www.svethardware.cz
>
>
>

MSI Optix MAG322CR: 31,5" prohnutý panel na 180 Hz

MSI Optix MAG322CR: 31,5" prohnutý panel na 180 Hz
, , aktualita
MSI si v rámci řady Optix připravilo model MAG322CR, který disponuje velkým 31,5palcovým panelem s prohnutým povrchem a jde o jeden z prvních tak velkých monitorů, které dosahují obnovovací frekvence 180 Hz. 
K oblíbeným
reklama
MSI Optix MAG322CR se tak snaží zaujmout zákazníky znuděné 144Hz či dokonce nižší obnovovací frekvencí svými 180 Hz. To pochopitelně není ta největší, které dnešní monitory mohou dosáhnout, ale s konkrétními 180 Hz jde o jeden z prvních modelů. Jedná se navíc o velký 31,5palcový panel, a to konkrétně s technologií VA a 8bitovými barvami (+FRC). 
 
 
Prosté rozlišení Full HD je ovšem na tak velký panel až příliš hrubé, ale musíme počítat i s tím, že 180Hz obnovovací frekvence také musí mít svůj smysl a čím vyšší nativní rozlišení by monitor měl, tím větší výkon budeme pro ni potřebovat, alespoň v případě her.
 
Dále nám MAG322CR nabídne maximální jas 300 nit, kontrastní poměr 3000:1, odezvu 1 ms MPRT a co se týče synchronizace, tu zajistí Adaptive-Sync a primárně pak AMD FreeSync. O tom, že by monitor byl také G-Sync Compatible, nás zpráva neinformuje.  
 
Nabídnout by měl ale slušné barvy vzhledem k 96% pokrytí prostoru DCI-P3 a 125% pokrytí sRGB. Nese také označení HDR Ready, ovšem jeho maximální jas nemůže dosáhnout ani na nejnižší verzi VESA DisplayHDR. 
 
Mezi rozhraní monitoru patří jeden DisplayPort 1.2a, dva HDMI 2.0b a USB Type-C s DP Alt Mode. Najdeme tu také dvouportový hub s USB 2.0, výstup na sluchátka a na zadní straně také několik RGB diod systému Mystic Light.
 
Tuto novinku už najdeme na stránkách společnosti MSI, takže lze očekávat, že na trh nastoupí brzy během tohoto či příštího měsíce. 
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře