www.svethardware.cz
>
>
>

MSI připravuje sněhobílý 5K2K monitor pro profesionály

MSI připravuje sněhobílý 5K2K monitor pro profesionály
, , aktualita
Bílá barva je na monitoru MSI Prestige PS341WU asi to nejméně zajímavé, takže se raději podívejme na to, co nám nabídne za vlastnosti a specifikace. Těšit se můžeme dle označení 5K2K především na rozlišení 5120 x 2160.
K oblíbeným
reklama
MSI Prestige PS341WU se už dostal do prodeje s cenou 1200 dolarů, ovšem k dispozici má být reálně od října tohoto roku. Výrobce jej tak už musí mít dokončen, takže tu jsou finální specifikace ukazující na širokoúhlý panel s rozlišením 5120 x 2160 a úhlopříčkou 34 palců. Dostaneme tak ještě o kus širší zobrazovací plochu než na panelech s rozlišením Ultra HD / 4K, ale menší než v případě 5K (5120 x 2880). MSI tak může říkat, že budeme mít k dispozici prostor pro umístění nástrojů vybrané aplikace, pokud budeme pracovat na obsahu s rozlišením Ultra HD. 
 
A že jde o monitor nabízený profesionálům, či "kreativcům", jak uvádí zdroj, lze také očekávat kvalitní barvy. 
 
 
Obnovovací frekvence je klasických 60 Hz a odezva 8ms (GTG), což postačí, když nejde o herní monitor. Máme tu však schopnost pokrýt barevný prostor DCI-P3 z 98 procent, takže pak nepřekvapí ani 100% pokrytí prostoru sRGB. Vedle toho tu je certifikace DisplayHDR 600 ukazující na maximální možný jas 600 cd/m2, nativní kontrast je 1200:1 a počet zobrazitelných odstínů je 1,07 miliard. 
 
 
Prestige PS341WU využívá panel typu Nano IPS s antireflexním povrchem. Nano IPS jsou prostě IPS slibující vyšší jas a sytější barvy. 
 
 
MSI zde také slibuje možnost synchronizovat se z jednotlivými počítači, k nimž se připojí, a to s pohledem na nastavení dle toho, co na daných strojích uživatel dělá a vytváří. Hardwarová výbava zase čítá dva porty HDMI 2.0 a pak po jednom DisplayPortu, USB 3.1 Gen 1 typu A, USB 3.1 Gen1 typu B, 3,5mm sluchátkovém jacku plus mikrofonním jacku a audio kombo. Veškeré specifikace jsou už dostupné na stránkách firmy MSI.   


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář