www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI potvrzuje příchod čipové sady TRX40 pro Threadrippery

MSI potvrzuje příchod čipové sady TRX40 pro Threadrippery
, , aktualita
Společnost MSI na svých stránkách zmínila základní desku Creator TRX40, která tak zcela jasně odkazuje na jednu z nových čipových sad, které si AMD chystá pro své nové procesory Threadripper 3000. 
K oblíbeným
reklama
Nové procesory Threadripper 3. generace budou představeny příští měsíc a doufejme, že to znamená i jejich dostupnost, ostatně AMD v posledních dnech nepůsobí tak, že by mělo skutečně připraveno všechno to, co chce v nejbližší době vrhnout na trh. Nejnověji to jsou procesory Ryzen 9 3900 a Ryzen 5 3500X, které sice byly oficiálně představeny, ale bez okamžité dostupnosti i bez jakýchkoliv informací o tom, kdy přijdou a kolik budou stát. 
 
 
Nyní se ale můžeme podívat na to, že výrobci základních desek si opravdu připravují nové modely pro nové Threadrippery. Takové MSI nedávno vypustilo na trh desku Creator X299 pro zbrusu nové Core-X 10. generace a vedle ní se ukazuje Creator TRX40. Tato deska tak využije jeden ze tří nových čipsetů, přičemž ostatní dva jsou TRX80 a WRX80, což z něj logicky dělá ten nejslabší, nejlevnější a nejhůře vybavený. Co to ale bude konkrétně znamenat, na to si ještě počkáme, i když dle nezaručených informací by mělo jít o čipset omezený na 4 paměťové kanály a 32 procesorových jader. Ostatní dva čipsety by měly být konkurencí spíše pro platformu procesorů Intel Xeon. 
 
Je logické, že se nejdříve chystají desky s TRX40, pokud mají tedy platit výše uvedené informace, protože AMD chce pro začátek vypustit do světa jen maximálně 24jádrové Threadrippery 3000. Nicméně zbývá zjistit, jak to bude na jejich straně s podporou osmi kanálů pro DDR4 a zda třeba právě do 24 jader nebudou mít jen čtyři a od 24 jader výš až osm. AMD může nabídnout díky použité architektuře celou řadu různých možností. 
 
Co se týče řady MSI Creator, ta evidentně nepatří mezi herní produkty, ovšem ani mezi profesionální. Důraz je kladen na rozšiřitelnost i s ohledem na úložná zařízení. MSI také nabízí zákazníkům také malý dárek v podobě 25dolarové Steam Card, ovšem pouze v případě, že ti na zvolených místech zanechají k danému produktu svůj komentář či krátkou recenzi. 
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů