MSI a ASRock potvrzují nástup čipsetu Z390

MSI a ASRock potvrzují nástup čipsetu Z390
, , aktualita
Společnosti ASRock a MSI potvrzují, že brzy přijdou na trh desky vybavené čipsetem Z390. Stále není úplně jasné, zda půjde o nový čipset, nebo již podruhé přeznačený Z270, i když se už můžeme přiklánět k jedné z variant. 
reklama
Po společnosti Asus už i ASRock a MSI svým způsobem potvrzují informace o brzkém nástupu desek s čipsetem Z390. V případě společnosti ASRock se dozvíme už i o konkrétních deskách, a sice Z390 Extreme4, Z390 Pro4, Z390 Taichi, Z390 Taichi Ultimate a Z390M Pro4. Alespoň zatím tu tak není ani jeden model z řady Fatal1ty, ale ty by se měly také časem objevit, a to alespoň Fatal1ty Gaming K4 a K6 a také Master a SLI Xtreme. 
 
 
Co se týče společnosti MSI, v jejím případě zatím neznáme produktová označení nových desek a pouze kódová označení. Z nich víme tedy zatím jen to, že ji bude celkem jedenáct, ale lze očekávat, že to prostě bude celá škála od levných až po ty nejlepší a nejdražší modely. 
 
 
Zůstává tak pouze otázka, zda samotný čipset Z390 bude jen starý Z370/Z270 použitý na deskách s posíleným napájením, což by Intel mohl zařídit ještě dalším využitím záložních pinů v patici LGA 1151. Nicméně je už jisté, že i osmijádrové procesory Core 9000 budou pracovat i na starších deskách s čipsety Z370, H370, B360 a H310, takže o změny, jež by porušily zpětnou kompatibilitu, jít nemůže. 
 
Fámy jednoznačně mluví o tom, že Z390 bude opět přeznačený stejný čipset, takže se pak můžeme ptát, proč by jej pak Intel vůbec vypouštěl na trh a neumožnil výrobcům desek jen dle vlastního uvážení přijít s novými deskami se Z370. Může jít tak prostě jen o to, aby se nějakým způsobem rozlišily starší desky a novější s posíleným napájením. Uvidíme.  
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář