www.svethardware.cz
>
>
>

Mozilla volně nabízí Firefox VPN v rámci betatestu

Mozilla volně nabízí Firefox VPN v rámci betatestu
, , aktualita
Společnost Mozilla po prvotním testování své VPN rozjíždí veřejné betatestování, v jehož rámci je tato služba zdarma, ovšem má to svá omezení. Je možné si ale přinejmenším vyzkoušet, co nám Firefox Private Network VPN poskytne.
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že VPN od Mozilly lze pokládat za důvěryhodnou službu, která by nás měla opravdu ochránit před řadou nástrah Internetu a poskytnout potřebné soukromí. A aby nás Mozilla na svou VPN nalákala, pak po pilotním testování nyní nabízí veřejný betatest své Firefox Private Network VPN, kterou si můžeme vyzkoušet zdarma, ovšem v takovém případě ne bez omezení. Ale to je ostatně pochopitelné, VPN jsou běžně k dispozici v podobě placených služeb a dá se říci, že právě neplacené VPN jsou podezřelé a jejich využitím si můžeme naopak ublížit, než abychom si pomohli. Ostatně provoz takové služby není levný a těžko to někdo bude dělat z čistého altruismu. 
 
 
Zdarma je tak k dispozici VPN spojená s účtem pro Firefox, která se týká připojení pouze prostřednictvím tohoto prohlížeče a my máme možnost si VPN takto aktivovat celkem dvanáctkrát za měsíc, a to vždy na jednu hodinu. K ničemu jinému než k testování se tak takováto věc skutečně nehodí a pro plnou verzi pro až 5 zařízení a celkový internetový provoz zaplatíme v rámci bety 5 dolarů za měsíc. 
 
 
Pokud se rozhodnete vyzkoušet VPN od Mozilly zdarma, budete ještě vedle Firefoxu a příslušného účtu potřebovat oficiální rozšíření Firefox Private Network a také si budete muset ještě nějaký ten týden počkat. Z letáku je také zřejmé, že 5 dolarů za plnou verzi na měsíc je úvodní částka a později bude tato služba dražší, až vstoupí do ostrého provozu. A i když se zatím píše jen o VPN pro Windows 10, podpora se plánuje také pro Android, iOS a další operační systémy. 
 
Když se ale podíváme v našem regionu na stránky Firefox Private Network, dočkáme se upozornění, že veřejná beta je zatím k dispozici pouze ve Spojených státech. Nicméně Mozilla slibuje, že má připraveny desítky serverů ve více než 30 zemích a že brzy v příštím roce na ně svou nabídku rozšíří. Kliknutím na Join the Waitlist se tak můžeme nechat informovat o tom, kdy bude nová VPN k dispozici i u nás, nicméně ta samozřejmě není jediná. 
 
Zdroj: Mozilla


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře