www.svethardware.cz
>
>

MonsterLabo The Heart: tříkilový pasiv pro CPU i GPU

MonsterLabo The Heart: tříkilový pasiv pro CPU i GPU
, , aktualita
Malá firma MonsterLabo, kterou tvoří skupina nadšenců do stavby PC speciálů, připravila další produkt po pasivně chlazené skříni The First. Jedná se o The Heart, a sice opět pasivní chladič pro CPU i GPU. 
K oblíbeným
reklama
MonsterLabo The First byla představena na začátku tohoto roku jako menší skříň vybavená pasivním chlazení, přičemž nyní jde pouze o samotný chladič, a sice nový The Heart. 
 
 
Nejde v podstatě o nic zvláštního, co bychom dříve neviděli, alespoň dle konceptu chladiče. Prostě a jednoduše tu máme heatpipe sbírající teplo ze základny a to pak proudí do obrovského hliníkového žebroví. To je evidentně přizpůsobeno pro práci bez nuceného proudění vzduchu, na což ukazují široké mezery mezi jednotlivými žebry. 
 
 
Něco speciálního na tomto chladiči však je, a sice to, že tu nemáme jen jednu, ale dvě základny. The Heart se totiž nedá použít na CPU, anebo na GPU, ale na oba tyto výkonné čipy najednou. Nicméně instalace chladiče jistě nebude jednoduchá a zcela jistě nebude možné jej nacpat do běžné skříně. 
 
Z orientace styčných ploch základen je ale možné určit, jak to autoři mysleli. Na snímku s bílou verzí chladiče by pozorovateli bližší základna měla spočinout na GPU a ta vzdálenější pak na CPU. Tím je daná i orientace chladiče, nicméně dle snímků to vypadá, že nebude možné využít klasickou základní desku, neboť žebroví svým okrajem sahá až za rovinu procesorové základny. 
 
Oficiální stránky nám toho aktuálně moc neřeknou, a tak lze jen usuzovat, že se zde počítá s malou základní deskou. The Heart by ostatně měl pasovat do skříní The First, a ty využívají desky formátu Mini ITX. 
 
Co ale zvládne takový kus žebroví s rozměry 200 x 185 x 265 mm? Pokud má chladit současně CPU i GPU, pak je zřejmé, že Core i9 vedle RTX 2080 Ti to asi nebude. Dle dostupných informací má pasiv zvládnout až 100W CPU a 120W GPU, což je i tak celkem slušné. Chladicí výkon pak půjde ještě zvednout pomocí pomaloběžného ventilátoru, což by ale jaksi pokřivilo celý koncept pasivního chlazení. Bude třeba také myslet na to, že tento pasiv váží kolem 3 kilogramů, takže je namístě opatrnost jak při montáži, tak při následné manipulaci s počítačem. 
 
Cena byla stanovena na 180 eur. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář