www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla Thunderbird vylepší integraci s různými OS i Gmailem

Mozilla Thunderbird vylepší integraci s různými OS i Gmailem
, , aktualita
E-mailová aplikace Mozilla Thunderbird dostane v roce 2019 mnoho vylepšení. Může za to i výrazné zvětšení týmu vývojářů, který se téměř zdvojnásobí. Čekají nás lepší notifikace i integrace s Gmailem.
K oblíbeným
reklama
Jedním z populárních e-mailových klientů je aplikace Mozilla Thunderbird. Ta se brzy dočká významných inovací, za což může i znatelné zvětšeni týmu vývojářů. Ten byl na konci letošního roku (po nemalém zvětšení) tvořen 8 full-time pozicemi. V průběhu letoška by se počet měl dále zvýšit o dalších 6 na celkových 14 vývojářů na “plný úvazek”. To bylo umožněno i zvýšením počtu dobrovolných příspěvků, ze kterých projekt z větší části žije. Ti se budou věnovat např. optimalizaci pomalého uživatelského rozhraní a obecně zvýšení rychlosti programu. Součástí bude i přepsání programu, aby byl schopen využívat vícejádrové procesory (aby Thunderbird běžel na více vláknech).
 
Logo Mozilla Thunderbird
 
Dalším vylepšením bude lepší integrace s Gmailem. Jde totiž o nejčastěji používanou e-mailovou službu na světě a nové verze Thunderbirda by měly svými funkcemi a způsobem práce s ní tuto službu více připomínat. Zapracuje se také na upozorněních, které budou lépe využívat možností konkrétních operačních systémů. Thunderbird tak bude vypadat více “nativně” v konkrétních OS, na kterých bude nainstalován. Uživatel má být také více obeznámen s bezpečností a šifrováním e-mailů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková