www.svethardware.cz
>
>

MonsterLabo The Heart: tříkilový pasiv pro CPU i GPU

MonsterLabo The Heart: tříkilový pasiv pro CPU i GPU
, , aktualita
Malá firma MonsterLabo, kterou tvoří skupina nadšenců do stavby PC speciálů, připravila další produkt po pasivně chlazené skříni The First. Jedná se o The Heart, a sice opět pasivní chladič pro CPU i GPU. 
K oblíbeným
reklama
MonsterLabo The First byla představena na začátku tohoto roku jako menší skříň vybavená pasivním chlazení, přičemž nyní jde pouze o samotný chladič, a sice nový The Heart. 
 
 
Nejde v podstatě o nic zvláštního, co bychom dříve neviděli, alespoň dle konceptu chladiče. Prostě a jednoduše tu máme heatpipe sbírající teplo ze základny a to pak proudí do obrovského hliníkového žebroví. To je evidentně přizpůsobeno pro práci bez nuceného proudění vzduchu, na což ukazují široké mezery mezi jednotlivými žebry. 
 
 
Něco speciálního na tomto chladiči však je, a sice to, že tu nemáme jen jednu, ale dvě základny. The Heart se totiž nedá použít na CPU, anebo na GPU, ale na oba tyto výkonné čipy najednou. Nicméně instalace chladiče jistě nebude jednoduchá a zcela jistě nebude možné jej nacpat do běžné skříně. 
 
Z orientace styčných ploch základen je ale možné určit, jak to autoři mysleli. Na snímku s bílou verzí chladiče by pozorovateli bližší základna měla spočinout na GPU a ta vzdálenější pak na CPU. Tím je daná i orientace chladiče, nicméně dle snímků to vypadá, že nebude možné využít klasickou základní desku, neboť žebroví svým okrajem sahá až za rovinu procesorové základny. 
 
Oficiální stránky nám toho aktuálně moc neřeknou, a tak lze jen usuzovat, že se zde počítá s malou základní deskou. The Heart by ostatně měl pasovat do skříní The First, a ty využívají desky formátu Mini ITX. 
 
Co ale zvládne takový kus žebroví s rozměry 200 x 185 x 265 mm? Pokud má chladit současně CPU i GPU, pak je zřejmé, že Core i9 vedle RTX 2080 Ti to asi nebude. Dle dostupných informací má pasiv zvládnout až 100W CPU a 120W GPU, což je i tak celkem slušné. Chladicí výkon pak půjde ještě zvednout pomocí pomaloběžného ventilátoru, což by ale jaksi pokřivilo celý koncept pasivního chlazení. Bude třeba také myslet na to, že tento pasiv váží kolem 3 kilogramů, takže je namístě opatrnost jak při montáži, tak při následné manipulaci s počítačem. 
 
Cena byla stanovena na 180 eur. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik