www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Minipočítač Zotac Zbox Magnus přichází s GeForce RTX 2070

Minipočítač Zotac Zbox Magnus přichází s GeForce RTX 2070
, , aktualita
Zotac představil nový model svého mini PC Zbox Magnus E, který by mohl potěšit i některé hráče nebo fanoušky VR. Ve svém kompaktním těle totiž ukrývá výkonnou grafickou kartu Nvidia GeForce RTX 2070.
K oblíbeným
reklama
Zotac Zbox Magnus EC52070D přichází do kategorie malých, ale přitom výkonných minipočítačů. Vhodný je především pro pro práci s multimediálními soubory, dokonce i hraní některých moderních her. Hodit se může také pro použití s HTC Vive, Oculus Rift či jinými headsety pro virtuální realitu. Na přední straně šasi si můžeme všimnout otvorů připomínajících včelí plástev, za kterými se ukrývá dvojice ventilátorů. Pro dostatečné chlazení se další otvory nacházejí na bocích počítače. O pohon se stará šestijádrový procesor Intel Core i5-8400T osmé generace, který může běžet na frekvenci až 3,3 GHz.
 
 
Hlavní chloubou tohoto mini PC se ovšem stala grafická karta Nvidia GeForce RTX 2070 s 8GB pamětí GDDR6 a architekturou Turing. Jedná se o běžnou desktopovou kartu, která byla vtěsnána do těla počítače o rozměrech 22,5 x 20,3 x 12,8 cm. Podporována je až 32GB operační paměť DDR4 rozdělená do dvou slotů. Nouzi by uživatel nemusel mít ani o místo na disku, kromě NVMe M.2 SSD je připraveno také místo pro 2,5" HDD a podpora paměti Intel Optane. Ani přes malé rozměry nebyla opomenuta konektivita, o kterou se stará šest portů USB 3.1 Gen2. Jeden z nich využívá reversibilní konektor Type-C s propustností 10 Gb/s.
 
 
Pokud se jedná o připojení monitoru či jiného zobrazovacího zařízení, připraveny jsou konektory HDMI 2.0, trojice DisplayPort 1.4 a dokonce také tradiční DVI-D. V jednu chvíli je možné obraz přenášet až na čtyři monitory. K internetovému připojení lze využít dva konektory Gigabit Ethernet nebo modul Killer WiFi AC 1150, který umí zvýšit prioritu streamování videa nebo online hrám, aby zabránil trhání nebo jiným výpadkům. Na své si přijdou i uživatelé, kteří si svůj počítači rádi upgradují. Bez nářadí se lze dostat ke slotům SO-DIMM pro operační paměť, M.2 SSD, 2,5" slot pro HDD/SSD nebo paměti Intel Optane. Kromě hotové konfigurace se systémem Windows 10 Home bude počítač dostupný jako barebone, který obsahuje pouze klíčové komponenty a zbytek si zákazník doplní sám.
 
V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné informaci o ceně ani dostupnosti modelu Zotac Zbox Magnus EC52070D.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů