www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon

Mini-ITX od ASRock zvládne i 28jádrový Xeon
, , aktualita
Společnost ASRock si pod značkou Rack připravila malou základní desku Rack MITX EPC621D4I-2M formátu Mini-ITX, která nese patici LGA 3647, jež na ní zabírá podstatnou část dostupného prostoru. Využít zde můžeme dokonce až 28jádrový Xeon. 
K oblíbeným
reklama
ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M tak podporuje serverové procesory Intel Xeon vybavené až 28 fyzickými jádry, a tak tento model vzhledem ke svému formátu patří spíše do kategorie hardwaru "hele, co umíme". Ostatně na to, jaké procesory tato deska podporuje, je její výbava zoufale chudá, stačí se podívat na porty zadního I/O panelu, kde najdeme pouze dva USB 3.0, dva síťové a pak také analogový D-Sub. 
 
Deska však podporuje procesory Skylake-SP a Cascade Lake-SP z rodiny Intel Xeon Scalable. Žádný z takových procesorů ale v sobě nemá integrovaný grafický čip, ovšem ten ponese ve velice jednoduché podobě samotná deska.  
 
 
Deska je také vybavena pouze čtyřmi sloty pro paměti DDR4 a vešly se na ni pouze mobilní SO-DIMM, což by tak nevadilo, kdyby ovšem dané procesory nepodporovaly šest kanálů. To platí i pro nižší řady jako Xeon Bronze či Silver, takže zde je paměťový systém nedostatečný, i když celkově podporuje až 128 GB DDR4 na 2666 MHz. 
 
 
Dále tu máme jeden PCIe 3.0 x16, pět SATA 6 Gbps a na opačné straně desky dva sloty M.2 pro 2280 SSD. Možnosti procesorů Xeon jsou tak i s ohledem na linky rozhraní PCIe v tomto případě nevyužity a to nehledíme na čipovou sadu C621. 
 
 
Tato deska přitom dle dostupných informací dokáže nést jakýkoliv procesor pro patici LGA 3647, a to až na Cascade Lake-AP a Xeon W-3175X, protože její možnosti končí s TDP 205 W. I do toho se však vejde třeba Xeon Platinum 8280M s 28 jádry. Rozměrům je tu ale podřízeno v podstatě vše ostatní a my nebudeme mít šanci využít ani zdaleka vše, co nám tyto procesory nabízejí, takže desku ASRock Rack MITX EPC621D4I-2M můžeme opravdu vidět jen jako kuriozitu nebo jako desku s extrémně úzkým zaměřením. 
 
Zdroj: HWP


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře