www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mindfactory: Ryzen a Coffee Lake měly v červenci stejný podíl

Mindfactory: Ryzen a Coffee Lake měly v červenci stejný podíl
, , aktualita
Mindfactory, největší německý maloobchodní prodejce hardwaru, zveřejnil informace o prodeji procesorů AMD a Intel za předchozí měsíc. Společnost AMD si může gratulovat, neboť její procesory Ryzen se prodávaly stejně dobře jako konkurence.
K oblíbeným
reklama
Jde samozřejmě pouze o statistiku jednoho prodejce, která ukazuje především to, o co mají zájem zákazníci stavící si své vlastní počítače nebo kupující hotové sestavy. Nelze tak očekávat, že těmto údajům budou odpovídat celosvětové prodeje procesorů Ryzen. 
 
 
Jde o souboj procesorů Ryzen od AMD a intelovských Core generace Coffee Lake, které dle dostupných informací mají na Mindfactory zcela rovný podíl, čili 50 %. V případě Intelu mluvíme o procesorech 8. generace Core, protože zákazníci mají přirozeně zájem především o ně, a tak tvoří 86 % všech prodaných desktopových procesorů Intel. Zbytek tvoří Kaby Lake a HEDT procesory Skylake-X a není vůbec divu, že lidé chtějí nejnovější procesory, které podstatně navýšily počet svých jader. 
 
 podíl dle počtu prodaných kusů (nahoře) a tržeb (dole)
 
V případě firmy AMD tak vyhraněný vkus zákazníků pozorovat nelze. Ti si sice kupují převážně nové CPU Pinnacle Ridge, ovšem Summit Ridge se také stále dobře prodávají a vedle nich také APU Raven Ridge. HEDT procesory Threadripper mají stejný minipodíl jako Skylake-X, ovšem to se týká prodaných kusů. Z hlediska tržeb je ale jejich podíl přirozeně daleko vyšší, a to na úkor Raven Ridge a Summit Ridge.
 
Z těchto statistik je patrná také ještě jedna věc. Podíl prodaných procesorů AMD a Intel na Mindfactory je sice vyrovnaný, ovšem z hlediska tržeb už převažuje Intel, takže zákazníci kupující Core v průměru utratí více než zájemci o procesory Ryzen. To konkrétně činilo asi 1,4 milionu eur za procesory AMD a 1,9 milionu za Intely. 
 
A co čeští zákazníci? Pokud si vezmeme na pomoc údaje serveru Heureka, pak mezi nejoblíbenější procesory patří aktuálně a postupně: Core i5-8400, AMD Ryzen 7 2700X, Intel Core i5-8600K, Intel Core i7-8700K, AMD Ryzen 5 2600, AMD RYZEN 5 1600, Intel Core i3-8100, Intel Core i7-8700, AMD Ryzen 3 2200G a desítku uzavírá AMD Ryzen 5 2400G. Dá se tak říci, že tento výčet zhruba odpovídá tomu, co říká i Mindfactory. V případě Intelu zcela převládá zájem o moderní Coffee Lake a v případě AMD se to rozmělňuje na nové a starší Ryzeny plus APU Ryzen "Raven Ridge". 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000 Podle Steamu je mezi hráči více GeForce RTX 3090 než Radeonů RX 6000
Tradiční průzkum hardwaru od společnosti Steam ukazuje jednu zajímavou skutečnost. Na platformě se používá tak moc karet GeForce RTX 3090, že překonávají celou řadu nových Radeonů RX 6000 dohromady.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
4.8.2021, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
4.8.2021, aktualita, Jan Vítek