www.svethardware.cz
>
>
>
>

Moderní GeForce vs. Radeon v testech produktivity: rendering a výpočty

Moderní GeForce vs. Radeon v testech produktivity: rendering a výpočty
, , aktualita
Dnes se můžeme také podívat na testy karet GeForce a Radeon, které se výjimečně netýkají her, ale vážné práce. Půjde nám tak o rendering a také o reálný výpočetní výkon karet RTX 2080, Radeon VII a 5700 XT. 
K oblíbeným
reklama
Jmenované karty jsou pochopitelně především herní, ale dá se s nimi udělat i kus práce. Především Radeon VII je v tomto ohledu velice zajímavý se svými 16 GB paměti s propustností 1 TB/s. Jde v podstatě o desktopovou podobu akcelerátoru Instinct MI50 s polovičním výkonem v FP64. To znamená cca 3,5 TFLOPS, ale i to je mnohem více, než nabídnou ostatní dvě karty, z nichž je lepší Radeon RX 5700 XT se svými 561 GFLOPS. Tak uvidíme, zda to Radeonu VII v daných testech k něčemu bude. 
 
 
Testovalo se na stroji s procesorem Core i7-8086K a deskou Asus Prime Z370-A. Karty firmy AMD byly testovány s ovladači Adrenalin 2019 Edition 19.7.2 až na Blender, kde se využily 19.8.1. GeForce pak všude využily 431.60 Game Ready Driver. 
 
 
Máme tu testy renderování plus SPEC Workstation 3.1, Compubench a další testy a karty v nich mohly využít své případné přednosti, takže třeba pro GeForce se využila CUDA všude tam, kde to bylo možné. 
 
 
Testy jsou rozdílné a výsledky nejednoznačné. Některé testy seděly nejvíce Radeonu VII a jiné zase moderní GeForce. V případě RX 5700 XT se dá říci, že ta měla velice těžkou pozici jako karta, s níž aktuální verze kteréhokoliv z testovaných softwarů nepočítají, takže to se nutně odrazilo na výkonu. 
 
 
V případě Radeonu VII nám SiSoft Sandra 2020 jasně ukazuje, že jeho výkon v double precision (FP64) je skutečně někde zcela jinde. Nicméně třeba v IndigoBench dokázal i Radeon RX 5700 XT porazit Radeon VII, což něco vypovídá o nové architektuře RDNA. Ještě víc ale tento test vypovídá o architektuře NVIDIA Turing, která zastínila jak všechny Radeony, tak i starší Pascal.
 
Celkově jde ale o to, že žádná z testovaných moderních karet se nedá souhrnně označit jako nejlepší pro rendering či výpočty. Každá v něčem exceluje a zvláště nová 5700 XT může nabídnout až překvapivý výkon, nebo naopak velice zaostávat. Veškeré výsledky najdete ve zdrojovém článku na serveru Extremetech.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S Už nyní se prodávají celá plata procesorů Comet Lake-S
Ve skutečnosti tu máme fotografie více procesorů patřících do generace Intel Comet Lake-S. Máme tu jednak Core i9-10900 s 10 jádry a pak také řadu 6jádrových modelů. Ještě stále ale nejde o finální verze. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077? Připravuje NVIDIA zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077?
Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. Anebo také ne.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková9 komentářů
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů