www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon
, , aktualita
Společnost ASRock si pod značkou Rack připravila malou základní desku Rack MITX EPC621D4I-2M formátu Mini-ITX, která nese patici LGA 3647, jež na ní zabírá podstatnou část dostupného prostoru. Využít zde můžeme dokonce až 28jádrový Xeon. 
K oblíbeným
reklama
ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M tak podporuje serverové procesory Intel Xeon vybavené až 28 fyzickými jádry, a tak tento model vzhledem ke svému formátu patří spíše do kategorie hardwaru "hele, co umíme". Ostatně na to, jaké procesory tato deska podporuje, je její výbava zoufale chudá, stačí se podívat na porty zadního I/O panelu, kde najdeme pouze dva USB 3.0, dva síťové a pak také analogový D-Sub. 
 
Deska však podporuje procesory Skylake-SP a Cascade Lake-SP z rodiny Intel Xeon Scalable. Žádný z takových procesorů ale v sobě nemá integrovaný grafický čip, ovšem ten ponese ve velice jednoduché podobě samotná deska.  
 
 
Deska je také vybavena pouze čtyřmi sloty pro paměti DDR4 a vešly se na ni pouze mobilní SO-DIMM, což by tak nevadilo, kdyby ovšem dané procesory nepodporovaly šest kanálů. To platí i pro nižší řady jako Xeon Bronze či Silver, takže zde je paměťový systém nedostatečný, i když celkově podporuje až 128 GB DDR4 na 2666 MHz. 
 
 
Dále tu máme jeden PCIe 3.0 x16, pět SATA 6 Gbps a na opačné straně desky dva sloty M.2 pro 2280 SSD. Možnosti procesorů Xeon jsou tak i s ohledem na linky rozhraní PCIe v tomto případě nevyužity a to nehledíme na čipovou sadu C621. 
 
 
Tato deska přitom dle dostupných informací dokáže nést jakýkoliv procesor pro patici LGA 3647, a to až na Cascade Lake-AP a Xeon W-3175X, protože její možnosti končí s TDP 205 W. I do toho se však vejde třeba Xeon Platinum 8280M s 28 jádry. Rozměrům je tu ale podřízeno v podstatě vše ostatní a my nebudeme mít šanci využít ani zdaleka vše, co nám tyto procesory nabízejí, takže desku ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M můžeme opravdu vidět jen jako kuriozitu nebo jako desku s extrémně úzkým zaměřením. 
 
Zdroj: HWP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů