www.svethardware.cz
>
>
>

Mozilla volně nabízí Firefox VPN v rámci betatestu

Mozilla volně nabízí Firefox VPN v rámci betatestu
, , aktualita
Společnost Mozilla po prvotním testování své VPN rozjíždí veřejné betatestování, v jehož rámci je tato služba zdarma, ovšem má to svá omezení. Je možné si ale přinejmenším vyzkoušet, co nám Firefox Private Network VPN poskytne.
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že VPN od Mozilly lze pokládat za důvěryhodnou službu, která by nás měla opravdu ochránit před řadou nástrah Internetu a poskytnout potřebné soukromí. A aby nás Mozilla na svou VPN nalákala, pak po pilotním testování nyní nabízí veřejný betatest své Firefox Private Network VPN, kterou si můžeme vyzkoušet zdarma, ovšem v takovém případě ne bez omezení. Ale to je ostatně pochopitelné, VPN jsou běžně k dispozici v podobě placených služeb a dá se říci, že právě neplacené VPN jsou podezřelé a jejich využitím si můžeme naopak ublížit, než abychom si pomohli. Ostatně provoz takové služby není levný a těžko to někdo bude dělat z čistého altruismu. 
 
 
Zdarma je tak k dispozici VPN spojená s účtem pro Firefox, která se týká připojení pouze prostřednictvím tohoto prohlížeče a my máme možnost si VPN takto aktivovat celkem dvanáctkrát za měsíc, a to vždy na jednu hodinu. K ničemu jinému než k testování se tak takováto věc skutečně nehodí a pro plnou verzi pro až 5 zařízení a celkový internetový provoz zaplatíme v rámci bety 5 dolarů za měsíc. 
 
 
Pokud se rozhodnete vyzkoušet VPN od Mozilly zdarma, budete ještě vedle Firefoxu a příslušného účtu potřebovat oficiální rozšíření Firefox Private Network a také si budete muset ještě nějaký ten týden počkat. Z letáku je také zřejmé, že 5 dolarů za plnou verzi na měsíc je úvodní částka a později bude tato služba dražší, až vstoupí do ostrého provozu. A i když se zatím píše jen o VPN pro Windows 10, podpora se plánuje také pro Android, iOS a další operační systémy. 
 
Když se ale podíváme v našem regionu na stránky Firefox Private Network, dočkáme se upozornění, že veřejná beta je zatím k dispozici pouze ve Spojených státech. Nicméně Mozilla slibuje, že má připraveny desítky serverů ve více než 30 zemích a že brzy v příštím roce na ně svou nabídku rozšíří. Kliknutím na Join the Waitlist se tak můžeme nechat informovat o tom, kdy bude nová VPN k dispozici i u nás, nicméně ta samozřejmě není jediná. 
 
Zdroj: Mozilla


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek