www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI potvrzuje příchod čipové sady TRX40 pro Threadrippery

MSI potvrzuje příchod čipové sady TRX40 pro Threadrippery
, , aktualita
Společnost MSI na svých stránkách zmínila základní desku Creator TRX40, která tak zcela jasně odkazuje na jednu z nových čipových sad, které si AMD chystá pro své nové procesory Threadripper 3000. 
K oblíbeným
reklama
Nové procesory Threadripper 3. generace budou představeny příští měsíc a doufejme, že to znamená i jejich dostupnost, ostatně AMD v posledních dnech nepůsobí tak, že by mělo skutečně připraveno všechno to, co chce v nejbližší době vrhnout na trh. Nejnověji to jsou procesory Ryzen 9 3900 a Ryzen 5 3500X, které sice byly oficiálně představeny, ale bez okamžité dostupnosti i bez jakýchkoliv informací o tom, kdy přijdou a kolik budou stát. 
 
 
Nyní se ale můžeme podívat na to, že výrobci základních desek si opravdu připravují nové modely pro nové Threadrippery. Takové MSI nedávno vypustilo na trh desku Creator X299 pro zbrusu nové Core-X 10. generace a vedle ní se ukazuje Creator TRX40. Tato deska tak využije jeden ze tří nových čipsetů, přičemž ostatní dva jsou TRX80 a WRX80, což z něj logicky dělá ten nejslabší, nejlevnější a nejhůře vybavený. Co to ale bude konkrétně znamenat, na to si ještě počkáme, i když dle nezaručených informací by mělo jít o čipset omezený na 4 paměťové kanály a 32 procesorových jader. Ostatní dva čipsety by měly být konkurencí spíše pro platformu procesorů Intel Xeon. 
 
Je logické, že se nejdříve chystají desky s TRX40, pokud mají tedy platit výše uvedené informace, protože AMD chce pro začátek vypustit do světa jen maximálně 24jádrové Threadrippery 3000. Nicméně zbývá zjistit, jak to bude na jejich straně s podporou osmi kanálů pro DDR4 a zda třeba právě do 24 jader nebudou mít jen čtyři a od 24 jader výš až osm. AMD může nabídnout díky použité architektuře celou řadu různých možností. 
 
Co se týče řady MSI Creator, ta evidentně nepatří mezi herní produkty, ovšem ani mezi profesionální. Důraz je kladen na rozšiřitelnost i s ohledem na úložná zařízení. MSI také nabízí zákazníkům také malý dárek v podobě 25dolarové Steam Card, ovšem pouze v případě, že ti na zvolených místech zanechají k danému produktu svůj komentář či krátkou recenzi. 
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře