Mozilla ve Firefoxu zruší RSS čtečku

Mozilla ve Firefoxu zruší RSS čtečku
, , aktualita
Kdysi populární RSS čtečky dnes s rozmachem sociálních sítí používá už málokdo. Mozilla se tak rozhodla ukončit její podporu v jedné z dalších verzí internetového prohlížeče Firefox. Anketa: Používáte ještě RSS čtečku?
K oblíbeným
reklama
Používáte RSS čtečku?
V anketě šlo hlasovat od 28.7.2018 do 31.7.2018. Počet hlasujících: 28
Ano 79 % 79% Ne 21 % 21%
Pokud jste v minulosti chtěli přehledně sledovat zprávy na internetu, stačilo si pořídit nějakou RSS čtečku a přihlásit se k odběru. Mozilla Firefox měla čtečku zabudovanou přímo v sobě, aniž by bylo třeba instalovat nějaký doplněk. Pomocí Aktuálních záložek je pak bylo možné odebírat, případně si je ukládat do přehledných složek jako klasické záložky. Bohužel, tomuto už bude brzy konec. Podle stránky Bugzilla@Mozilla se autoři rozhodli podporu RSS čtečky a Aktuálních záložek zrušit.
 
Mozila Firefox RSS čtečka
 
Na funkcionalitu se nesáhlo už několik let a podle autorů Mozilly je kód velmi komplikovaný na to, aby se při téměř nulovém používání uživateli vyplatilo se jím dále zabývat. Tvrdí, že jej používá už jen okolo 0,1 % lidí a investice do dalšího vývoje by byla výrazně vyšší než reálný přínos pro tak mizivé procento uživatelů. Chybí třeba funkčnost označení článku jako přečteného, nefunguje správně se systémem synchronizace a vůbec není podporována na mobilních verzích pro Android a iOS. Navíc mnohá média už RSS nepoužívají a spoléhají se na odběr pomocí sociálních sítí.
 
Až k odstranění podpory dojde, což by mělo byt v říjnu s Firefoxem 63 nebo v prosinci s Firefoxem 64, dá Mozilla uživatelům vědět a nabídne jim alternativy. Každopádně bude možné exportovat seznam odebíraných vláken do OMPL souboru a importovat je do jiné čtečky. Podpora RSS pak ještě zůstane ve Firefoxu ESR 60. A co vy používáte RSS?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře