www.svethardware.cz
>
>
>
>

Monitorové novinky Samsung a LG: co se chystá?

Monitorové novinky Samsung a LG: co se chystá?
, , aktualita
Dnes už jsme se podívali na jednu herní monitorovou novinku od Samsungu, ale jsou tu také další od stejné firmy, jako je Space Monitor a model UR59C. Vedle toho se mrkneme i na to, jaký herní monitor si přichystalo LG. 
reklama
Samsung Space Monitor je první novinka, na kterou se podíváme. Jde o monitor, na němž je zajímavý především stojan, který je určen k tomu, aby se zaklesl za hranu stolu. 
 
 
Díky tomu tak právě stojan zabírá na stole jen minimum místa. Je ale jasné, že stůl to musí jednak umožňovat a pak je nutné, aby nám taková pozice monitoru vyhovovala, takže pokud máme třeba metr hluboký stůl, těžko se nám bude monitor zaklesnutý až za jeho vzdálenou hranu líbit. Vedle toho je tu však ještě možnost přimontovat monitor na zeď. 
 
Space Monitor bude dodáván ve dvou verzích s úhlopříčkou 27" a 32" a rozlišením QHD a 4K/Ultra HD. Výhoda stojanu je i ta, že můžeme obrazovku umístit až přímo na desku stolu, a proto se použitý stojan nazývá Zero Height Adjustable Stand. Nakonec můžeme zmínit i to, že přímo skrz rameno stojanu mohou vést veškeré kabely, takže ty na stole nebudou překážet a hyzdit prostor. 
 
 
O modelu Samsung UR59C toho už víme trošku více, a sice že jde o 32" LCD s rozlišením 3840 x 2160, kontrastem 2500:1 a zakřivením s poloměrem 1500R. Samsung se chlubí tenkým tělem, a to pouze 6,7 mm a opticky subtilní základnou. Tyto dvě novinky jsou už v předprodeji, takže přijdou brzy na trh. 
 
 
LG 27GL850G "UltraGear" je poslední novinka, na kterou se teď podíváme. Jde o dobře vybavený model s rozlišením WQHD (2560 x 1440), displejem Nano IPS a obnovovací frekvencí až 160 Hz řízenou pomocí NVIDIA G-Sync. Jak už vyplývá z označení, nabídne úhlopříčku 27". 
 
Základní obnovovací frekvence je tu tedy 144 Hz, ale pomocí OSD menu si můžeme aktivovat "přetaktování" na 160 Hz, pokud máme pocit, že to něčemu prospěje. Spodní hranice je pak 30 Hz. Dále se dozvíme o statickém kontrastu 1000:1, 178° pozorovacích úhlech v obou směrech a 98% pokrytí prostoru DCI-P3. Stojan můžeme vyměnit díky systému VESA a pro napojení využijeme DisplayPort nebo HDMI a také dvouportový hub USB 3.0 a 3,5mm sluchátkový konektor. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek