Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi

Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi
, , aktualita
CEO Mozilly prozradil informace, že by Mozilla měla v tomto roce přijít s placenou verzí internetového prohlížeče Firefox Premium. Ten by díky placeným funkcím navíc měl přinést další zdroj financí.
K oblíbeným
reklama
Mozilla je autorem internetového prohlížeče Firefox, který je ze zhruba 90 % placen společností Google. Ta totiž Mozille platí obrovské částky za to, aby Google byl výchozím vyhledávačem. Další finance pak proudí např. ze služby Pocket (nabízené záložky) a dobrovolných příspěvků. Takto extrémní závislost na Googlu je ale pro Mozillu nežádoucí. S tím, jak se snižuje tržní podíl Firefoxu, více a více hrozí to, že Google jednoduše přestane platit, neboť Firefox přestane být důležitý a Mozilla bude téměř na suchu. Proto není divu, že hledá další zdroje příjmů. A tím by měl být pokročilejší internetový placený prohlížeč Firefox Premium.
 
Mozilla Firefox logo
 
I když prémiové funkce potvrdil samotný CEO Chris Beard, není jasné, o co vše a v jaké formě půjde. Hovořilo se však o tom, že by se novinka mohla představit v říjnu letošního roku. Nový produkt by se ale nijak neměl dotknout schopností klasické verze prohlížeče. Půjde tedy opravdu jen o extra služby navíc. Jednou z nich by měla být integrovaná VPN. Nebylo však řečeno, kdo se o tyto služby postará (zda přímo Mozilla nebo třetí strana) a ani to, zda se nějaká omezená VPN objeví či nikoli pro bezplatnou verzi. Dalším podobným vylepšením by měla být integrace cloudové služby, ale ani zde není jasné, zda bude výhradně k dispozici pro platící zákazníci, nebo ti bezplatní také získají nějaké velmi malé omezené úložiště. Další údaje totiž Bear neprozradil. Celkově by se měly ze začátku objevit tři placené služby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů