www.svethardware.cz
>
>
>

Mozilla volně nabízí Firefox VPN v rámci betatestu

Mozilla volně nabízí Firefox VPN v rámci betatestu
, , aktualita
Společnost Mozilla po prvotním testování své VPN rozjíždí veřejné betatestování, v jehož rámci je tato služba zdarma, ovšem má to svá omezení. Je možné si ale přinejmenším vyzkoušet, co nám Firefox Private Network VPN poskytne.
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že VPN od Mozilly lze pokládat za důvěryhodnou službu, která by nás měla opravdu ochránit před řadou nástrah Internetu a poskytnout potřebné soukromí. A aby nás Mozilla na svou VPN nalákala, pak po pilotním testování nyní nabízí veřejný betatest své Firefox Private Network VPN, kterou si můžeme vyzkoušet zdarma, ovšem v takovém případě ne bez omezení. Ale to je ostatně pochopitelné, VPN jsou běžně k dispozici v podobě placených služeb a dá se říci, že právě neplacené VPN jsou podezřelé a jejich využitím si můžeme naopak ublížit, než abychom si pomohli. Ostatně provoz takové služby není levný a těžko to někdo bude dělat z čistého altruismu. 
 
 
Zdarma je tak k dispozici VPN spojená s účtem pro Firefox, která se týká připojení pouze prostřednictvím tohoto prohlížeče a my máme možnost si VPN takto aktivovat celkem dvanáctkrát za měsíc, a to vždy na jednu hodinu. K ničemu jinému než k testování se tak takováto věc skutečně nehodí a pro plnou verzi pro až 5 zařízení a celkový internetový provoz zaplatíme v rámci bety 5 dolarů za měsíc. 
 
 
Pokud se rozhodnete vyzkoušet VPN od Mozilly zdarma, budete ještě vedle Firefoxu a příslušného účtu potřebovat oficiální rozšíření Firefox Private Network a také si budete muset ještě nějaký ten týden počkat. Z letáku je také zřejmé, že 5 dolarů za plnou verzi na měsíc je úvodní částka a později bude tato služba dražší, až vstoupí do ostrého provozu. A i když se zatím píše jen o VPN pro Windows 10, podpora se plánuje také pro Android, iOS a další operační systémy. 
 
Když se ale podíváme v našem regionu na stránky Firefox Private Network, dočkáme se upozornění, že veřejná beta je zatím k dispozici pouze ve Spojených státech. Nicméně Mozilla slibuje, že má připraveny desítky serverů ve více než 30 zemích a že brzy v příštím roce na ně svou nabídku rozšíří. Kliknutím na Join the Waitlist se tak můžeme nechat informovat o tom, kdy bude nová VPN k dispozici i u nás, nicméně ta samozřejmě není jediná. 
 
Zdroj: Mozilla


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astrofyzik vymýšlel varovací systém pro boj s pandemií, skončil s magnety v nose Astrofyzik vymýšlel varovací systém pro boj s pandemií, skončil s magnety v nose
Série omylů a špatných rozhodnutí dostala astrofyzika Daniela Reardona do nemocnice, kam se dostavil se silnými neodymovými magnety uvízlými v nose, odkud si je sám nedokázal vyjmout. Co vymýšlel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MIT vyvíjí grafenové zařízení pro výrobu elektřiny z Wi-Fi signálu MIT vyvíjí grafenové zařízení pro výrobu elektřiny z Wi-Fi signálu
Vědci v Massachusetts Institute of Technology pracují na další zajímavé technologii. Mělo by jí být zařízení využívající grafen k výrobě elektřiny převodem ze signálů Wi-Fi a jiných. Telefony by se tak mohly průběžně dobíjet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Asus VG27VH1B s FreeSync Premium slibuje kvalitní barvy Asus VG27VH1B s FreeSync Premium slibuje kvalitní barvy
Asus přináší na trh v rámci své znaky TUF Gaming nový monitor VG27VH1B s poněkud rozporuplnými specifikacemi. Nejde tak o model, který bychom mohli jen a jen chválit, a tak se podívejme na to, co nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 4900HS: AMD zastínilo Intel už i v mobilním sektoru Ryzen 9 4900HS: AMD zastínilo Intel už i v mobilním sektoru
Na webu se objevily první testy toho nejlepšího mobilního procesoru, jaký AMD nově nabízí, a tím je Ryzen 9 4900HS. Slovo zastínit v titulku je přitom s ohledem na ně snad až příliš mírné, ale posuďte sami. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet
Microsoft oznámil funkce, které se během následujících měsíců dostanou do prohlížeče Edge. Nalezneme mezi nimi karty seřazené na výšku, chytré kopírování zachovávající původní formátování nebo správce hesel, který vás upozorní v případě úniku hesla.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář