www.svethardware.cz
>
>
>

MSI nabízí 240Hz herní monitor MAG251RX s HDR a USB-C

MSI nabízí 240Hz herní monitor MAG251RX s HDR a USB-C
, , aktualita
MSI je v poslední době pilným dodavatelem monitorových novinek a dnes to dokazuje dalším přírůstkem v podobě Optix MAG251RX. Ten byl již schválen jako G-Sync Compatible a doplní jej dva další modely. 
K oblíbeným
reklama
Jednak tu tedy máme monitory MSI Optix G241 a MSI Optix G271 s 24 a 27 palci, které nabízí na panelech typu IPS rozlišení Full HD, až 144Hz obnovovací frekvenci řízenou pomocí AMD FreeSync a 1ms odezvu. Jde tak o monitory určené především pro hráče akčních titulů, čemuž odpovídá i funkce MSI Night Vision, která má za úkol jako obvykle zesvětlit tmavé části obrazu bez jeho celkového přesvícení. 
 
 
A pak tu je MSI Optix MAG251RX vyzbrojený 24,5" panelem IPS (8bit + FRC) s obnovovací frekvencí až 240 Hz a odezvou 1 ms. Ten byl jako vůbec první z nabídky této firmy schválen NVIDIÍ jako hodný certifikace G-Sync Compatible. Logicky by tak měl podporovat i FreeSync, ovšem o tom není na stránkách MSI kupodivu ani slovo.
 
 
Tento monitor také podporuje HDR, a to konkrétně VESA DisplayHDR 400 a dosahuje maximálního jasu 400 nit. Kontrastní poměr je 1000:1 a co se týče 1ms odezvy, nejde o MPRT, ale o GtG, takže tu máme skutečně rychlý panel se 107% pokrytím barevného prostoru sRGB. 
 
Má také slušnou výbavu rozhraní s jedním DisplayPort 1.2a, dvěma HDMI 2.0, jedním USB-C (DisplayPort Alternate) a dále tu je hub se třemi USB 2.0 a jeden výstup na sluchátka. Maximální obnovovací frekvenci 240 Hz přitom zvládnou všechny tři typy použitých rozhraní. 
 
Všechny tři jmenované novinky se už dostávají na trh. MAG251RX přijde na 360 USD, Optix G241 je nejlevnější s cenovkou 190 USD (u nás cca 4500 Kč) a Optix G271 bude stát 240 USD (7400 Kč). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19 AMD a NVIDIA se zařazují do HPC konsorcia pro hledání léku na Covid-19
Pro běžné lidi je tu Folding@home a pro firmy zase nové HPC konsorcium pro boj s nemocí Covid-19, které vzniklo ze spolupráce firmy IBM a Bílým domem. Do něj se nyní přidávají i společnosti AMD a NVIDIA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář