www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mladý 19letý hacker se dostal do 25 Tesel ve 13 různých státech

Mladý 19letý hacker se dostal do 25 Tesel ve 13 různých státech
, , aktualita
Mladý 19letý hacker a bezpečnostní výzkumník David Colombo dokázal převzít kontrolu nad více než 25 Teslami ve 13 různých zemích. Na dálku může např. otevřít dveře, okna nebo zapnout hlasitou hudbu.
K oblíbeným
reklama
Moderní auta jsou spíše počítači na kolech, a tak není divu, že se hackeři pokouší do nich nabourat. Někteří s postranními úmysly, někteří naopak chtějí pomoci v odhalení bezpečnostních chyb. Sem patří i 19letý etický hacker David Colombo. Ten tvrdí, že se naboural do více než 25 vozů Tesla ve 13 různých zemích a může na dálku otevírat dveře, okna, nastartovat vůz (rozuměj umožnit jízdu, kdyby někdo seděl na místě řidiče) nebo deaktivovat bezpečnostní systémy vozu (Sentry Mode) a zjistit přesnou polohu vozu. Může také pustit nahlas rádio, což považuje nebezpečné, pokud by to udělal během jízdy (zejména ve vysokých rychlostech). Auta nemůže na dálku řídit, ale mohl by k ním přijít, odemknout si je a odjet.
 
Tesla Model S
ilustrační foto, autor: harry_nl, CC BY-NC-SA 2.0, přes Flickr
 
Colombo nezveřejnil více detailů o hacku a tvrdí, že nejde o chybu v softwaru Tesly nebo její infrastruktuře. A zde se to už trochu více zamotává. Mladý hacker říká, že jde o chybu uživatelů, což by spíše napovídalo spíše tomu, že se dostal k jejich přihlašovacím údajům do aplikace k vozu nebo něco podobného. Na druhou stranu problém už řeší se samotnou Teslou a byl mu rezervován i kód CVE. Bude zajímavé sledovat další vývoj a zjistit, o jaký problém a na čí straně se vlastně jedná.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek