www.svethardware.cz
>
>
>
>

Moderní GeForce vs. Radeon v testech produktivity: rendering a výpočty

Moderní GeForce vs. Radeon v testech produktivity: rendering a výpočty
, , aktualita
Dnes se můžeme také podívat na testy karet GeForce a Radeon, které se výjimečně netýkají her, ale vážné práce. Půjde nám tak o rendering a také o reálný výpočetní výkon karet RTX 2080, Radeon VII a 5700 XT. 
K oblíbeným
reklama
Jmenované karty jsou pochopitelně především herní, ale dá se s nimi udělat i kus práce. Především Radeon VII je v tomto ohledu velice zajímavý se svými 16 GB paměti s propustností 1 TB/s. Jde v podstatě o desktopovou podobu akcelerátoru Instinct MI50 s polovičním výkonem v FP64. To znamená cca 3,5 TFLOPS, ale i to je mnohem více, než nabídnou ostatní dvě karty, z nichž je lepší Radeon RX 5700 XT se svými 561 GFLOPS. Tak uvidíme, zda to Radeonu VII v daných testech k něčemu bude. 
 
 
Testovalo se na stroji s procesorem Core i7-8086K a deskou Asus Prime Z370-A. Karty firmy AMD byly testovány s ovladači Adrenalin 2019 Edition 19.7.2 až na Blender, kde se využily 19.8.1. GeForce pak všude využily 431.60 Game Ready Driver. 
 
 
Máme tu testy renderování plus SPEC Workstation 3.1, Compubench a další testy a karty v nich mohly využít své případné přednosti, takže třeba pro GeForce se využila CUDA všude tam, kde to bylo možné. 
 
 
Testy jsou rozdílné a výsledky nejednoznačné. Některé testy seděly nejvíce Radeonu VII a jiné zase moderní GeForce. V případě RX 5700 XT se dá říci, že ta měla velice těžkou pozici jako karta, s níž aktuální verze kteréhokoliv z testovaných softwarů nepočítají, takže to se nutně odrazilo na výkonu. 
 
 
V případě Radeonu VII nám SiSoft Sandra 2020 jasně ukazuje, že jeho výkon v double precision (FP64) je skutečně někde zcela jinde. Nicméně třeba v IndigoBench dokázal i Radeon RX 5700 XT porazit Radeon VII, což něco vypovídá o nové architektuře RDNA. Ještě víc ale tento test vypovídá o architektuře NVIDIA Turing, která zastínila jak všechny Radeony, tak i starší Pascal.
 
Celkově jde ale o to, že žádná z testovaných moderních karet se nedá souhrnně označit jako nejlepší pro rendering či výpočty. Každá v něčem exceluje a zvláště nová 5700 XT může nabídnout až překvapivý výkon, nebo naopak velice zaostávat. Veškeré výsledky najdete ve zdrojovém článku na serveru Extremetech.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek