www.svethardware.cz
>
>
>
>

Monitorové novinky Samsung a LG: co se chystá?

Monitorové novinky Samsung a LG: co se chystá?
, , aktualita
Dnes už jsme se podívali na jednu herní monitorovou novinku od Samsungu, ale jsou tu také další od stejné firmy, jako je Space Monitor a model UR59C. Vedle toho se mrkneme i na to, jaký herní monitor si přichystalo LG. 
K oblíbeným
reklama
Samsung Space Monitor je první novinka, na kterou se podíváme. Jde o monitor, na němž je zajímavý především stojan, který je určen k tomu, aby se zaklesl za hranu stolu. 
 
 
Díky tomu tak právě stojan zabírá na stole jen minimum místa. Je ale jasné, že stůl to musí jednak umožňovat a pak je nutné, aby nám taková pozice monitoru vyhovovala, takže pokud máme třeba metr hluboký stůl, těžko se nám bude monitor zaklesnutý až za jeho vzdálenou hranu líbit. Vedle toho je tu však ještě možnost přimontovat monitor na zeď. 
 
Space Monitor bude dodáván ve dvou verzích s úhlopříčkou 27" a 32" a rozlišením QHD a 4K/Ultra HD. Výhoda stojanu je i ta, že můžeme obrazovku umístit až přímo na desku stolu, a proto se použitý stojan nazývá Zero Height Adjustable Stand. Nakonec můžeme zmínit i to, že přímo skrz rameno stojanu mohou vést veškeré kabely, takže ty na stole nebudou překážet a hyzdit prostor. 
 
 
O modelu Samsung UR59C toho už víme trošku více, a sice že jde o 32" LCD s rozlišením 3840 x 2160, kontrastem 2500:1 a zakřivením s poloměrem 1500R. Samsung se chlubí tenkým tělem, a to pouze 6,7 mm a opticky subtilní základnou. Tyto dvě novinky jsou už v předprodeji, takže přijdou brzy na trh. 
 
 
LG 27GL850G "UltraGear" je poslední novinka, na kterou se teď podíváme. Jde o dobře vybavený model s rozlišením WQHD (2560 x 1440), displejem Nano IPS a obnovovací frekvencí až 160 Hz řízenou pomocí NVIDIA G-Sync. Jak už vyplývá z označení, nabídne úhlopříčku 27". 
 
Základní obnovovací frekvence je tu tedy 144 Hz, ale pomocí OSD menu si můžeme aktivovat "přetaktování" na 160 Hz, pokud máme pocit, že to něčemu prospěje. Spodní hranice je pak 30 Hz. Dále se dozvíme o statickém kontrastu 1000:1, 178° pozorovacích úhlech v obou směrech a 98% pokrytí prostoru DCI-P3. Stojan můžeme vyměnit díky systému VESA a pro napojení využijeme DisplayPort nebo HDMI a také dvouportový hub USB 3.0 a 3,5mm sluchátkový konektor. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek