připadá na Ryzen 5 2600 se zhruba 2900 kusy (necelých 13 %). Nejprodávanějším Intelem je pak Core i7-9700K s necelými 1000 kusy (lehce přes 4 %).
 
Trochu odlišné je to v případě cen procesorů. Tam je vidět, že Intel prodává v průměru dražší procesory, a to v průměru asi o 40 %. Zatímco v počtu kusů vyhrává AMD v poměru 81:19, v případě financí je to 75:25. V řeči financí tak Mindfactory za září prodalo procesory AMD v hodnotě 4 milionů EUR (cca 215 EUR na kus), u Intelu to pak bylo přes 1,3 mil. EUR (průměr cca 300 EUR za procesor).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek