Mozilla Firefox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu

Mozilla Firefox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu
, , aktualita
Od Mozilly jsme se dočkali urychleného vydání nové verze prohlížeče Firefox 67.0.3. Starší verze totiž trpí na závažnou zero-day chybu. Tu totiž už útočníci s úspěchem využívají k napadání obětí.
K oblíbeným
reklama
Pokud používáte internetový prohlížeč Mozilla Firefox a nemáte ještě nejnovější verzi 67.0.3, měli byste zbystřit a zvážit instalaci nové verze. To platí zejména pro ty, kteří mají něco do činění s kryptoměnami. Ve starších verzích prohlížeče do 67.0.2 včetně je totiž závažná chyba CVE-2019-11707, šlo o tzv. zero-day. Zero-day znamená, že se jedná o možnost útoku s pomocí chyby, na kterou ještě v dané době nebyla aktualizace a obět se proti ní vlastně nemohla bránit aktuální aplikací. Jde o nedokonalost v kódu metody array.pop, díky níž lze nesprávným způsobem manipulovat s daty v JavaScriptu a vzdáleně spustit škodlivý kód.
 
Mozilla Firefox logo
 
To sice ještě není vše a je potřeba opustit sandbox, nicméně už byly zaznamenány cílené útoky. Na chybu přišli výzkumníci z Google Project Zero a Coinbase Security, přičemž byla reportována 15. dubna. I to napovídá, k čemu byly útoky směřovány, a i když Mozilla nesdělila více podrobností, dá se předpokládat, že šlo o krádež kryptoměn. Ještě připomeňme, že zero-day chyby jsou u Firefoxu zřídkavé a poslední známá nastala v prosinci 2016.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala