Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi

Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi
, , aktualita
CEO Mozilly prozradil informace, že by Mozilla měla v tomto roce přijít s placenou verzí internetového prohlížeče Firefox Premium. Ten by díky placeným funkcím navíc měl přinést další zdroj financí.
K oblíbeným
reklama
Mozilla je autorem internetového prohlížeče Firefox, který je ze zhruba 90 % placen společností Google. Ta totiž Mozille platí obrovské částky za to, aby Google byl výchozím vyhledávačem. Další finance pak proudí např. ze služby Pocket (nabízené záložky) a dobrovolných příspěvků. Takto extrémní závislost na Googlu je ale pro Mozillu nežádoucí. S tím, jak se snižuje tržní podíl Firefoxu, více a více hrozí to, že Google jednoduše přestane platit, neboť Firefox přestane být důležitý a Mozilla bude téměř na suchu. Proto není divu, že hledá další zdroje příjmů. A tím by měl být pokročilejší internetový placený prohlížeč Firefox Premium.
 
Mozilla Firefox logo
 
I když prémiové funkce potvrdil samotný CEO Chris Beard, není jasné, o co vše a v jaké formě půjde. Hovořilo se však o tom, že by se novinka mohla představit v říjnu letošního roku. Nový produkt by se ale nijak neměl dotknout schopností klasické verze prohlížeče. Půjde tedy opravdu jen o extra služby navíc. Jednou z nich by měla být integrovaná VPN. Nebylo však řečeno, kdo se o tyto služby postará (zda přímo Mozilla nebo třetí strana) a ani to, zda se nějaká omezená VPN objeví či nikoli pro bezplatnou verzi. Dalším podobným vylepšením by měla být integrace cloudové služby, ale ani zde není jasné, zda bude výhradně k dispozici pro platící zákazníci, nebo ti bezplatní také získají nějaké velmi malé omezené úložiště. Další údaje totiž Bear neprozradil. Celkově by se měly ze začátku objevit tři placené služby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře