www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon
, , aktualita
Společnost ASRock si pod značkou Rack připravila malou základní desku Rack MITX EPC621D4I-2M formátu Mini-ITX, která nese patici LGA 3647, jež na ní zabírá podstatnou část dostupného prostoru. Využít zde můžeme dokonce až 28jádrový Xeon. 
K oblíbeným
reklama
ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M tak podporuje serverové procesory Intel Xeon vybavené až 28 fyzickými jádry, a tak tento model vzhledem ke svému formátu patří spíše do kategorie hardwaru "hele, co umíme". Ostatně na to, jaké procesory tato deska podporuje, je její výbava zoufale chudá, stačí se podívat na porty zadního I/O panelu, kde najdeme pouze dva USB 3.0, dva síťové a pak také analogový D-Sub. 
 
Deska však podporuje procesory Skylake-SP a Cascade Lake-SP z rodiny Intel Xeon Scalable. Žádný z takových procesorů ale v sobě nemá integrovaný grafický čip, ovšem ten ponese ve velice jednoduché podobě samotná deska.  
 
 
Deska je také vybavena pouze čtyřmi sloty pro paměti DDR4 a vešly se na ni pouze mobilní SO-DIMM, což by tak nevadilo, kdyby ovšem dané procesory nepodporovaly šest kanálů. To platí i pro nižší řady jako Xeon Bronze či Silver, takže zde je paměťový systém nedostatečný, i když celkově podporuje až 128 GB DDR4 na 2666 MHz. 
 
 
Dále tu máme jeden PCIe 3.0 x16, pět SATA 6 Gbps a na opačné straně desky dva sloty M.2 pro 2280 SSD. Možnosti procesorů Xeon jsou tak i s ohledem na linky rozhraní PCIe v tomto případě nevyužity a to nehledíme na čipovou sadu C621. 
 
 
Tato deska přitom dle dostupných informací dokáže nést jakýkoliv procesor pro patici LGA 3647, a to až na Cascade Lake-AP a Xeon W-3175X, protože její možnosti končí s TDP 205 W. I do toho se však vejde třeba Xeon Platinum 8280M s 28 jádry. Rozměrům je tu ale podřízeno v podstatě vše ostatní a my nebudeme mít šanci využít ani zdaleka vše, co nám tyto procesory nabízejí, takže desku ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M můžeme opravdu vidět jen jako kuriozitu nebo jako desku s extrémně úzkým zaměřením. 
 
Zdroj: HWP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře