Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi

Mozilla chystá placený Firefox Premium s extra funkcemi
, , aktualita
CEO Mozilly prozradil informace, že by Mozilla měla v tomto roce přijít s placenou verzí internetového prohlížeče Firefox Premium. Ten by díky placeným funkcím navíc měl přinést další zdroj financí.
K oblíbeným
reklama
Mozilla je autorem internetového prohlížeče Firefox, který je ze zhruba 90 % placen společností Google. Ta totiž Mozille platí obrovské částky za to, aby Google byl výchozím vyhledávačem. Další finance pak proudí např. ze služby Pocket (nabízené záložky) a dobrovolných příspěvků. Takto extrémní závislost na Googlu je ale pro Mozillu nežádoucí. S tím, jak se snižuje tržní podíl Firefoxu, více a více hrozí to, že Google jednoduše přestane platit, neboť Firefox přestane být důležitý a Mozilla bude téměř na suchu. Proto není divu, že hledá další zdroje příjmů. A tím by měl být pokročilejší internetový placený prohlížeč Firefox Premium.
 
Mozilla Firefox logo
 
I když prémiové funkce potvrdil samotný CEO Chris Beard, není jasné, o co vše a v jaké formě půjde. Hovořilo se však o tom, že by se novinka mohla představit v říjnu letošního roku. Nový produkt by se ale nijak neměl dotknout schopností klasické verze prohlížeče. Půjde tedy opravdu jen o extra služby navíc. Jednou z nich by měla být integrovaná VPN. Nebylo však řečeno, kdo se o tyto služby postará (zda přímo Mozilla nebo třetí strana) a ani to, zda se nějaká omezená VPN objeví či nikoli pro bezplatnou verzi. Dalším podobným vylepšením by měla být integrace cloudové služby, ale ani zde není jasné, zda bude výhradně k dispozici pro platící zákazníci, nebo ti bezplatní také získají nějaké velmi malé omezené úložiště. Další údaje totiž Bear neprozradil. Celkově by se měly ze začátku objevit tři placené služby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře