www.svethardware.cz
>
>
>

MSI připravuje sněhobílý 5K2K monitor pro profesionály

MSI připravuje sněhobílý 5K2K monitor pro profesionály
, , aktualita
Bílá barva je na monitoru MSI Prestige PS341WU asi to nejméně zajímavé, takže se raději podívejme na to, co nám nabídne za vlastnosti a specifikace. Těšit se můžeme dle označení 5K2K především na rozlišení 5120 x 2160.
K oblíbeným
reklama
MSI Prestige PS341WU se už dostal do prodeje s cenou 1200 dolarů, ovšem k dispozici má být reálně od října tohoto roku. Výrobce jej tak už musí mít dokončen, takže tu jsou finální specifikace ukazující na širokoúhlý panel s rozlišením 5120 x 2160 a úhlopříčkou 34 palců. Dostaneme tak ještě o kus širší zobrazovací plochu než na panelech s rozlišením Ultra HD / 4K, ale menší než v případě 5K (5120 x 2880). MSI tak může říkat, že budeme mít k dispozici prostor pro umístění nástrojů vybrané aplikace, pokud budeme pracovat na obsahu s rozlišením Ultra HD. 
 
A že jde o monitor nabízený profesionálům, či "kreativcům", jak uvádí zdroj, lze také očekávat kvalitní barvy. 
 
 
Obnovovací frekvence je klasických 60 Hz a odezva 8ms (GTG), což postačí, když nejde o herní monitor. Máme tu však schopnost pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 98 procent, takže pak nepřekvapí ani 100% pokrytí prostoru sRGB. Vedle toho tu je certifikace DisplayHDR 600 ukazující na maximální možný jas 600 cd/m2, nativní kontrast je 1200:1 a počet zobrazitelných odstínů je 1,07 miliard. 
 
 
Prestige PS341WU využívá panel typu Nano IPS s antireflexním povrchem. Nano IPS jsou prostě IPS slibující vyšší jas a sytější barvy. 
 
 
MSI zde také slibuje možnost synchronizovat se z jednotlivými počítači, k nimž se připojí, a to s pohledem na nastavení dle toho, co na daných strojích uživatel dělá a vytváří. Hardwarová výbava zase čítá dva porty HDMI 2.0 a pak po jednom DisplayPortu, USB 3.1 Gen 1 typu A, USB 3.1 Gen1 typu B, 3,5mm sluchátkovém jacku plus mikrofonním jacku a audio kombo. Veškeré specifikace jsou už dostupné na stránkách firmy MSI.   


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala