Movidius Myriad X zrychlil umělou inteligenci 10násobně

Movidius Myriad X zrychlil umělou inteligenci 10násobně
, , aktualita
Společnost Movidius, která nyní spadá pod Intel, představila nové VPU Myriad X. Tento čip pro zpracovávání neuronových sítí umělé inteligence je 10× rychlejší než předchůdce bez toho, aniž by významněji vzrostla spotřeba čipu.
K oblíbeným
reklama
Je to jen něco přes měsíc, kdy Movidius představil svou Neural Compute Stick (NCS) pro zpracovávání neuronových sítí umělé inteligence s VPU Myriad 2. Nyní představuje již třetí generaci tohoto čipu nazvanou Myriad X. Tento akcelerátor neuronových sítí má nyní 16 programovatelných SHAVE jader (původně 12), podporu 4K a možnost připojení až 8 HD senzorů. Jeho výkon vzrostl desetinásobně a nyní zvládne 1 miliardu operací v neuronové síti za sekundu (Myriad 2 uměl jen 100 milionů).
 
Movidius Myriad X architektura
 
Nový čip si poradí se stereo HD 720p obrazem se snímkovací frekvencí až 180 Hz. To vše zvládne při spotřebě do 2 W, za což může také přechod na mnohem pokročilejší výrobní proces. Zatímco Myriad 2 byl postaven na 28mm TSMC procesu, novinka je vyráběna rovněž u TSMC, ale s využitím 16nm FFC procesu.
 
Movidius Myriad X čip
 
Novinka také podporuje 4 Gb LPDDR4 paměti (Myriad 2 uměl LPDDR3). Připomeňme, že Myriad X je určen pro vyhodnocovací fázi umělé inteligence, tedy zpracovávání výsledků natrénovanou neuronovou sítí (tzv. inference engine) a nikoli k trénování těchto sítí.
 
Movidius Myriad X výkon
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů