www.svethardware.cz
>
>
>

MSI připravuje sněhobílý 5K2K monitor pro profesionály

MSI připravuje sněhobílý 5K2K monitor pro profesionály
, , aktualita
Bílá barva je na monitoru MSI Prestige PS341WU asi to nejméně zajímavé, takže se raději podívejme na to, co nám nabídne za vlastnosti a specifikace. Těšit se můžeme dle označení 5K2K především na rozlišení 5120 x 2160.
K oblíbeným
reklama
MSI Prestige PS341WU se už dostal do prodeje s cenou 1200 dolarů, ovšem k dispozici má být reálně od října tohoto roku. Výrobce jej tak už musí mít dokončen, takže tu jsou finální specifikace ukazující na širokoúhlý panel s rozlišením 5120 x 2160 a úhlopříčkou 34 palců. Dostaneme tak ještě o kus širší zobrazovací plochu než na panelech s rozlišením Ultra HD / 4K, ale menší než v případě 5K (5120 x 2880). MSI tak může říkat, že budeme mít k dispozici prostor pro umístění nástrojů vybrané aplikace, pokud budeme pracovat na obsahu s rozlišením Ultra HD. 
 
A že jde o monitor nabízený profesionálům, či "kreativcům", jak uvádí zdroj, lze také očekávat kvalitní barvy. 
 
 
Obnovovací frekvence je klasických 60 Hz a odezva 8ms (GTG), což postačí, když nejde o herní monitor. Máme tu však schopnost pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 98 procent, takže pak nepřekvapí ani 100% pokrytí prostoru sRGB. Vedle toho tu je certifikace DisplayHDR 600 ukazující na maximální možný jas 600 cd/m2, nativní kontrast je 1200:1 a počet zobrazitelných odstínů je 1,07 miliard. 
 
 
Prestige PS341WU využívá panel typu Nano IPS s antireflexním povrchem. Nano IPS jsou prostě IPS slibující vyšší jas a sytější barvy. 
 
 
MSI zde také slibuje možnost synchronizovat se z jednotlivými počítači, k nimž se připojí, a to s pohledem na nastavení dle toho, co na daných strojích uživatel dělá a vytváří. Hardwarová výbava zase čítá dva porty HDMI 2.0 a pak po jednom DisplayPortu, USB 3.1 Gen 1 typu A, USB 3.1 Gen1 typu B, 3,5mm sluchátkovém jacku plus mikrofonním jacku a audio kombo. Veškeré specifikace jsou už dostupné na stránkách firmy MSI.   


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek