Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi

Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi
, , aktualita
CEO Mozilly prozradil informace, že by Mozilla měla v tomto roce přijít s placenou verzí internetového prohlížeče Firefox Premium. Ten by díky placeným funkcím navíc měl přinést další zdroj financí.
K oblíbeným
reklama
Mozilla je autorem internetového prohlížeče Firefox, který je ze zhruba 90 % placen společností Google. Ta totiž Mozille platí obrovské částky za to, aby Google byl výchozím vyhledávačem. Další finance pak proudí např. ze služby Pocket (nabízené záložky) a dobrovolných příspěvků. Takto extrémní závislost na Googlu je ale pro Mozillu nežádoucí. S tím, jak se snižuje tržní podíl Firefoxu, více a více hrozí to, že Google jednoduše přestane platit, neboť Firefox přestane být důležitý a Mozilla bude téměř na suchu. Proto není divu, že hledá další zdroje příjmů. A tím by měl být pokročilejší internetový placený prohlížeč Firefox Premium.
 
Mozilla Firefox logo
 
I když prémiové funkce potvrdil samotný CEO Chris Beard, není jasné, o co vše a v jaké formě půjde. Hovořilo se však o tom, že by se novinka mohla představit v říjnu letošního roku. Nový produkt by se ale nijak neměl dotknout schopností klasické verze prohlížeče. Půjde tedy opravdu jen o extra služby navíc. Jednou z nich by měla být integrovaná VPN. Nebylo však řečeno, kdo se o tyto služby postará (zda přímo Mozilla nebo třetí strana) a ani to, zda se nějaká omezená VPN objeví či nikoli pro bezplatnou verzi. Dalším podobným vylepšením by měla být integrace cloudové služby, ale ani zde není jasné, zda bude výhradně k dispozici pro platící zákazníci, nebo ti bezplatní také získají nějaké velmi malé omezené úložiště. Další údaje totiž Bear neprozradil. Celkově by se měly ze začátku objevit tři placené služby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře