MSI a ASRock potvrzují nástup čipsetu Z390

MSI a ASRock potvrzují nástup čipsetu Z390
, , aktualita
Společnosti ASRock a MSI potvrzují, že brzy přijdou na trh desky vybavené čipsetem Z390. Stále není úplně jasné, zda půjde o nový čipset, nebo již podruhé přeznačený Z270, i když se už můžeme přiklánět k jedné z variant. 
reklama
Po společnosti Asus už i ASRock a MSI svým způsobem potvrzují informace o brzkém nástupu desek s čipsetem Z390. V případě společnosti ASRock se dozvíme už i o konkrétních deskách, a sice Z390 Extreme4, Z390 Pro4, Z390 Taichi, Z390 Taichi Ultimate a Z390M Pro4. Alespoň zatím tu tak není ani jeden model z řady Fatal1ty, ale ty by se měly také časem objevit, a to alespoň Fatal1ty Gaming K4 a K6 a také Master a SLI Xtreme. 
 
 
Co se týče společnosti MSI, v jejím případě zatím neznáme produktová označení nových desek a pouze kódová označení. Z nich víme tedy zatím jen to, že ji bude celkem jedenáct, ale lze očekávat, že to prostě bude celá škála od levných až po ty nejlepší a nejdražší modely. 
 
 
Zůstává tak pouze otázka, zda samotný čipset Z390 bude jen starý Z370/Z270 použitý na deskách s posíleným napájením, což by Intel mohl zařídit ještě dalším využitím záložních pinů v patici LGA 1151. Nicméně je už jisté, že i osmijádrové procesory Core 9000 budou pracovat i na starších deskách s čipsety Z370, H370, B360 a H310, takže o změny, jež by porušily zpětnou kompatibilitu, jít nemůže. 
 
Fámy jednoznačně mluví o tom, že Z390 bude opět přeznačený stejný čipset, takže se pak můžeme ptát, proč by jej pak Intel vůbec vypouštěl na trh a neumožnil výrobcům desek jen dle vlastního uvážení přijít s novými deskami se Z370. Může jít tak prostě jen o to, aby se nějakým způsobem rozlišily starší desky a novější s posíleným napájením. Uvidíme.  
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře