www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Mindfactory: Ryzen 5 3600 se prodává víc než všechny Intely dohromady

Mindfactory: Ryzen 5 3600 se prodává víc než všechny Intely dohromady
, , aktualita
Velký německý prodejce výpočetní techniky, společnost Mindfactory, nás pravidelně zásobuje čísly prodejů procesorů AMD a Intel. Tentokrát došlo poprvé k tomu, že jediný procesor od AMD, Ryzen 5 3600, v prodejích překonal všechny procesory Intelu.
K oblíbeným
reklama
Se statistikami od velkého německého prodejce Mindfactory se na stránkách SHW setkáváme často. Zatímco v noteboocích a hotových PC sestavách včetně serverů Intel stále drtí AMD, které se pohybuje spíše v jednotkách procent než desítkách, v případě prodejů samostatných procesorů pro vlastní sestavy je to alespoň u tohoto největšího německého prodejce naopak. Za září si totiž AMD vzalo 81 % procesorového trhu a na Intel zbylo jen 19 %. Celkově tak šlo o více než 18.600 procesorů AMD a asi 4400 kusů Intelu. Září tak překonalo červenec s poměrem 79:21 a srpen se 78:22. Pro zajímavost, v loňském září byl poměr 65:35 pro AMD.
 
AMD Ryzen logo
 
To však rozhodně není jediná zajímavost. Tři procentní body navíc jsou pro AMD jistě fajn, nejdůležitější fakt je ale ten, že tu je jeden procesor, konkrétně AMD Ryzen 5 3600, jehož prodeje (cca 4500 kusů) překonaly prodeje všech procesorů od Intelu dohromady. Jen tento jeden procesor má tržní zastoupení také někde lehce nad hranicí 19 %. Druhým nejúspěšnějším procesorem je Ryzen 7 3700X s cca 3200 kusy (tržní podíl 14 %) a třetí místo pak připadá na Ryzen 5 2600 se zhruba 2900 kusy (necelých 13 %). Nejprodávanějším Intelem je pak Core i7-9700K s necelými 1000 kusy (lehce přes 4 %).
 
Trochu odlišné je to v případě cen procesorů. Tam je vidět, že Intel prodává v průměru dražší procesory, a to v průměru asi o 40 %. Zatímco v počtu kusů vyhrává AMD v poměru 81:19, v případě financí je to 75:25. V řeči financí tak Mindfactory za září prodalo procesory AMD v hodnotě 4 milionů EUR (cca 215 EUR na kus), u Intelu to pak bylo přes 1,3 mil. EUR (průměr cca 300 EUR za procesor).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020 HPE varuje své zákazníky před nedostatkem CPU Intel v celém roce 2020
Společnost Hewlett Packard Enterprise upozornila své zákazníky na to, že sama očekává nedostatek procesorů Intel, který má přetrvat v celém tomto roce. Doporučuje jim také, aby zvážili jiné možnosti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví? Radeon RX 5600 XT byl vylepšen, jak se to ovšem projeví?
Grafické karty Radeon RX 5600 XT by se měly zítra dostat na trh ideálně už s novými BIOSy, pokud jde o dosud známé modely firem Sapphire a PowerColor, které dostaly lepší nastavení pamětí a GPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce? NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce?
Zatímco informace o zrychlování karet AMD Radeon RX 5600 XT jsou zcela reálné, údaje o Ampere GA103 a GA104 od NVIDIE můžeme brát zatím s velkou rezervou. I když je zmiňuje server VideoCardz jako obecně důvěryhodný zdroj.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel
Jak to bude jednou vypadat na Měsíci, až bude pro lidstvo běžné pořádat na něj výlety a zájezdy? Společnost Lexus představila sedm návrhů lunárních dopravních prostředků, na kterých by mohli návštěvníci Měsíce jezdit.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT
Ke konci minulého týdne se ukázalo, že NVIDIA opravdu snížila oficiální cenu GeForce RTX 2060 na 300 dolarů a poté přišla reakce, kterou zatím nešlo přičíst firmě AMD, ale spíše jejímu dvornímu AIB partnerovi, Sapphire. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek