www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon
, , aktualita
Společnost ASRock si pod značkou Rack připravila malou základní desku Rack MITX EPC621D4I-2M formátu Mini-ITX, která nese patici LGA 3647, jež na ní zabírá podstatnou část dostupného prostoru. Využít zde můžeme dokonce až 28jádrový Xeon. 
K oblíbeným
reklama
ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M tak podporuje serverové procesory Intel Xeon vybavené až 28 fyzickými jádry, a tak tento model vzhledem ke svému formátu patří spíše do kategorie hardwaru "hele, co umíme". Ostatně na to, jaké procesory tato deska podporuje, je její výbava zoufale chudá, stačí se podívat na porty zadního I/O panelu, kde najdeme pouze dva USB 3.0, dva síťové a pak také analogový D-Sub. 
 
Deska však podporuje procesory Skylake-SP a Cascade Lake-SP z rodiny Intel Xeon Scalable. Žádný z takových procesorů ale v sobě nemá integrovaný grafický čip, ovšem ten ponese ve velice jednoduché podobě samotná deska.  
 
 
Deska je také vybavena pouze čtyřmi sloty pro paměti DDR4 a vešly se na ni pouze mobilní SO-DIMM, což by tak nevadilo, kdyby ovšem dané procesory nepodporovaly šest kanálů. To platí i pro nižší řady jako Xeon Bronze či Silver, takže zde je paměťový systém nedostatečný, i když celkově podporuje až 128 GB DDR4 na 2666 MHz. 
 
 
Dále tu máme jeden PCIe 3.0 x16, pět SATA 6 Gbps a na opačné straně desky dva sloty M.2 pro 2280 SSD. Možnosti procesorů Xeon jsou tak i s ohledem na linky rozhraní PCIe v tomto případě nevyužity a to nehledíme na čipovou sadu C621. 
 
 
Tato deska přitom dle dostupných informací dokáže nést jakýkoliv procesor pro patici LGA 3647, a to až na Cascade Lake-AP a Xeon W-3175X, protože její možnosti končí s TDP 205 W. I do toho se však vejde třeba Xeon Platinum 8280M s 28 jádry. Rozměrům je tu ale podřízeno v podstatě vše ostatní a my nebudeme mít šanci využít ani zdaleka vše, co nám tyto procesory nabízejí, takže desku ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M můžeme opravdu vidět jen jako kuriozitu nebo jako desku s extrémně úzkým zaměřením. 
 
Zdroj: HWP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek