MSI a ASRock potvrzují nástup čipsetu Z390

MSI a ASRock potvrzují nástup čipsetu Z390
, , aktualita
Společnosti ASRock a MSI potvrzují, že brzy přijdou na trh desky vybavené čipsetem Z390. Stále není úplně jasné, zda půjde o nový čipset, nebo již podruhé přeznačený Z270, i když se už můžeme přiklánět k jedné z variant. 
reklama
Po společnosti Asus už i ASRock a MSI svým způsobem potvrzují informace o brzkém nástupu desek s čipsetem Z390. V případě společnosti ASRock se dozvíme už i o konkrétních deskách, a sice Z390 Extreme4, Z390 Pro4, Z390 Taichi, Z390 Taichi Ultimate a Z390M Pro4. Alespoň zatím tu tak není ani jeden model z řady Fatal1ty, ale ty by se měly také časem objevit, a to alespoň Fatal1ty Gaming K4 a K6 a také Master a SLI Xtreme. 
 
 
Co se týče společnosti MSI, v jejím případě zatím neznáme produktová označení nových desek a pouze kódová označení. Z nich víme tedy zatím jen to, že ji bude celkem jedenáct, ale lze očekávat, že to prostě bude celá škála od levných až po ty nejlepší a nejdražší modely. 
 
 
Zůstává tak pouze otázka, zda samotný čipset Z390 bude jen starý Z370/Z270 použitý na deskách s posíleným napájením, což by Intel mohl zařídit ještě dalším využitím záložních pinů v patici LGA 1151. Nicméně je už jisté, že i osmijádrové procesory Core 9000 budou pracovat i na starších deskách s čipsety Z370, H370, B360 a H310, takže o změny, jež by porušily zpětnou kompatibilitu, jít nemůže. 
 
Fámy jednoznačně mluví o tom, že Z390 bude opět přeznačený stejný čipset, takže se pak můžeme ptát, proč by jej pak Intel vůbec vypouštěl na trh a neumožnil výrobcům desek jen dle vlastního uvážení přijít s novými deskami se Z370. Může jít tak prostě jen o to, aby se nějakým způsobem rozlišily starší desky a novější s posíleným napájením. Uvidíme.  
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář