www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI připravuje MAG X570 Tomahawk za 189 USD

MSI připravuje MAG X570 Tomahawk za 189 USD
, , aktualita
Řady základních desek s čipsetem X570 brzy rozšíří model MAG X570 Tomahawk od MSI, který by měl přijít za cenu 189 USD. MSI slibuje, že půjde o nejlépe vybavený model ve svém segmentu. 
K oblíbeným
reklama
MSI MAG X570 Tomahawk můžeme očekávat na trhu během několika příštích měsíců. Dobře přitom víme, že série Tomahawk byla dříve vyhrazena deskám se slabšími čipovými sadami a nyní se vůbec poprvé dostává na trh s hi-endovým X570 s podporou PCIe 4.0. Nepůjde přitom o nejlevnější či jeden z nejlevnějších modelů v nabídce firmy MSI, ostatně ta pomocí desek MSI X570-A PRO, MSI X570 Gaming Plus a MSI X570 Gaming Edge WIFI pokrývá rozpětí 149 až 210 USD. 
 
 
Výbava by tak dle toho opravdu nemusela být špatná, ale pochopitelně si ji také zaplatíme. Čítat bude 10+2fázové napájení pro CPU a paměti, přičemž pro posílení napájení patice AM4 se využije 8pinový a ještě jeden 4pinový konektor, a to vedle nezbytného 24pinového ATX. 
 
 
Dále tu jsou čtyři sloty DIMM pro až DDR4-4600 a kapacitou 128 GB, dva sloty PCIe 4.0 x16, dva PCIe 4.0 x1 a také dva M.2 pro PCIe 4.0 SSD. Tyto SSD sloty budou vybaveny příslušnými pasivními chladiči. Pro chlazení čipové sady X570 se jako u jiných desek využije ventilátor, přičemž MSI udává, že je vybaven 0dB technologií, ale to prostě znamená, že deska jej umí do jisté teploty čipsetu nechat vypnutý. Stejnou funkcí už dnes běžně disponují grafické karty, kde to umožnilo především snížení jejich spotřeby ve 2D režimu na minimum. 
 
Pro SATA disky a SSD tu máme obvyklých šest portů a dále pak pět USB 3.2 Gen 2, šest USB 3.2 Gen 1 a šest USB 2.0. Za zmínku rozhodně stojí také 2,5Gb/s ethernetový kontroler od firmy Realtek.
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře