www.svethardware.cz
>
>

MonsterLabo The Heart: tříkilový pasiv pro CPU i GPU

MonsterLabo The Heart: tříkilový pasiv pro CPU i GPU
, , aktualita
Malá firma MonsterLabo, kterou tvoří skupina nadšenců do stavby PC speciálů, připravila další produkt po pasivně chlazené skříni The First. Jedná se o The Heart, a sice opět pasivní chladič pro CPU i GPU. 
K oblíbeným
reklama
MonsterLabo The First byla představena na začátku tohoto roku jako menší skříň vybavená pasivním chlazení, přičemž nyní jde pouze o samotný chladič, a sice nový The Heart. 
 
 
Nejde v podstatě o nic zvláštního, co bychom dříve neviděli, alespoň dle konceptu chladiče. Prostě a jednoduše tu máme heatpipe sbírající teplo ze základny a to pak proudí do obrovského hliníkového žebroví. To je evidentně přizpůsobeno pro práci bez nuceného proudění vzduchu, na což ukazují široké mezery mezi jednotlivými žebry. 
 
 
Něco speciálního na tomto chladiči však je, a sice to, že tu nemáme jen jednu, ale dvě základny. The Heart se totiž nedá použít na CPU, anebo na GPU, ale na oba tyto výkonné čipy najednou. Nicméně instalace chladiče jistě nebude jednoduchá a zcela jistě nebude možné jej nacpat do běžné skříně. 
 
Z orientace styčných ploch základen je ale možné určit, jak to autoři mysleli. Na snímku s bílou verzí chladiče by pozorovateli bližší základna měla spočinout na GPU a ta vzdálenější pak na CPU. Tím je daná i orientace chladiče, nicméně dle snímků to vypadá, že nebude možné využít klasickou základní desku, neboť žebroví svým okrajem sahá až za rovinu procesorové základny. 
 
Oficiální stránky nám toho aktuálně moc neřeknou, a tak lze jen usuzovat, že se zde počítá s malou základní deskou. The Heart by ostatně měl pasovat do skříní The First, a ty využívají desky formátu Mini ITX. 
 
Co ale zvládne takový kus žebroví s rozměry 200 x 185 x 265 mm? Pokud má chladit současně CPU i GPU, pak je zřejmé, že Core i9 vedle RTX 2080 Ti to asi nebude. Dle dostupných informací má pasiv zvládnout až 100W CPU a 120W GPU, což je i tak celkem slušné. Chladicí výkon pak půjde ještě zvednout pomocí pomaloběžného ventilátoru, což by ale jaksi pokřivilo celý koncept pasivního chlazení. Bude třeba také myslet na to, že tento pasiv váží kolem 3 kilogramů, takže je namístě opatrnost jak při montáži, tak při následné manipulaci s počítačem. 
 
Cena byla stanovena na 180 eur. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář