www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Množí se případy mrtvých GeForce RTX 2080 Ti, je to problém?

Množí se případy mrtvých GeForce RTX 2080 Ti, je to problém?
, , aktualita
Grafické čipy TU102 v grafických kartách NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti jsou mimořádně složité čipy. Však jsou také velké 754 čtverečných milimetrů, do čehož se mohou schovat téměř čtyři GTX 1060. Jak je to ale s kvalitou TU102?
reklama
V prvé řadě je třeba zmínit, že pokud máme něco posuzovat čistě dle ohlasů lidí na internetu, je třeba se mít velice na pozoru. Pokud je někdo nespokojen, což je v případě člověka, jehož nová grafika se poroučela do křemíkového nebe, velice pochopitelné, často se o tom podělí s ostatními na sociálních sítích či diskuzních fórech. Pak je ale velice těžké zjistit, zda se zmínky o takových případech množí tempem, které ukazuje na reálný problém, nebo jde jen o očekávatelné procento případů poškozeného či zničeného hardwaru. Ten selhává, to je běžné, ale otázka nyní je, zda toho v případě GeForce RTX 2080 Ti není přeci jen už moc. 
 
 
Tuto otázku vytáhl na světlo server Extremetech, který udává řadu případů, o nichž si můžeme přečíst na Redditu, fórech NVIDIE a píše se o tom i na Digital Trends. Ba co víc, existují i případy, kdy měla někomu selhat už druhá RTX 2080 Ti a zde lze uznat, že taková pravděpodobnost by měla být skutečně velice nízká. 
 
Nejde také pouze o to, že by se grafická karta časem poroučela do věčných křemíkových plání, ale i o karty, které přišly zákazníkovi už jako nefunkční. A právě to spojeno s případy dvou či snad dokonce více nefunkčních karet ukazuje, že vůbec nemusí jít pouze o běžné procento poruchového hardwaru. A navíc to vypadá, že se to týká jen karet RTX 2080 Ti a ne slabších Turingů. 
 
 
Ve světě hardwaru by to ostatně nebylo poprvé, co by se na trh dostaly produkty postižené výrobní vadou. Můžeme si vzpomenout třeba na katastrofu se jménem Samsung Galaxy Note 7, kterýžto smartphone musel být rovnou stažen z trhu. Ovšem i NVIDIA má své černé puntíky a v jejím případě to jsou poruchová mobilní GPU GeForce G84 a G86, kvůli nimž si od zákazníků vysloužila i žaloby. Extremetech zase připomíná nechvalně proslulou řadu pevných disků IBM 75GXP.
 
Stanovisko NVIDIE je zatím takové, že s kartami RTX 2080 Ti či jinými RTX není nic v nepořádku. Dle vyjádření mluvčí je NVIDIA v kontaktu s jednotlivými uživateli, jejichž karty selhaly, ale nevidí žádný zásadní problém s kvalitou. Může jít o svého druhu dětskou nemoc, která časem zmizí, přeci jen ze způsobu nástupu nové generace je zřejmé, že NVIDIA spěchala a i svým AIB partnerům dala pro design karet poměrně málo času. A právě čas ukáže, co z toho nakonec bude. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sluneční systém je aktuálně v proudu temné hmoty, pozůstatku cizí galaxie Sluneční systém je aktuálně v proudu temné hmoty, pozůstatku cizí galaxie
Galaktický "hurikán z temné hmoty" má aktuálně procházet částí Mléčné dráhy, kde se nachází také naše Sluneční soustava. Jde o proud hmoty, který má mít původ v malé galaxii, jež se s tou naší v minulosti srazila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zpoždění říjnové verze Windows 10 přineslo problémy výrobcům PC s ARM Zpoždění říjnové verze Windows 10 přineslo problémy výrobcům PC s ARM
Microsoftu se opět nepodařilo vypustit novou verzi Windows 10 bez závažných problémů a nyní šlo rovnou o naše data, která mohla být v průběhu aktualizace smazána. Nová verze systému se přitom dosud neobjevila a to s sebou přináší potíže.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TDP procesorů Intel: proč neodráží skutečnou spotřebu? TDP procesorů Intel: proč neodráží skutečnou spotřebu?
Server Anandtech se hlouběji ponořil do problematiky TDP moderních procesorů Intel a proč už dávno nelze tento údaj brát jako hrubý ukazatel reálné spotřeby. Ostatně tato otázka je nasnadě vzhledem k poslednímu vývoji. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Kvantový akcelerometr dokáže zjistit pozici i bez satelitů Kvantový akcelerometr dokáže zjistit pozici i bez satelitů
Technologie GPS, Glonass či Galileo spoléhají na satelity, díky nimž mohou určovat polohu zařízení na zemi a na to spoléhá už mnoho zařízení, jako jsou mýtné systémy či zemědělské stroje. Hodila by se tak alternativa, a ta tu je. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Amazon Marketplace vykáže prodejce neautorizovaně opraveného HW firmy Apple Amazon Marketplace vykáže prodejce neautorizovaně opraveného HW firmy Apple
Společnost Apple je známá tím, že se různými prostředky brání proti lidem, kteří si dovolují pro jiné neautorizovaně opravovat její hardware a dostávají jej zase do oběhu. Nyní to odnesou prodejci, pro které byl Amazon Marketplace zásadní odbytiště.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře